ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.04.10
Справа №2а-3402/10/5/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Лалаєві Д.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до Мусульманської общини «Маркур»
про стягнення заборгованості у сумі 169,00 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Мусульманської общини «Маркур» про стягнення заборгованості у сумі 169,00 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України «Про систему оподаткування» та мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законами терміни суми штрафних санкцій.
Позивач у судове засідання не з’явився, 29.04.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином – судовою повісткою.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
21.03.2006р. відповідач зареєстрований Бахчисарайською районною державною адміністрацією як юридична особа за, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у Державній податковій інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
11.07.2007 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої було складено Акт № 151, в якому зафіксоване порушення терміну подачі податкової звітності, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.8).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001571501/0 від 30.07.2007р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток в сумі 170,00 грн. Зазначене повідомлення-рішення було отримано відповідачем 04.08.2007 року про що свідчить належним чином завірена копія поштового повідомлення (зворотній бік а.с.9).
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначене податкове повідомлення-рішення надіслане (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржене відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобов’язань відповідача є узгодженими.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно до довідки Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим про розрахунок з бюджетом Мусульманської общини «Маркур» № 69 від 15.02.2010 року сума заборгованості відповідача складає 169,00 грн.
Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 169,00 грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкових повідомлень-рішень.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Підпунктом 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).
За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 29.04.10р.
У повному обсязі постанову складено 05.05.10р.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Мусульманської общини «Маркур» (98474, АРК, Бахчисарайський район, с. Поляна, вул. Кірова, 17: ЄДРПОУ 34276411) заборгованість у сумі 169,00 грн. з податку на прибуток на користь Держбюджету, р/р №31110009700048 ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34741000, МФО 824026.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2010 |
Оприлюднено | 17.07.2010 |
Номер документу | 10082401 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Сидоренко Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні