Єдиний унікальний № 501/4089/21
Провадження № 1-кс/501/997/21
УХВАЛА
04 листопада 2021 року м. Чорноморськ
Слідчий суддя Іллічівського міського суду Одеської області ОСОБА_1
Секретар судового засідання ОСОБА_2
Кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020160380001566 від 17.11.2020р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 206-2 КК України.
Сторона обвинувачення: слідчий СВвідділу поліції№ 2Одеського РУП№ 2ГУНП вОдеській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 прокурор Чорноморської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_5 .
Суть питання, що вирішується
Слідчий звернувся із погодженим прокурором клопотанням про продовження строку досудового розслідування на шість місяців.
Встановлені судом обставини
В провадженні СВ відділу поліції № 2 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових слідувань за № 12020160380001566 від 17.11.2020 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 206-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено лише те, що 17.11.2020 р. до ВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення ОСОБА_6 про те, що група осіб скоїла протиправне заволодіння майном підприємства ТОВ «Граніт К», засновником та керуючим якого є ОСОБА_6 .
Слідчий в клопотанні зазначає, що для підтвердження або спростування фактів викладених в заяві ОСОБА_7 в рамках досудового розслідування необхідно встановити свідків, очевидців даних подій після чого провести їх допит в рамках визначених КПК України в зв`язку з чим звернувся до суду із клопотанням про продовження строків досудового розслідування на шість місяців у вказаному кримінальному провадженні до повідомлення особі про підозру.
В клопотанні відсутні відомості про конкретні слідчі та процесуальні дії, які були проведені та здійснені під час досудового розслідування.
До клопотання додані витяг з ЄРДР (а.с. 6), рапорт (а.с.7), заява ОСОБА_6 (а.с.8-10), протокол допиту свідка ОСОБА_6 від 19.11.2020р. (а.с.11-13), протокол огляду місця події від 03.12.2020 р. (а.с.14-17).
Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановлені ухвали
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Відомості про злочин, передбачений ч. 1 ст. 206-2 КК України внесені до ЄРДР 17.11.2020 р., тому строк досудового розслідування спливає 17.11.2021р.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Частина 2 статті 2951 КПК України встановлює вимоги, яким має відповідати клопотання про продовження строку досудового розслідування:
«У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) найменування (номер) кримінального провадження;
2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;
3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;
4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
…
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.»
Однак, в клопотанні не зазначено про всі слідчі дії, які вже були проведенні протягом строку досудового розслідування до звернення з клопотанням про продовження його строку. Натомість слідчий обмежився загальними фразами про проведення ряду слідчих та процесуальних дій, що не відповідає вимогам ст.2951 КПК України.
Також в клопотанні не зазначені обставини, що перешкоджали здійснити необхідні слідчі дії та процесуальні рішення раніше, не обґрунтовано, чим викликана необхідність продовження строку досудового розслідування саме на шість місяців.
Як вбачається з документів, доданих до клопотання, жодних слідчих та процесуальних дій не було проведено після 03.12.2020 року.
Зазначені обставини свідчать про те, що слідство у даному кримінальному провадженні взагалі не здійснювалося, як не здійснювалося і процесуальне керівництво цим слідством, клопотання про продовження строку досудового розслідування є необґрунтованим.
Відповідно до ч. 4 ст. 2951 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Аналіз зазначеної норми права свідчить про те, що для прийняття рішення про відмову у продовженні строку досудового розслідування має бути встановлено одночасне існування обох ознак: і «протиправності» і «необґрунтованості» клопотання.
Вирішуючи питання про законність чи протиправність клопотання слідчий суддя виходить із положень статті 2 КПК України які встановлюють, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Незважаючи на необґрунтованість клопотання, продовження строку досудового розслідування необхідне для виконання завдання кримінального провадження, яке полягає в захисті особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, що свідчить про відсутність ознаки «протиправності» клопотання.
Тому слідчий суддя дійшов висновку про необхідність продовжити строк досудового розслідування, без чого виконання завдання кримінального провадження в даному випадку буде неможливим.
Керуючись ст. ст. 219, 294, 2951, 370 372 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Задовольнити клопотання та продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020160380001566 від 17.11.2020р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 206-2 КК України строком на шість місяців, до 17.05.2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Іллічівський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100828747 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Іллічівський міський суд Одеської області
Тюмін Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні