Ухвала
від 03.11.2021 по справі 461/8964/21
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/8964/21

Провадження № 2/461/2133/21

УХВАЛА

Іменем України

03.11.2021 року м.Львів

Суддя Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом -

В С Т А Н О В И В:

До Галицького районного суду м. Львова надійшов позов ОСОБА_1 до Львівської міської ради, в якому позивач просить визнати за ним право власності на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 , загальною площею 185,9 кв.м та житловою площею 73,9 кв.м, господарськими спорудами та будівлями в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовну заяву необхідно передати на розгляд іншому суду за підсудністю, з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Відповідно до п. 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, від 01.03.2013, № 3 Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Так, у постанові від 27 березня 2019 року у справі № 646/8916/17 КЦС ВС зазначив про те, що позови, які виникають з приводу нерухомого майна, - це позови, пов`язані з нерухомим майном, нерухомістю, нерухомою річчю, а тому всі позови у спорах, які є наслідком правовідносин, пов`язаних з обігом нерухомого майна, повинні бути пред`явлені до суду за місцезнаходженням цього майна.

Підставою для звернення до суду позивач зазначає необхідність визнання за ним права власності на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 , загальною площею 185,9 кв.м та житловою площею 73,9 кв.м, господарськими спорудами та будівлями в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За таких обставин, оскільки спір безпосередньо стосується прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном, вказаний позов необхідно пред`являти за місцезнаходженням такого майна у відповідності до ст. 30 ЦПК України.

Згідно положень п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суддя передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З врахуванням наведеного, а також тієї обставини, що вказаний спір виник з приводу нерухомого майна, яке знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Галицького районного суду м. Львова, суд вважає за необхідне передати зазначений позов на розгляд Залізничному районному суду м. Львова, до територіальної юрисдикції (підсудності) якого він належить.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 30, 31, 187, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

цивільну справу №461/8964/21 за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом передати за підсудністю до Залізничного районного суду м.Львова.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Зубачик Н.Б.

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення03.11.2021
Оприлюднено08.11.2021
Номер документу100866939
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —461/8964/21

Рішення від 02.08.2022

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Галайко Н. М.

Ухвала від 29.12.2021

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Галайко Н. М.

Ухвала від 07.12.2021

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Галайко Н. М.

Ухвала від 03.11.2021

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні