Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відстрочення виконання судового рішення
08 листопада 2021 р. Справа №200/7593/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Аляб`єва І.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства Красногорівський вогнетривкий завод про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Приватного акціонерного товариства Красногорівський вогнетривкий завод про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 22.09.2021 адміністративний позов Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: пл.Соборна, 3, м.Слов`янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) до Приватного акціонерного товариства Красногорівський вогнетривкий завод (вул.Ахтирського, 4, м.Красногорівка, Мар`нський район, Донецька область, 85630, код ЄДРПОУ 00191744) про стягнення заборгованості - задоволено.
Стягнуто з Приватного акціонерного товариства Красногорівський вогнетривкий завод (вул.Ахтирського, 4, м.Красногорівка, Мар`нський район, Донецька область, 85630, код ЄДРПОУ 00191744) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: пл.Соборна, 3, м.Слов`янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту а частини першої статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення (за списком № 1), за період з червня 2018 року по квітень 2021 року включно в сумі 846406,27 гривень.Зазначене рішення суду набрало законної сили 30.06.2021 року.
Виконавчий лист виданий судом 23.10.2021.
27.10.2021 відповідач звернувся до суду із заявою про відстрочення виконання рішення суду у справі № 200/7593/21-а, в обґрунтування якої зазначає, що у зв`язку з тяжким фінансовим становищем підприємства, яке зумовлене проведенням на території, де розташоване підприємство (місто Красногорівка Донецької області), антитерористичної операції та операції Об`єднаних сил, у зв`язку з чим Відповідач не може своєчасно та в повному обсязі розрахуватися із позивачем.
Активність бойових дій на території міста Красногорівка досі зберігається, про що постійно повідомляється військовим керівництвом та засобами масової інформації під час висвітлення подій на Сході країни.
На сьогодні, з боку підприємства використовується незначна частина промислових потужностей для виробництва продукції із застосуванням безопаліовальної Технології та значної частки електроенергії, а інша частина виробничої площадки надана для розміщення підрозділів Збройних Сил України на безоплатній основі з відшкодуванням ними лише витрат за використання електроенергії (лист Антитерористичного центру при Службі безпеки України №6777 від 18.07.2017 про знаходження підрозділів Збройних Сил України на території ПРАТ КРВЗ , що має для держави важливе оперативне , значення, отже їх переміщення на даний час не планується
Крім того, доказами настання для ПРАТ КРВЗ обставин непереборної сили (форс-мажору) є чисельні сертифікати та висновки Торгово-промислової палати України та Донецької Торгово- промислової палати (копія сертифікату ТППП України від 05.09.2014).
Виходячи з наведеного відповідач просить суд відстрочити приватного акціонерному товариству Красногорівський вогнетривкий завод виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22.09.2021 по справі № 200/7593/21-а на один рік з дня його ухвалення.
У призначене судове засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. За таких обставин, суд визнав за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву відповідача про відстрочення виконання рішення суду, суд зазначає наступне.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Принцип обов`язковості судових рішень, як один з визначальних принципів здійснення правосуддя в Україні, полягає в обов`язковому виконанні на всій території України судових рішень, що набрали законної сили, а також у встановлені відповідальності за невиконання таких рішень.
Вказаний принцип обов`язковості судових рішень поряд із Конституцією України знайшов своє відображення і в Кодексі адміністративного судочинства України, а саме в статті 370 КАС України: судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Разом з тим, КАС України передбачає можливість відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення.
Так, частиною першою статті 378 КАС України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з частиною третьою статті 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до частини четвертої статті 378 КАС України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, при вирішенні питання про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які він визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для цього можуть бути конкретні обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
У постанові від 06.12.2019 у справі № 2а/0570/6531/2011 Верховний Суд зазначив, що відстрочення в розумінні зазначеної норми закону є відкладенням чи перенесенням дати виконання рішення на новий строк, який визначається адміністративним судом, та допускається у виняткових випадках, залежно від обставин справи. Підставою для відстрочення можуть бути конкретні існуючі, об`єктивні, виключні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення у встановлений строк або фактично унеможливлюють таке.
При розгляді заяв щодо відстрочення виконання судового рішення необхідно виходити з міркувань доцільності та об`єктивної необхідності надання саме таких строків відтермінування виконання рішення в цілому. Наявність підстав для відтермінування має бути доведена боржником. Строки відтермінування знаходяться у прямій залежності від обставин, що викликають необхідність надання додаткового строку для повного виконання рішення суду.
Надання такого не може створювати занадто або безпідставно привілейовані умови для боржника, натомість повинне базуватися на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувачів і боржників.
Оцінюючи доводи заяв про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, суди повинні враховувати, що ці заходи не повинні створювати боржнику можливість ухилятися від виконання судового рішення. До уваги повинні братися не лише реальний майновий стан боржника, але й його наміри, що свідчать про бажання виконати рішення.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 30.01.2020 у справі № 819/150/17.
Аналізуючи фінансовий стан підприємства та беручи до уваги місцезнаходження підприємства, а саме проведенням на території, де розташоване підприємство (місто Красногорівка Донецької області), антитерористичної операції та операції Об`єднаних сил.
Зважаючи на наведене,суд дійшов висновку про наявність обставин, з якими ст.378 КАС України пов`язує можливість відстрочення виконання судового рішення.
Суд вважає можливим задовольнити клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення суду у справі №200/7593/21 та відстрочити виконання рішення до 22.09.2022.
Зважаючи на наведене, керуючись ст. ст. 243, 248, 256, 378 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Приватного акціонерного товариства Красногорівський вогнетривкий завод про відстрочення виконання судового рішення у справі №200/7593/21 - задовольнити.
Відстрочити Приватному акціонерному товариству Красногорівський вогнетривкий завод виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22.09.2021 року у справі № 200/7593/21 до 22.09.2022.
Повний текст ухвали складено та підписано 08.11.2021.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.Г. Аляб`єв
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2021 |
Оприлюднено | 10.11.2021 |
Номер документу | 100886189 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Аляб'єв І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні