Копія
Справа № 397/850/21
н/п : 2-з/397/15/21
У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення позову без розгляду
02.11.2021 смт. Олександрівка
Олександрівський районний суд Кіровоградської області, суддя Івченко П.О., перевіривши заяву представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Коротченка Олександра Олександровича про забезпечення позову,
УСТАНОВИВ:
Представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Коротченко О.О. звернувся до суду з заявою про забезпечення позову (до подання позовної заяви) в якій просить:
- заборонити Олександрівській селищній раді Кропивницького району Кіровоградської області (місцезнаходження: 27300, Кіровоградська область. Кропивницький район, селище міського типу Олександрівка, вулиця Незалежності України, будинок 42а, код ЄДРПОУ 04364035) вчиняти будь-які дії та приймати рішення щодо розпорядження (в тому числі, але не виключно: про здійснення поділу земельної ділянки, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та/або технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, про затвердження проектів землеустрою щодо поділу обєднання земельних ділянок про передачу земельної ділянки у власність, про включення до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності для продажу права на них на земельних торгах, про передачу в оренду чи постійне користування, про продаж прав на земельних торгах, про зміну її конфігурації, про зміну її цільового призначення, про зміну складу угідь, про зміну кадастрового номера), земельною ділянко з кадастровим номером: 3520586000:02:000:5272, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 2,0000 га, місце розташування згідно відомостей ДКЗ: Кіровоградська область, Олександрівський район, Родниківська сільська рада (на даний час Кіровоградська область, Кропивницький район, Олександрівська селищна рада), крім прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою та передачу у власність земельної ділянки ОСОБА_1 , до ухвалення судом рішення по суті спору;
- заборонити Державним кадастровим реєстраторам Відділу №7 Управління у Кропивницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (вул. Адамівська 1-г, смт. Олександрівка, Кіровоградська область, 27300), вности будь-які відомості до Державного земельного кадастру стосовно вчинення будь-яких дій спрямованих на розпорядження, зміну цільового призначення та складу угідь, зміну конфігурації та меж, зміну кадастрового номеру поділ чи об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 3520586000:02:000:5272, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 2,0000 га, місце розташування згідно відомостей ДКЗ: Кіровоградська область, Олександрівський район, Родниківська сільська рада (на даний час Кіровоградська область, Кропивницький район, Олександрівська селищна рада), до ухвалення судом рішення по суті спору.
- заборонити державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вчиняти будь-які дії, спрямовані на реєстрацію права власності та/або інших речових прав на земельну ділянку з кадастровим номером 3520586000:02:000:5272, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 2,0000 га, місце розташування згідно відомостей ДКЗ: Кіровоградська область, Олександрівський район, Родниківська сільська рада (на даний час Кіровоградська область, Кропивницький район, Олександрівська селищна рада), до ухвалення судом рішення по суті спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Згідно з ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно утруднити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до вимог ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч. 6 ст. 151 ЦПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. У заяві про забезпечення позову представник заявника вказує про те, що відповідно до пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору під час розгляду справ в усіх судових інстанціях.
З цього приводу суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (далі Закон № 3551-ХІІ).
У статті 22 Закону № 3551-ХІІ передбачено, що ветерани війни та особи, на яких поширюється дія цього Закону, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12, 22 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту .
Така правова позиція висловлена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17.
Як уже було зазначено вище перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 Закону № 3551-ХІІ.
Так, абзацом першим пункту 14 частини першої статті 12 Закону № 3551-ХІІ визначено, що учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Предметом розгляду у справі в межах якої представником заявника подано заяву про забезпечення позову є визнання права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3520586000:02:000:5272, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 2,0000 га, місце розташування згідно відомостей ДКЗ: Кіровоградська область, Олександрівський район, Родниківська сільська рада (на даний час Кіровоградська область, Кропивницький район, Олександрівська селищна рада.
Отже, предмет спору у цій справі не стосується питання першочергового відведення заявнику земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва чи городництва, а стосується питання відведення заявнику земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, що не охоплюється правовим регулюванням норми абзацу першого пункту 14 частини першої статті 12 Закону № 3551-ХІІ, в контексті права позивача, як учасника бойових дій на його першочергове відведення.
Таким чином, з урахуванням предмету заяви забезпечення позову, ця справа не стосується захисту права позивача, як учасника бойових дій в контексті положень статей 12, 22 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту , а тому за таких обставин на нього не поширюється пільга, передбачена пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Повертаючи заяву представника заявника про вжиття заходів до забезпечення позову, суд також зауважує, що заяву про забезпечення позову, яку раніше було повернуто, може бути подано вдруге, якщо змінились певні обставини (в даному випадку - сплата судового збору). Тобто, на заяви про забезпечення позову, які були повернуті, не поширюється заборона повторно звертатись до суду.
Керуючись ст. 151, 153, 260-261, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Коротченка Олександра Олександровича про забезпечення позову, повернути заявнику.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя: /підпис/ П.О.Івченко
Згідно з оригіналом.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Оригінал ухвали знаходиться у матеріалах справи №397/850/21
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області П.О.Івченко
Копію засвідчено ___
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2021 |
Оприлюднено | 09.11.2021 |
Номер документу | 100890352 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
ІВЧЕНКО П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні