Ухвала
від 01.11.2021 по справі 461/322/21
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/322/21

Провадження № 1-кс/461/6117/21

УХВАЛА

01.11.2021 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046 від 02.11.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з відповідним клопотанням, яке вмотивовано тим, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046, яке 02.11.2020 зареєстроване в ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, щодо можливого службового підроблення, вчиненого, зокрема при реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Слідчий зазначив, що отримані в ході досудового розслідування відомості можуть свідчити про внесення неправдивих відомостей у податкову звітність, що потребує додаткового дослідження в частині вивчення договірної документації щодо відчуження квартир від моменту присвоєння права власності ФОП ОСОБА_4 до придбання їх фізичними особами.

Вказав, що строк розслідування у кримінальному провадженні № №42020141280000046 розпочався 02 листопада 2020 року та закінчується 02 листопада 2021 року.

Крім того, слідчим надано до суду заяву, в якій слідчий зазначив, що у зв`язку із перебуванням на лікуванні в ДУ ТМО МВС України у Львівській області, у період з 20 жовтня 2021 року по 29 жовтня 2021 року старшого слідчого слідчої групи у кримінальному провадженні ОСОБА_5 , таке клопотання подане у встановлений законом строк не було, внаслідок тимчасової непрацездатності. У свою чергу, іншими слідчими слідчої групи у даному кримінальному провадженні, таке клопотання також не було подане через надмірну завантаженість органу досудового розслідування. У зв`язку із наведеним, просив поновити строк подання клопотання про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав клопотання в якому просив здійснювати розгляд без його участі.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 5 ст. 294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.

Вказаною статтею передбачається не просто можливість, а й обов`язковість поновлення строку виконання процесуальних дій, пропущеного з поважних причин. Поважність причин визначається слідчим суддею у разі неможливості своєчасного подання відповідного документа через будь-які обставини, що не дозволили учасникові процесу завчасно подати відповідний документ.

З огляду на викладене, оскільки слідчий дійсно перебував на лікуванні, що підтверджується довідкою про тимчасову непрацездатність поліцейського №1915 від 20 жовтня 2021 року, слідчий суддя вважає можливим поновити строк на звернення до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, та визнати причини його пропуску поважними.

Слідчим суддею було встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046, яке 02.11.2020 зареєстроване в ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, щодо можливого службового підроблення, вчиненого, зокрема при реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Як вбачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02 листопада 2020 року, зареєстровано 2 епізоди. 02 листопада 2020 року, в Радехівську місцеву прокуратуру надійшли матеріали управління ОРД ГУ ДФС у Львівській області з яких вбаачається, що службовими особами Ременівської сільської ради 21 липня 2006 року було вчинено службове підроблення в ході оформлення права власності на земельну ділянку ОСОБА_4 .

Крім того, 05 січня 2021 року, посадові особи ТзОВ «БК «Трембіта» вчинили підроблення документів, що стосуються здійснення будівництва житлових линків у с. Ременів.

Станом на час подання клопотання, органом досудового розслідування вбачається за необхідне:

1.провести тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ «Євробудзахід»;

2.провести допит державних реєстраторів, які здійснювали реєстрацію права власності на нерухоме майно за адресою Львівська обл., Кам`янка-Бузький р-н, с. Ременів, вул. Куземського С., буд. №12 та вул. Сковороди, буд. №1;

3.провести додатковий допит ФОП ОСОБА_4 ;

4.провести допит засновника ТОВ БК «Трембіта» (код ЄДРПОУ 39627099) ОСОБА_6 ;

5.провести допит засновника ВКФ «Титан» (код ЄДРПОУ 20772058) ОСОБА_7 ;

6.провести допит засновника ТОВ «Євробудзахід» (код ЄДРПОУ 40890162) ОСОБА_8 ;

7.встановити інших причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб, вирішення питання щодо повідомлення їм про підозру;

8. з врахуванням відомостей отриманих в ході проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій здійснити остаточну правову кваліфікацію кримінального правопорушення, а в подальшому вирішити питання щодо вручення повідомлення про підозру особам, в діях чи бездіяльності яких міститимуться ознаки злочину (-ів);

9.провести інші слідчі та процесуальні дії, у яких виникне необхідність щодо встановлення обставин, які підлягають доказуванню.

Згідно ч.1ст.219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч.1ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертоїстатті 219 цього Кодексу.

Згідно п.п.2, 3 ч.4ст.219 КПК Українистрок досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У ч. 1 та 3ст. 28 КПК Українивикладений зміст та критерії такої засади кримінального провадження, як розумний строк, згідно якої під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень. Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є: 1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; 2) поведінка учасників кримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.

Конституційний Суд України в рішенні №3-рп/2003 від 30.01.2003 (справа №1-12/2003) вказав наступне. Згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод 1950 року кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків або при встановленні обґрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчено у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом з прав людини переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» від 25.03.1999 та «Філіс проти Греції» від 27.08.1991).

На даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, оскільки органу досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій.

Слідчим було доведено те, що вказані дії не могли бути виконані в строк передбаченийст. 219 КПК України, оскільки органами досудового розслідування станом на час звернення до суду не проведено усіх слідчих дій без проведення яких неможливо належним чином дослідити обставини кримінального правопорушення, надати належну кваліфікацію, дослідити наявні всі докази у їх сукупності та надати їм відповідну правову оцінку.

Враховуючи складність кримінального провадження, обсяг проведених процесуальних дій, а також тих слідчих дій, які необхідно провести для прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, необхідно продовжити до 6 місяців, а відтак клопотання підлягає до часткового задоволення.

Водночас, слідчий суддя вважає за необхідне звернути увагу слідчого та прокурора на необхідність активізації у проведенні слідчих, розшукових та процесуальних дій, задля проведення ефективного досудового розслідування з дотриманням розумних строків.

На підставі наведеного, керуючись ст. 28, 117, 219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046 від 02.11.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України задовільнити частково.

Поновити пропущений строк для звернення до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за №42020141280000046 від 02.11.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046 від 02.11.2020, на шість місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення01.11.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу100895947
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020141280000046 від 02.11.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України

Судовий реєстр по справі —461/322/21

Ухвала від 21.12.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Фролова Л. Д.

Ухвала від 01.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Фролова Л. Д.

Ухвала від 22.06.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Фролова Л. Д.

Ухвала від 22.06.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Фролова Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні