Постанова
від 03.03.2010 по справі 2а-796/10/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Львів

 03.03.2010 р.                                                                                                     № 2а-796/10/1370  

 ДПІ у Городоцькому р-ні Л/о   

до

 ПА "Городоцька"   

про

 про скасування юридичної особи ,

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання  Васильків О.С.,  вирішив адміністративну справу

за позовом           Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Львівської області

до  Приватної аргофірми «Городоцька»

про  припинення юридичної особи

Представники:

від позивача: Береза І.Я.

від відповідача: не прибув

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 03.03.2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся з позовом про припинення юридичної особи –Приватної агрофірми «Городоцька».

Ухвалою суду від 26.01.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні 15.02.2010 р.

15.02.2010 р. відкладено розгляд справи на 03.03.2010 р.

До судового засідання 03.03.2010 р. представник відповідача не з'явився, заперечень на позовну заяву не надіслав, хоча був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Відповідно до ст. 128 КАС України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

6 лютого 1998 р. Приватній агрофірмі «Городоцькій»видано свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб»єкта підприємницької діяльності –юридичної особи. До Єдиного державного реєстру підприємств та організацій внесено дані про відповідача 13.01.2000 р. 12.09.2008 р. включено відомості про зазначену юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців                                      (№ 13951200000000868).

Як платник податків Приватна агрофірма «Городоцька»взята на облік у ДПІ в Городоцькому районі 14.03.1995 р. за № 121.

Як вбачається з матеріалів справи ПА «Городоцька»не подає до ДПІ у Городоцькому районі документи податкової звітності з 12.05.2008 р. та немає заборгованості перед бюджетом.  Листами:  № 1057/04-40 від 17.02.2010 р. Управління Пенсійного фонду України у Городоцькому районі та № 63 від 17.02.2010 р. Городоцької міжрайонної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підтверджено, що відповідач не має заборгованості по сплаті внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування та внесків до ФССТВП.

Згідно доповідної записки позивача 02.12.2008 р. проведено обстеження за юридичною адресою платника  - ПА «Городоцька». Працівниками відділу оподаткування юридичних осіб встановлено, що за адресою: м. Городок, вул. Львівська, 297 підприємство не знаходиться.

23.04.2009 р. до Єдиного державного реєстру внесено інформацію щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу –ПА «Городоцька»                                                  (№ 13951440002000868).

Відповідачу було направлено судову повістку на юридичну адресу (м. Городок,                    вул. Львівська, 297), яка повернена з відміткою: «по даній адресі організації не існує».

Згідно п. 15 ст. 58 ГК України скасування (припинення) державної реєстрації суб‘єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб‘єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративного-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб‘єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Ст. 239 ГК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб‘єктів  господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб‘єкта господарювання.

Згідно ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.

Відповідно до вимог ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій; документів фінансової звітності відповідно до закону.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Львівський окружний адміністративний суд вважає за необхідне зазначити, що Господарським кодексом України та Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»вжиті різні терміни для визначення такого правового інституту, як припинення юридичної особи. У Господарському кодексі України, вживаються терміни «скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання», «припинення діяльності  суб’єкта господарювання». Водночас, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»вживає термін «припинення юридичної особи». Термін «припинення юридичної особи»вживається також у статті 104 Цивільного кодексу України.

Утім, усі зазначені вище нормативно-правові акти (частина 2 статті 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», частина 2 статті 104, частина 5 статті 111 Цивільного кодексу України, частина 7 статті 59 Господарського кодексу України) пов’язують момент припинення юридичної особи (суб’єкта господарювання) з однією подією: внесенням до державного реєстру запису про припинення такої особи (суб’єкта господарювання).

Виходячи із приписів частини 4 статті 91 Цивільного кодексу України цивільна правоздатність юридичної особи припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення такої особи, тобто саме з моменту втрати юридичною особою цивільної правоздатності юридична особа є такою, що припиняється.

Викладене дає підстави для висновку, що будь-які позовні вимоги, спрямовані на втрату юридичною особою цивільної правоздатності, мають бути розцінені як вимоги про припинення юридичної особи, яка в свою чергу, відповідає повноваженням органу державної податкової служби, а відповідно і компетенції адміністративних судів.

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, ст.ст. 58, 238, 239, 247 Господарського кодексу України, ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні",  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.  Позов задовольнити повністю.

2. Припинити юридичну особу Приватну агрофірму «Городоцька»(код ЄДРПОУ 22344912).

 Постанову надіслати сторонам по справі, державному реєстратору для здійснення заходів по ліквідації юридичної особи у встановленому законом порядку.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя                                                                                                          Крутько Олена Василівна

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.03.2010
Оприлюднено21.07.2010
Номер документу10090873
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-796/10/1370

Постанова від 03.03.2010

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Ухвала від 15.02.2010

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Постанова від 03.03.2010

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Ухвала від 26.01.2010

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні