Справа № 307/2039/21
Провадження № 2/307/555/21
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
03 листопада 2021 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області
у складі головуючої судді Сас Л.Р.
секретар судового засідання Пальонна М.Є.
за участю представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Савчук Н.В., та представника відповідачки ОСОБА_2 - адвоката Кохман М.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та Тячівська державна нотаріальна контора про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом та визнання права власності на Ѕ частину земельної ділянки,
встановив:
ОСОБА_1 16 червня 2021 року пред`явила до ОСОБА_2 позов про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом від 8 грудня 2020 року, видане державним нотаріусом Тячівської державної нотаріальної контори на ім`я ОСОБА_2 на ј частину земельної ділянки, загальною площею 0,1200 га, кадастровий номер земельної ділянки 2124455300:02:004:0091 та про визнання за нею, позивачкою, право власності на Ѕ частину вказаної земельної ділянки.
Згідно ухвали судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 2 липня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження та підготовче судове засідання призначено на 21 липня 2021 року на 13 год. 30 хв., яке неодноразово відкладалося у зв`язку із неявкою учасників справи та за їхніми клопотаннями, останній раз на 3 листопада 2021 року .
Після відкриття провадження судом встановлено, що зазначена позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 та ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3) ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно п. 2) ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.
Відповідно до п. 9) ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить, зокрема, фізичним особам на праві приватної власності, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Однак, до позову не додано документів на підтвердження вартості земельної ділянки, яка є предметом спору, що відноситься до вимог майнового характеру.
У зв`язку з чим, позивачці необхідно визначити ціну позову виходячи з дійсної вартості спірної земельної ділянки станом на день подання позовної заяви до суду, з наданням до суду відповідних доказів на підтвердження визначеної вартості майна.
Відповідно до п. 1) ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачкою до позовної заяви долучено квитанцію про сплату судового збору за позовну вимогу про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину у розмірі 908 грн.
Однак , позивачкою не додано квитанцію про сплату судового збору за позовну вимогу про визнання права власності на Ѕ частину земельної ділянки або документів, що підтверджують підстави її звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відтак, позивачці необхідно визначити ціну позову виходячи з дійсної вартості спірної земельної ділянки та сплатити судовий збір, за позовну вимогу про визнання права власності на Ѕ частину земельної ділянки, надавши до суду оригінал квитанції, або документи, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 11, ч. 12 та ч. 13 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись ст.ст. 258-261 ЦПК України, суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом та визнання права власності на Ѕ частину земельної ділянки залишити без руху, про що повідомити позивачку та встановити позивачці строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків заяви.
Роз`яснити позивачці, що у випадку не усунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде залишена без розгляду .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Текст повної ухвали буде складено 8 листопада 2021 року.
Суддя Л.Р.Сас
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2021 |
Оприлюднено | 10.11.2021 |
Номер документу | 100926781 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сас Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні