Справа № 752/24930/21
Провадження № 1-кс/752/8819/21
У Х В А Л А
27 жовтня 2021 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, подане в рамках кримінального провадження № 12021100010002253 від 21.09.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України, клопотання слідчого слідчого відділу Голосіївського управління поліції ГУ НП у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про арешт майна, -
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого відділу Голосіївського управління поліції ГУ НП у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про арешт майна, в якому просить накласти у кримінальному провадженні № 12021100010002253 від 21.09.2021 арешт на майно, яке вилучене 22.10.2021, під час проведення обшуку нежилого приміщення, розміщеного на першому поверсі за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- 12 пляшок горілки «Хортиця», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 14 пляшок горілки «Неміров», об`ємами від 0,37л. до 1л.
- 9 пляшок горілки «Хлібний Дар», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 6 пляшок горілки «Козацька рада», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 11 пляшок горілки «Медов», об`ємом від 0,2 л. до 1л.
- 5 пляшок горілки «Первак», об`ємом від 0,25 л. до 1л.
- 1 пляшка горілки «Мороша»,об`ємом 0,375 л.
- 3 пляшки коньяку «Коблево», об`ємом 0,5л.
- 3 пляшки коньяку «Закарпатський», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- 3 пляшки коньяку «Тиса», об`ємом 0,25л.
- 1 пляшка коньяку «Болград», об`ємом 0,5л.
- 4 пляшки коньяку «Коблево», об`ємом 0,25л.
- 4 пляшки коньяку «Шабо», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- 4 пляшки коньяку «Хайланд Фокс», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- відкрита пляшка коньяку та горілки.
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, зазначив, що вимоги клопотання підтримує в повному обсязі.
Слідчий суддя розглядає клопотання без повідомлення власників майна, керуючись вимогами ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Вивчивши клопотання, та матеріали, якими воно обгрунтовується, прихожу до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021100010002253 від 21.09.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що до слідчого відділу Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві надійшов рапорт старшого інспектора СДОП ВП Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві ст. лейтенанта поліції ОСОБА_5 про те, що йому на розгляд надійшло колективне звернення мешканців мікрорайону «Корчувате» з приводу порушень чинного законодавства працівниками та відповідальними особами кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
У даному зверненні, за підписом 210 осіб, мешканці мікрорайону «Корчувате» повідомляють про продаж у вказаному кафе не ліцензованого алкоголю, ціню нижче мінімально встановленої законом; продаж спиртних напоїв неповнолітнім; порушення спокою мешканців через графік роботи кафе; постійні порушення публічного порядку відвідувачами вказаного закладу; продаж алкоголю через решітку без касового чеку; випадки смертельного отруєння неякісним алкоголем та інше.
Разом з цим, до СВ Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві надійшов рапорт старшого інспектора СДОП ВП Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві ст. лейтенанта поліції ОСОБА_6 про те, що у ході відпрацювання території адміністративної дільниці № 12 до нього звернулися мешканці мікрорайону «Корчувате» з приводу порушень чинного законодавства під час функціонування кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 . У ході усного спілкування останні повідомили, про те, що у вказаному закладі здійснюється продаж не ліцензованого алкоголю, а також напоїв з підробленими марками акцизного збору. Також мешканці даного мікрорайону повідомили, що у алкоголь низької якості призводить до частих отруєнь відвідувачами закладу.
Також, до СВ Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві надійшов рапорт старшого ДОП СДОП ВП Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві капітана поліції ОСОБА_7 про те, що у ході відпрацювання території адміністративної дільниці № 12 до нього звернулися мешканці мікрорайону «Корчувате» з приводу порушень чинного законодавства під час функціонування кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 . Останні повідомили, що у даному закладі здійснюється продаж алкоголю низької якості, який призводить до частих отруєнь ним відвідувачами закладу.
У ході досудового розслідування допитано у якості свідків осіб, які повідомили, наступне.
Кафе «Калина» за адресою: м. Київ, вул. Ново-Пирогівська, 21, функціонує близько 5-7 років. В даному закладі продають не якісний, безакцизний алкоголь, ціна якого становить 12 гривень за 100 грам. Зі слів мешканців мікрорайону «Корчувате» до кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: м. Київ, вул. Ново-Пирогівська, 21, приїздить автомобіль марки «Mercedec» жовтого кольору з написом «Хліб», з якого носять до закладу «Калина» у картонних коробках безакцизний алкоголь.
Встановлено, що Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією, в межах наданих повноважень, неодноразово були створені та проведені комісійні обстеження даного закладу. В результаті обстеження якого з`ясовано, що за адресою: АДРЕСА_1 , в приміщенні приватної власності, на першому поверсі, функціонує заклад «Калина» підприємницьку діяльність в якому здійснює ФОП « ОСОБА_8 » на підставі договору оренди нежитлового приміщення.
Згідно інформації з Реєстру прав власності на нерухоме майно, нежиле приміщення № 70 (в літ. А) заг. пл. 284,30 км.м., що за адресою: АДРЕСА_1 на праві власності належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Покрівельна компанія «ЕВЕРЕСТ» код ЄДРПОУ 31758870.
В ході досудового розслідування отримано ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 12.10.2021 на проведення обшуку нежилого приміщення розміщеного на першому поверсі за адресою: АДРЕСА_1 .
22.10.2021 було проведено обшук на підставі вказаної ухвали, в ході якого було виявлено та вилучено:
- 12 пляшок горілки «Хортиця», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 14 пляшок горілки «Неміров», об`ємами від 0,37л. до 1л.
- 9 пляшок горілки «Хлібний Дар», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 6 пляшок горілки «Козацька рада», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 11 пляшок горілки «Медов», об`ємом від 0,2 л. до 1л.
- 5 пляшок горілки «Первак», об`ємом від 0,25 л. до 1л.
- 1 пляшка горілки «Мороша»,об`ємом 0,375 л.
- 3 пляшки коньяку «Коблево», об`ємом 0,5л.
- 3 пляшки коньяку «Закарпатський», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- 3 пляшки коньяку «Тиса», об`ємом 0,25л.
- 1 пляшка коньяку «Болград», об`ємом 0,5л.
- 4 пляшки коньяку «Коблево», об`ємом 0,25л.
- 4 пляшки коньяку «Шабо», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- 4 пляшки коньяку «Хайланд Фокс», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- відкрита пляшка коньяку та горілки.
Таким чином, досудовим розслідуванням, установлено, що вказане майно, яке було вилучено під час проведення обшуку, може бути використано як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Також, постановою слідчого у кримінальному провадженні від 23.10.2021 указані предмети визнано речовими доказами.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ст. 168 КПК України, тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченомустаттями 207,208цього Кодексу. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до ч.5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Так, постановою слідчого у кримінальному провадженні від 23.10.2021 указані речі та предмети визнано речовими доказами.
Метою та підставою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки вилучене майно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98, п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, та є речовими доказами.
Беручи до уваги вищевикладене, а також враховуючи що, слідчий за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ч. 5 ст. 171 КПК України звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна, слідчий суддя приходить висновку, що в клопотанні доведено, що з метою забезпечення збереження речових доказів, а також запобігання можливості їх приховування або знищення у органу досудового розслідування виникла обґрунтована потреба у накладенні арешту, у зв`язку з чим клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.
На підстав викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 309 Кримінального процесуального кодексу України,-
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти у кримінальному провадженні № 12021100010002253 від 21.09.2021 арешт на майно, яке вилучене 22.10.2021 під час проведення обшуку нежилого приміщення, розміщеного на першому поверсі за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- 12 пляшок горілки «Хортиця», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 14 пляшок горілки «Неміров», об`ємами від 0,37л. до 1л.
- 9 пляшок горілки «Хлібний Дар», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 6 пляшок горілки «Козацька рада», об`ємами від 0,25 л. до 1л.
- 11 пляшок горілки «Медов», об`ємом від 0,2 л. до 1л.
- 5 пляшок горілки «Первак», об`ємом від 0,25 л. до 1л.
- 1 пляшка горілки «Мороша»,об`ємом 0,375 л.
- 3 пляшки коньяку «Коблево», об`ємом 0,5л.
- 3 пляшки коньяку «Закарпатський», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- 3 пляшки коньяку «Тиса», об`ємом 0,25л.
- 1 пляшка коньяку «Болград», об`ємом 0,5л.
- 4 пляшки коньяку «Коблево», об`ємом 0,25л.
- 4 пляшки коньяку «Шабо», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- 4 пляшки коньяку «Хайланд Фокс», об`ємом від 0,25л. до 0,5л.
- відкрита пляшка коньяку та горілки.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100937126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні