Справа 127/30137/21
Провадження 1-кс/127/13037/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, майора Державного бюро розслідувань ОСОБА_2 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62021240040000009 від 24.03.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що відповідно матеріалів отриманих із УСБУ у Вінницькій області посадові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розробили злочинну схему привласнення майна та грошових коштів, внаслідок чого, державі завдано збитки, сума яких встановлюється.
Попередньо встановлено що упродовж 2020-2021 років службові особи вказаного ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » запровадили протиправний механізм привласнення державних коштів в особливо великих розмірах шляхом перерахування їх на банківські рахунки підконтрольних фізичних осіб підприємців у ході закупівель лісопродукції, інших послуг пов`язаних з лісництвом, які фактично не виконувались або виконувались неофіційно найманими працівниками, із залученням сил і техніки лісового господарства.
Окрім того, встановлено, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період 2020-2021 роки здійснювало діяльність, пов`язану із проведенням рубок головного користування на площі понад один гектар, з порушенням вимог п. 21 ч. 2 ч. 4 ч. 6 ст. 3 ст. 7-9 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», тобто лісорубні квитки для проведення суцільних рубок головного користування на території Івашковецького, Вендичанського, Моївського, Мурованокуриловецького, Джуринського та Котюжанського лісництв виписані посадовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та видані посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 з порушенням ст. 48, 64, 67, 69, 70 Лісового кодексу України. Таким чином внаслідок неналежного виконання посадовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_4 своїх службових обов`язків, державним інтересам спричинено тяжкі наслідки, у вигляді заподіяння збитків які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.
Під час досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів на підставі яких було передано до ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " лісові масиви, а саме (радгоспний ліс), що знаходиться на території Мурованокуриловецького лісництва.
Також виникла необхідність у вилученні завірених належним чином копій посадових (службових) інструкцій директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_3 , головного лісничого ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 , інженера лісового господарства ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 .
Вказані документи перебувають у розпорядженні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів.
Відомості, які містяться у документах самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами за своїм змістом можуть бути використані як докази події кримінального правопорушення, та інших обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування.
З урахуванням викладеного, а також того, що у ході досудового розслідування кримінального правопорушення іншим способом отримати необхідні відомості не виявляється можливим, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та інтереси володільця документів, за якого їх зміст буде розкритий стороні обвинувачення з метою використання в доказуванні.
Таким чином, без отримання зазначених документів неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Виходячи з вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Крім цього, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що існує загроза зміни або знищення вищезазначених документів, у зв`язку з чим клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів необхідно розглянути без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
На підставі викладеного, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих прокурором підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, майора Державного бюро розслідувань ОСОБА_2 задовольнити.
Надати дозвіл старшим слідчим та слідчим четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_2 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, які перебувають у розпорядженні (володінні) посадових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: на підставі яких було передано до ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " лісові масиви, а саме (радгоспний ліс), що знаходиться на території Мурованокуриловецького лісництва, а також завірених належним чином копій посадових (службових) інструкцій директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_3 , головного лісничого ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 , інженера лісового господарства ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 .
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100944773 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні