Справа №359/11042/21
Провадження №1-кс/359/1941/2021
У Х В А Л А
Іменем України
09листопада 2021року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні без технічної фіксації клопотання прокурора групи прокурорів прокурора Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12021116110000143, внесеному до ЄРДР 08.10.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушення (проступків), передбачених ч.1 ст.358 та ч.4ст.358 КК України,-
встановив:
Прокурор групи прокурорів прокурор Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, в якому зазначив, що сектором дізнання ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021116110000143, внесеному 08.10.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом підроблення офіційних документів - міжнародних свідоцтв про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та використання при проходженні паспортного контролю в міжнародному пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль» (термінал «D» ДП «МА «Бориспіль») завідомо підроблених документів - міжнародних свідоцтв про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. за ознаками кримінальних правопорушень (проступків), передбачених ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 06.11.2021 року приблизно о 13 год. 15 хв. в терміналі «D» ДП «МА «Бориспіль» за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, під час здійснення оформлення пасажирів рейсу № 975 сполученням «Відень-Київ», виявлено громадянку України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка під час проходження паспортного контролю з метою звільнення від самоізоляції надала для перевірки міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медичної допомоги» Богородчанської селищної ради (код ЄДРПОУ 42510481) на власні анкетні дані, що містить ознаки підробки.
Так, при скануванні QR-коду даного міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику спеціальним програмним забезпеченням не здійснюється його верифікація.
Таким чином, у органу досудового розслідування виникли обґрунтовані підстави вважати, що надане ОСОБА_4 міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медичної допомоги» Богородчанської селищної ради (код ЄДРПОУ 42510481) виготовлено шляхом повної або часткової підробки.
У зв`язку із наявністю достатніх підстав вважати, що виявлені невідповідності мають кримінальне походження, 06.11.2021 року у ході проведення огляду місця події за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, вилучено міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медичної допомоги» Богородчанської селищної ради (код ЄДРПОУ 42510481) на анкетні дані ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
06.11.2021 року вилучений документ визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
Зазначений матеріальний об`єкт може зберігати на собі сліди вчинення кримінального правопорушення або містити інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі був предметом кримінально протиправних дій, а тому в силу ч. 2 ст. 91 КПК України підлягають перевірці з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Враховуючи,що вилучене 06.11.2021року міжнароднесвідоцтво провакцинацію/профілактику,видане Комунальнимнекомерційним підприємством«Центр первинноїмедичної допомоги»Богородчанської селищноїради (кодЄДРПОУ 42510481)на анкетнідані ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вважається тимчасово вилученим майном, є предметом кримінального правопорушення, то ж не застосування такого заходу забезпечення призведе до втрати речового доказу, а настання цих наслідків перешкоджатиме встановленню істини у даному кримінальному провадженню, з метою належного збереження речового доказу.
В судове засідання прокурор Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 не з`явився, про дату час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. Надав клопотання, в якому підтримав клопотання про арешт майна, та просив його розглянути без його участі. Його неявка, згідно ч.1 ст.172 КПК України, не перешкоджає розгляду клопотання.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.4 ст.107 КПК України не здійснювалось у зв`язку із неприбуттям в судове засідання слідчого, який бере участь у судовому провадженні.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. Можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді до скасування арешту майна у встановленому порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову (ч. 3 ст. 170 КПК України).
При вирішенні питання про арешт майна, слідчий суддя повинен врахувати, крім іншого, наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; правову підставу для арешту майна; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову, тощо. В разі задоволення клопотання про арешт в ухвалі слід зазначити перелік майна, яке підлягає арешту.
Судом встановлено, що сектором дізнання ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12021116110000143 від 08.10.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушення (проступків), передбачених ч.1 ст.358 та ч.4ст.358 КК України.
В поданому клопотанні прокурором доведено, що вказана річ є доказом вчинення кримінального правопорушення, несе доказову інформацію у даному кримінальному провадженні, необхідна для призначення та проведення ряду криміналістичних експертиз.
З урахуванням вищенаведеного, вважаю наявність обґрунтованих підстав для задоволення клопотання та накладення арешту на вказане майно.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене 06.11.2021у ходіпроведення оглядумісця подіїза адресою:Київська область,Бориспільський район,с.Гора,вул.Бориспіль-7майно, а саме міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медичної допомоги» Богородчанської селищної ради (код ЄДРПОУ 42510481) на анкетні дані ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке є предметом кримінально протиправних дій, а також може зберігати на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали суду складений 09.11.2021 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100948388 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Журавський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні