Ухвала
від 09.11.2021 по справі 757/58888/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/58888/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_3., при секретарі ОСОБА_4., за участю слідчого ОСОБА_5., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого про проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В :

05.11.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_3. надійшло клопотання сторони кримінального провадження - старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України підполковника поліції ОСОБА_6, за погодженням із прокурором, про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засідання слідчий внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Вивчивши клопотання, заслухавши обгрунтування представника сторони обвинувачення, дослідивши його матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Так, судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019000000000795 від 27.08.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2 ст.ст. 204, ч.ч. 2 ст.ст. 209, ч. 4 ст. 190 КК України.

Встановлено, що представниками компаній ТОВ «ТД Альянс Ойл» (код 42504640), ТОВ «Енерготрейд Ойл» (код 40459717), ТОВ «Укр-Ойл Трейд» (код 43083766) та ТОВ «ТД Бізнес Альянс» (код 43473535) продовжується незаконне виробництво та реалізація пально-мастильних матеріалів на міні-НПЗ в Дніпропетровській області, без сплати акцизних платежів з виробництва пального, шляхом перегонки нафти та газового конденсату на прямогонні світлі нафтопродукти (сировина вуглеводнева та абсорбент газоконденсатний), які за своїми фізико-хімічними показниками є легкими та важкими дистилятами відповідно та відносяться до підакцизної групи товарів згідно УКТ ЗЕД.

Водночас, частина незаконно вироблених нафтових фракцій через афілійовані комерційні структури, а саме ТОВ «ТД «Інтергал» (код 33672442), за готівкові кошти реалізується для потреб інших суб`єктів господарської діяльності, в тому числі і для незаконного виробництва пально-мастильних матеріалів з подальшою реалізацією кінцевим споживачам.

Так, з використанням ТОВ «ТД «Інтергал» здійснюється продаж прямогонних нафтопродуктів для потреб ТОВ «Експрес ТН» (код 37791819), ТОВ «Плай сервіс» (код 37918030), ПП «Олдіс» (код 31678874), ПП «Ідіс експо» (код 39144471), ТОВ «Оноріо» (код 43860518), ТОВ «Фірма Альянс-імпекс» (код 23090721) та ПП «Нафтова компанія Світловодська» (код 32992015).

За наявними даними, особами які здійснюють фактичний контроль вказаних підприємств, організовано протиправну схему з виробництва товарного пального на підконтрольній нафтобазі за адресою: Кіровоградська обл. м. Світловодськ, вул. Франка Івана, 1-а (земельна ділянка 3510900000:50:163:0013), шляхом змішування прямогонних нафтопродуктів (придбаних у ТОВ «ТД Інтергал») з т.зв. «розчинниками», які по факту є паливними компонентами, зокрема: ізобутанолом, біоетанолом, метил-третбутиловим ефіром та іншими хімічними, сильнодіючими речовинами використання, яких може нанести шкоду життю та здоров`ю людей.

Крім цього, наявна інформація свідчить, що для незаконного виготовлення пального на нафтобазі в м. Світловодськ ТОВ «Експрес ТН» (код 37791819), ТОВ «Плай сервіс» (код 37918030), ПП «Олдіс» (код 31678874), ПП «Ідіс експо» (код 39144471), ТОВ «Оноріо» (код 43860518), ТОВ «Фірма Альянс-імпекс» (код 23090721) та ПП «Нафтова компанія Світловодська» (код 32992015) імпортують «розчинники» з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова, які за своїми фізико-хімічними показниками є паливними компонентами, саме: ізобутиловим спиртом, метанолом, метил-третбутиловим ефіром, біоетанолом та ін. хімічними сполуками, які використовуються при «кустарному» виробництві «сумішевих» світлих нафтопродуктів, що не відповідають чинним ДСТУ та Технічному Регламенту щодо вимог до якості бензинів та дизельного пального.

Водночас, документи на імпортовані розчинники, що залишаються на балансі підприємств використовуються для незаконного формування податкового кредиту товариствам реального сектору економіки з подальшим переведенням грошових коштів в готівку шляхом проведення безтоварних операцій через афілійовані фіктивні підприємства ТОВ «Юкреін бізнес іншуранс сістемс», ТОВ «Сінергія-Груп», ТОВ «Грін пекеджинг Юкрейн», ТОВ «Нанопласт», ТОВ «Дюпакс», ТОВ «Інтерего» та інші.

Так, під час досудового розслідування встановлено, що одним з посадовців вказаних структур, який причетний до вчинення вказаних кримінальних правопорушень є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: Кіровоградська область, смт. Павлиш, кадастровий номер земельної ділянки 3524655400:50:003:0001, а відтак наявна необхідність у проведенні обшуку за вказаною адресою.

Відповідно до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру земельна ділянка з кадастровим номером: 3524655400:50:003:0001, що розташована у смт. Павлиш, Онуфріївського району, Кіровоградської області на праві власності належить ОСОБА_2 .

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному майні, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Разом з цим, слідчим в судовому засіданні доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а відтак приходжу до висновку про наявність підстав для надання дозволу на проведення обшуку.

Наряду з вказаним, клопотання в частині надання дозволу на проведення обшуку з метою вилучення готівкових грошових коштів, задоволенню не підлягає, оскільки клопотання в цій частині є належним чином необґрунтованим, оскільки вбачається, що воно є неконкретизованим, передчасним та у такому випадку сторону обвинувачення буде наділено широкими повноваженнями на власний розсуд вирішувати походження виявленого майна, що може призвести до їх незаконного вилучення, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії»).

Окрім цього, що стосується вилучення ноутбуків, системних блоків, планшетів та інших носів інформації на яких можуть міститися зазначені документи в електронному вигляді; мобільних телефонів, то в даній частині слідчим не доведено, що їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а відтак підстави для вилучення вказаного майна відсутні, проте з метою забезпеченння виконання завдання кримінального провадження, слідчий суддя вбачає можливість надання представнику сторони обвинувачення зняття копії інформації, на яких містяться фото або сканкопії перелічених вище документів та які використовувались як знаряддя вчинення злочину.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України підполковнику поліції ОСОБА_6, слідчим слідчої групи у кримінальному №12019000000000795 від 27.08.2019 та за їх дорученням відповідним підрозділам на проведення обшуку в усіх приміщеннях, будівлях та спорудах за адресою: Кіровоградська область, смт. Павлиш, кадастровий номер земельної ділянки 3524655400:50:003:0001, де фактично проживає ОСОБА_1 , яка відповідно до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на праві власності належить ОСОБА_2 , з метою відшукування та вилучення документів щодо придбання, зберігання, реалізації нафтопродуктів, присадок, інших хімічних реагентів, необхідних для виготовлення суміші нафтових фракцій; паливо-мастильних матеріалів, якість яких може не відповідати вимогам ТУ і ДСТУ; компонентів, присадок та інших складових, із яких їх виготовлено; ємностей для зберігання таких речовин, а також обладнання, необхідного для виготовлення та транспортування нафтових фракцій та паливно-мастильних матеріалів; договорів з додатками та додатковими угодами; видаткових, податкових, товарно-транспортних накладних; заявок, рахунків-фактури, платіжних доручень, якими підтверджено факти їх збуту та придбання; свідоцтв відповідності та паспортів якості на них; технічних умови; градуювальних таблиць; чорнових записів, блокнотів; печаток; сім-карток стільникового зв`язку; чорнових записів ведення фінансово-господарської діяльності; сідлових тягачів та причепів із цистернами, бензовозів, якими транспортуються виготовлені нафтопродукти, ємностей в яких вони зберігаються, а також відібрати зразки нафтопродуктів для проведення необхідних досліджень, а також зняття інформації шляхом копіювання з ноутбуків, системних блоків, планшетів та інших носів інформації на яких можуть міститися зазначені документи в електронному вигляді; мобільних телефонів.

В іншій частині вимоги клопотання залишити без задоволення.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_3

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.11.2021
Оприлюднено10.11.2022
Номер документу100949168
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/58888/21-к

Ухвала від 09.11.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні