Рішення
від 03.11.2021 по справі 930/2196/21
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/2196/21

Провадження № 2/930/798/21

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.11.2021 року м.Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Царапори О.П.

за участю секретаря судових засідань Дуба В.Г.

розглянувши у відкритому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 до Брацлавської селищної ради про визнання права власності за заповітом,

В С Т А Н О В И В :

Виклад позиції позивача .

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Брацлавської селищної ради про визнання права власності за заповітом зазначивши в позовній заяві, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати , ОСОБА_3 , яка була зареєстрована та проживала в с. Гриненки Вінницького (Немирівського) району Вінницької області.

Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається із земельної ділянки площею 1,9995 га., що розташована на території Гриненської сільської ради Немирівського району Вінницької області.

Спадкоємцем на майно після смерті ОСОБА_3 за законом являється її дочка, ОСОБА_1 . Інших спадкоємців за законом та заповітом немає.

Позивачка прийняла спадщину, подала заяву про прийняття спадщини до Немирівської державної нотаріально контори , за місцем відкриття спадщини .

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Наразі в неї виникла необхідність одержати свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно, а саме на земельну ділянку .

20.08.2021 року позивачка звернулася до Немирівської державної нотаріальної контори із заявою про видачу й свідоцтва про право на спадщину на майно.

20.08.2021 року державним нотаріусом Немирівської нотаріальної контори Кнап Л.П. винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дій № 769, а саме: видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, площею 1,9995 га., що розташована на території Гриненської сільської ради Немирівського району Вінницької області належну ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Підставою відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом є відсутність у спадкоємця необхідних документів для видачі свідоцтва про право на спадщину. Нотаріус роз`яснив позивачці процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

Враховуючи перебування міста Красноперекопськ Автономної Республіки Крим під тимчасовою окупацією Російської Федерації та неможливість встановити факт та момент набуття ОСОБА_3 громадянства Російської Федерації у зв`язку з відсутністю інформації про реєстрацію місця проживання на день смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок цього неможливо встановити коло осіб, які прийняли спадщину відповідно до п.3 статті 1268 Цивільного кодексу України.

Враховуючи вище викладене позивачка змушена звернутися до суду з даним позовом.

Виклад позиції відповідача.

Представник відповідача Брацлавської селищної ради відзив на позов із викладенням своїх заперечень щодо заявлених позовних вимог до суду не подав, не дивлячись на пропозицію суду, викладену в ухвалі від 27.09.2021 року.

Заяви, клопотання позивача, відповідача

Заяв і клопотань від позивача та відповідача по справі не надходило.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою від 27.09.2021 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче засідання по справі.

В підготовче судове засідання сторони не з`явилися, від представника позивачки ОСОБА_4 подано заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовільнити в повному обсязі. Представника відповідача Брацлавської селищної ради подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.

Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно з частиною 3 статті 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. У такому разі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності з вимогами частини 2 статті 247 ЦПК України , не здійснюється.

Згідно ч.1 ст. 206 ЦПК України , позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

За таких обставин суд вважає, що перешкод для здійснення розгляду справи та ухвалення судового рішення у підготовчому судовому засіданні, відповідно до вимог ч.4 ст.206 ЦПК України , немає

В підготовчому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати, суд вирішив здійснювати підготовче засідання у відсутність сторін.

Фактичні обставини, встановлені судом, зміст спірних правовідносин, докази

Дослідивши матеріали справи, а саме копію паспорта (а.с.17), копію свідоцтва про шлюб , укладеного між ОСОБА_5 та ОСОБА_1 (а.с.19), копію свідоцтва про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_1 (а.с.20),копію свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 18 вересня 2013 року (а.с.21), копію витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.22), копію постанови про відмову у вчинені нотаріальної дії від 20 серпня 2021 року (а.с.5-6), копію витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку № 0523082900:02:001:0267 (а.с.8-10), копію звіту з експертної грошової оцінки земельної ділянки , розташованою за адресою : Вінницька область , Немирівський район , Гриненківська сільська рада (а.с.11-16), та враховуючи визнання позову відповідачем, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Норми права, які застосовує суд, мотиви їх застосування

Як роз`яснено в п. 23 постанови Пленуму Верховного СудуУкраїни від 30.05.2008 № 7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Як передбачено ст. 328 ЦК України право власності набувається в порядку, визначеному законом, та на підставах не заборонених законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.1 ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до ч.1 ст. 1268 ЦК України , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно з ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Як вбачається з правових позицій Верховного Суду України, викладених в Постанові Пленуму Суду № 2 від 12.06.2009 р. Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без зясування і дослідження інших обставин справи.

Висновки суду

Враховуючи вище викладене позов підлягає задоволенню, так як він не суперечить вимогам закону, підтверджується матеріалами справи та визнаний відповідачем.

Розподіл судових витрат

Відповідно до ч.1ст.133 ЦПК України , судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.

Згідно з вимогами ст.141 ЦПК України , судові витрати залишити за позивачем ОСОБА_1 .

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 328, 1216, 1217, 1223, 1261 ЦК України, ст. ст. 12, 200, 206, 211, 247, 258, 259, 263, 264, 265, 273, 354, 355 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительки АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Красноперекопським МРВ ГУ МВС України в Криму 17 грудня 1998 року , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Брацлавської селищної ради (код ЄДРПОУ 04325928, вул. Незалежності, 30, смт. Брацлав Тульчинського району Вінницької області) про визнання права власності за заповітом, - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності за законом на земельну ділянку площею 1,9995 гектарів в межах згідно з планом, що розташована на території Гриненської сільської ради Немирівського району Вінницької області, та належить померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 722158 виданого 05 березня 2007 року, Немирівською районною державною адміністрацією та Немирівським районним відділом земельних ресурсів, на підставі розпорядження за № 134 від 03 квітня 2006 року.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Немирівський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу , якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/ на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет.

Головуючий: О.П.Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення03.11.2021
Оприлюднено10.11.2021
Номер документу100951677
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —930/2196/21

Рішення від 03.11.2021

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 27.09.2021

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні