Справа № 753/8588/20
Провадження № 2-к/761/10/2020
У Х В А Л А
25 вересня 2020 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Саадулаєв А.І., вивчивши матеріали клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю А-ДенТа , про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення Економічного суду міста Мінська від 18 грудня 2019 року у справі №253-15/2019,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю А-ДенТа звернулося до Дарницького районного суду м. Києва із вказаним клопотанням, в якому просило надати дозвіл на примусове виконання рішення Економічного суду міста Мінська від 18 грудня 2019 року у справі №253-15/2019.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 462 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
Разом з тим, згідно з вимогами ч.ч. 2, 3 ст. 466 ЦПК України до клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду додаються документи, передбачені міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, не визначено перелік документів, що мають додаватися до клопотання, або за відсутності такого договору, до клопотання додаються такі документи:
засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання;
офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні);
документ, який засвідчує, що сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду і яка не брала участі в судовому процесі, була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи;
документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню (якщо воно вже виконувалося раніше);
документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником);
засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами України.
Відповідно до ст. 8 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, яка підписана в м. Києві 20 березня 1992 року
Питання вирішення справ, що випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин між господарюючими суб`єктами, з їх відносин з державними та іншими органами, а також виконання рішень за ними врегульовано Угодою про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, яка підписана в м. Києві 20 березня 1992 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України №2889-ХII 19 грудня 1992 року, набула чинності для України 19 грудня 1992 року (надалі за текстом - Угода).
Відповідно до ст. 2 Угоди, про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, яка підписана в м. Києві 20 березня 1992 року, компетентний суд держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав має право розглядати зазначені в статті 1 цієї Угоди спори, якщо на території цієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав:
а) відповідач мав постійне місце проживання або місце знаходження на день висування позову.
Якщо у справі беруть участь декілька відповідачів, що знаходяться на території різних держав - учасниць Співдружності, спір розглядається за місцем знаходження будь-якого відповідача за вибором позивача;
б) здійснюється торгова, промислова або інша господарська діяльність підприємства (філіалу) відповідача;
в) виконано або має бути повністю або частково виконано зобов`язання з договору, що є предметом спору;
г) мала місце дія або інша обставина, що стала основою для вимог щодо відшкодування шкоди;
д) має постійне місце проживання або місце знаходження позивач за позовом про захист ділової репутації;
є) знаходиться контрагент-постачальник, підрядник або той, хто надає послуги (виконує роботи), і спір стосується укладення, зміни і розірвання договорів.
Компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.
При наявності такої угоди суд іншої держави - учасниці Співдружності припиняє виробництво у справі за заявою відповідача, якщо така заява зроблена до прийняття рішення у справі.
Позови суб`єктів господарювання про право власності на нерухоме майно розглядаються виключно судом держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, на території якої знаходиться майно.
Справи про визнання недійсними повністю або такими, що не мають нормативного характеру, актів державних і інших органів, а також про відшкодування збитків, завданих господарюючим суб`єктам такими актами або які виникли внаслідок неналежного виконання зазначеними органами своїх обов`язків по відношенню до господарюючих суб`єктів, розглядаються виключно судом за місцем знаходження зазначеного органу.
Зазначена в пунктах 3 і 4 компетенція судів не може бути змінена угодою Сторін.
Відповідно до ст. 6 Угоди, документи, видані або засвідчені закладом або спеціально уповноваженою особою в межах їх компетенції за встановленою формою і скріплені офіційною печаткою на території однієї з держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, приймаються на території інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав без будь-якого спеціального посвідчення.
Документи, які на території однієї з держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядаються як офіційні документи, мають на території інших держав - учасниць Співдружності доказову силу офіційних документів.
Відповідно до ст. 7 Угоди, держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав взаємно визнають і виконують рішення компетентних судів, що набули законної чинності. Рішення, винесені компетентними судами однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, мають бути виконаними на території інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. Рішення, винесені компетентним судом однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав у частині звернення стягнення на майно відповідача, підлягають виконанню на території іншої держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав органами, призначеними судом або визначеними законодавством цієї держави.
Відповідно до ст. 8 Угоди, виконання рішення відбувається за клопотанням заінтересованої Сторони. До клопотання додаються:
1)належним чином завірена копія рішення, про примусове виконання якого порушене клопотання;
2)офіційний документ про те, що рішення набуло чинності, якщо це не випливає з тексту самого рішення;
3)докази про повідомлення іншої Сторони про процес;
4)виконавчий документ.
Відповідно до ст. 9 вказаної Угоди, у виконанні рішення може бути відмовлено на прохання Сторони, проти якої воно направлене, тільки якщо ця Сторона надасть компетентному суду за місцем, де виклопочується виконання рішення, докази того, що:
а) судом держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, що запитується, раніше винесене рішення, яке набуло законної чинності у справі між тими самими Сторонами, про той самий предмет і на тій самій підставі;
б) є визнане рішення компетентного суду третьої держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав або держави, що не є членом Співдружності, по спору між тими ж Сторонами, про той же предмет і на тій же підставі;
в) спір згідно з цією Угодою вирішений некомпетентним судом;
г) інша Сторона не була повідомлена про процес;
д) закінчився трирічний термін давності подання рішення щодо примусового виконання.
Відповідно до ст. 464 ЦПК України питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду на клопотання стягувача розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Відповідно до ст. 467 ЦПК України про надходження клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду суд у п`ятиденний строк письмово повідомляє боржника і пропонує йому у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.
Після подання боржником заперечень у письмовій формі або у разі його відмови від подання заперечень, а також якщо у місячний строк з часу повідомлення боржника про одержане судом клопотання заперечення не подано, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає дату, час і місце судового розгляду клопотання, про що сторони повідомляються письмово не пізніше ніж за десять днів до його розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.463-467 ЦПК України, суддя
ухвала:
Цивільну справу за клопотанням Товариства з обмеженою відповідальністю А-ДенТа , про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення Економічного суду міста Мінська від 18 грудня 2019 року у справі №253-15/2019 - прийняти до розгляду.
Призначити до судового розгляду у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, зал судових засідань № 403 на 09 листопада 2020 року о 11 год. 15 хв.
Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю Карго лайн Україна (код ЄДРПОУ: 41528147, місцезнаходження: 04050, м. Київ, вул. Глибочицька, буд. 17) про надходження до Шевченківського районного суду м. Києва клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю А-ДенТа , про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення Економічного суду міста Мінська від 18 грудня 2019 року у справі №253-15/2019 та запропонувати у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2021 |
Номер документу | 100953322 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Саадулаєв А. І.
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Саадулаєв А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні