КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення зустрічної позовної заяви без руху
10 листопада 2021 року м. Київ № 320/9524/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ С Є ДЕСНА" в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ С Є ДЕСНА" про застосування заходів реагування,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ С Є ДЕСНА", у якому просить суд застосувати заходи реагування у вигляді повної зупинки експлуатації (роботи) ТОВ Фірма Плесо ЛТД (код ЄДРПОУ 32782265), а саме: реконструкції складського комплексу ТОВ ФМ С Є Десна з добудовою окремостоячого блоку В8 прибудованого до нього адміністративно-побутового комплексу, перехідної галереї за адресою: Київська область, Бориспільський р-н, с. Дударків, вул. Незалежності 2/1, шляхом зобов`язання відповідача повністю зупинити експлуатацію вказаного об`єкта до повного усунення порушень зазначених в акті від 29.06.2021 № 47.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року відкрито загальне позовне провадження у цій справі.
09.09.2021 до суду надійшла зустрічна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ С Є ДЕСНА", у якій просить суд визнати неправомірними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області з направлення повідомлення від 13.05.2021 року №56-5026/1 та проведення планової перевірки.
Відповідно до статті 177 КАС України відповідач, який не є суб`єктом владних повноважень, має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
У випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Стаття 178 КАС України, визначає форму і зміст зустрічної позовної заяви.
Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу.
До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Відповідно до п. 4, 5 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Суд звертає увагу, що первісний позов поданий у зв`язку з правопорушеннями, допущеними відповідачем та в порядку реалізації державних функцій позивача. Водночас зустрічний позов поданий щодо оскарження дій відповідача при перевірці. Правовідносини, які визначені позивачами за первісним та зустрічним позовом як предмет позову є відмінними за своїм змістом, та правовим регулюванням. При цьому зустрічний позов не відповідає вимогам ч.2 ст. 177 КАС України, оскільки позивач не наводить причинно-наслідкового зв`язку між правовідносинами, які визначені в первісному і зустрічному позовах.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями абзацу першого частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону №3674-VI за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", станом на 01.01.2021 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 270,00 грн.).
Частинами першою та другою статті 9 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В даному випадку позовна заява мітить одну вимогу немайнового характеру, отже позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 2 270,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Однак, в матеріалах справи відсутній документ, що підтверджує сплату судового збору, розмір якого визначено з дотриманням вимог Закону №3674-VI.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві строку для усунення її недоліків.
Недоліки позовної заяви позивач має усунути у строк, що не перевищує десять днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду заяви, в тексті якої буде викладено обґрунтування взаємопов`язаності первісного і зустрічного позовів.
До такої заяви позивачем має бути приєднано документ про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду із зустрічним позовом немайнового характеру в розмірі, визначеному з дотриманням вимог Закону №3674-VI, а саме - 2 270,00 грн.
Суд звертає увагу позивача на те, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 177 -178 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ С Є ДЕСНА" в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ С Є ДЕСНА" про застосування заходів реагування, - залишити без руху.
Встановити відповідачеві десятиденний строк для усунення недоліків зустрічної позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити відповідачеві, що якщо недоліки зустрічної позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, така заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати відповідачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Терлецька О.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2021 |
Оприлюднено | 12.11.2021 |
Номер документу | 100962699 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Терлецька О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні