ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/7287/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2021 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Коморного О.І. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "МК ГАРАНТ" про визнання протиправним та скасування рішення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові.

Обставини справи.

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "МК ГАРАНТ", в якій містяться вимоги:

- визнати протиправною та скасувати постанову № 49-ш про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, винесену Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові щодо ТОВ "МК ГАРАНТ" (ідентифікаційний номер: 41732272).

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо об`єкта будівництва Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12Б , який стосувався перевірки виконання раніше винесеного припису. Вказує, що 22.04.2021 Інспекцією ДАБК у м. Львові винесено постанову № 49-ш про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою відповідач ствердив, що під час проведення позапланової перевірки встановлено, що припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 02.02.2021, який винесено Інспекцією ДАБК у м. Львові ТОВ "МК ГАРАНТ" - не виконано, чим порушено абз. 4 п. 14 Порядку № 553; визнано ТОВ "МК ГАРАНТ" винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 34 050,00 грн. Вказує, що у лютому 2021 року Інспекцією ДАБК у м. Львові проведено перевірку щодо об`єкту будівництва Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12Б . Відповідачем встановлено, що замовником об`єкта будівництва Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12Б є ТОВ МС-МК 8 , підрядником - ТОВ "МК ГАРАНТ" , генеральним проектувальником - ПП МС Проект . Зазначає, що за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) Інспекцією ДАБК у м. Львові 02.02.2021 складено акт № 94-пп та видано припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил щодо ТОВ "МК ГАРАНТ" . Вказує, що з Припису № 1 та Припису №м2 вбачається, що усунення виявлених у них недоліків перебуває у прямому взаємозв`язку із здійсненням авторського нагляду на об`єкті будівництва Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12Б . В подальшому вказує, що Інспекція ДАБК у м. Львові на підставі п. 7 Порядку 553 здійснила щодо ТОВ "МК ГАРАНТ" ще одну перевірку, а саме, щодо виконання суб`єктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю.

За результатами такого позапланового заходу було складено акт від 09.04.2021 року № 232-пп та протокол від 09.04.2021. Вказує, що листом-повідомленням (вих. № 08-04/21-01) від 09.04.2021 року повідомила Інспекцію ДАБК у м. Львові про те, що з метою належного виконання припису, ТОВ "МК ГАРАНТ" привело у відповідність виконавчу документацію на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12-Б у м. Львові та усунуло всі зазначені в приписі порушення, на підтвердження чого було долучено копії загального журналу робіт та журналу виконання бетонних робіт №1.

Також, ТОВ "МК ГАРАНТ" повідомило відповідача про усунення порушень стосовно того, що згідно журналу загальних робіт, актів на закриття прихованих робіт від особи, яка здійснює технічний нагляд, зауваження відсутні, однак вищевказане суперечить схемам виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, з наявними відхиленнями вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітках в осях, на підтвердження надано копії виконавчих знімань та надано наступні додаткові пояснення.

Зазначає, що ТОВ "МК ГАРАНТ" надало Інспекції ДАБК у м. Львові кінцеві схеми, відтак вважає, що вказаних у приписі відхилень немає. Всі інші відхилення, які є в цих виконавчих схемах і не описані в приписі є допустимими для даного проекту і затверджені.

Більше того, з метою погодження описаних вище змін у виконавчі знімання, ТОВ "МК ГАРАНТ" звернулось до проектантів (ПП МС Проект ), а саме до головного архітектора проекту - ОСОБА_1 з Листом (вих. № 09-04/21-01) від 09.04.2021 року, яким надала для підпису оригінали виконавчих знімань. Даний Лист було направлення 10.04.2021 та отримано 12.04.2021. Водночас даний лист залишено без відповіді та/або задоволення. Вказує, що ТОВ "МК ГАРАНТ" про окреслену ситуацію повідомила Інспекцію ДАБК у м. Львові листом № 14-04/21-01 від 14.04.2021 та листом № 15-04/21-01 від 15.04.2021.

Однак зазначає, що 22.04.2021 Інспекцією ДАБК у м. Львові винесено оскаржувану постанову № 49-ш про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудіної діяльності, якою відповідач ствердив, що під час проведення позапланової перевірки встановлено, що припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 02.02.2021, який винесено Інспекцією ДАБК у м. Львові ТОВ "МК ГАРАНТ" - не виконано, чим порушено абз. 4 п. 14 Порядку № 553; визнано ТОВ "МК ГАРАНТ" винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 34 050,00 грн. Враховуючи наведене, просить суд задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача проти позову заперечив повністю з підстав викладених у відзиві на позовну заяву. Позиція відповідача ґрунтується на тому, що вдруге проведено перевірку позивача щодо усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та встановлено, що припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил виданих ТЗОВ МК ГАРАНТ від 02.02.2021 не був виконаний у встановлений у ньому термін, а саме до 02.03.2021, та, відповідно, і до 9 квітня 2021 року, тобто в останній день перевірки, Інспекцію не було повідомлено про виконання даного припису. Відтак, Інспекцією, було складено акт перевірки від 09.04.2021. Вказує, що в акті позивачем пояснень та заперечень не зазначено, відтак, 22.04.2021 розглянувши матеріали справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, заслухавши осіб, які брали участь у розгляді справи, зокрема заступника директора з будівництва Бліхар Г.Й., уповноваженими особами було визнано позивача винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 34050 грн. Вважає даний позов безпідставним, та таким, що не підлягає задоволенню.

Позивач подав відповідь на відзив, в якому зазначив, що листами повідомляв відповідача про здійснення дій для виконання вимог припису. ТОВ "МК ГАРАНТ" вважає, що відповідачем в порушення п. 21 Порядку № 244 не надано належної оцінки тому факту, що вина позивача у вчиненні правопорушення у сфері містобудівної документації (щодо невиконання припису) відсутня, адже ТОВ "МК ГАРАНТ" вчинило весь обсяг дій, спрямованих на погодження змін у виконавчих зніманнях та, відповідно, усунення виявлених у приписах порушень. Втім, з незалежних від ТОВ "МК ГАРАНТ" обставин, ПП МС Проект та ГАПом ОСОБА_1 відповідні листи залишено без належного реагування. Відтак, вина позивача відсутня, а тому притягнення його до відповідальності за дії, які знаходяться поза сферою його впливу є неправомірними.

Ухвалою суду від 11.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі відповідно до статті 262 КАС України в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 09.06.2021 в клопотанні відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відмовлено.

Суд дослідив подані сторонами докази, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову та

встановив:

На підставі листа юридичного департаменту ЛМР від 12.01.2021 за № 4-2901-513 (а.с. 96-98) та наказу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові 13.01.2021 № 42-П (а.с.104), видано направлення для проведення позапланового заходу від 13.01.2021 № 42-пп (а.с.102-103) на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на АДРЕСА_1 . Строк дії направлення з 18 січня до 29 січня 2021 року.

Представник замовника за довіреністю, Нагірна О. М., представник генпідрядника Бляхар Т.Й., а також головний архітектор проекту Касинець Ю. О., ознайомлені з направленням на перевірку, згідно відмітки та підписів у вказаному направленні (а.с.103).

На підставі службової записки заступника начальника відділу інспекційної роботи про продовження позапланової перевірки від 29.01.2021 (а.с.101) та наказу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові 01.02.2021 № 94-П (а.с.100), було видано направлення для проведення позапланової перевірки від 01.02.2021 № 94-пп (а.с.99) на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на АДРЕСА_1 . Строк дії направлення з 01 лютого до 02 лютого 2021 року.

В період з 18.01.2021 до 02.02.2021, посадовими особами Інспекції було здійснено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на АДРЕСА_1 у присутності уповноважених представників суб`єктів містобудування, зокрема й у присутності уповноваженої за довіреністю від ТЗОВ МК ГАРАНТ Кузик Л.С., згідно п. 9 Порядку № 553 та за результатами проведення вказаної перевірки, Інспекцією складено акт від 02.02.2021 за № 94-пп (а.с.9-20), яким встановлено, що : генеральним підрядником проведено будівельні роботи з відхиленням від затверджених проектних рішень, а саме: згідно схем виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, наявні відхилення вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-З-зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 - зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - до 25 мм, в осях 1/4-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10- зміщення до 21 мм, в осях 1-ї/6-9 - зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 -зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3-зміщення до 535 мм, в осях И/9 - зміщення до 30 мм, в осях Ж/8 - зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 - зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 - зміщення до 53 мм, в осях И/9 - зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-Ї/7-9 - зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм, в журналі загальних робіт, журналі авторського нагляду та актах на закриття прихованих робіт вищевказані відхилення не вказані.

Згідно журналу загальних робіт, актів на закриття прихованих робіт від особи, що здійснює технічний нагляд на об`єкті зауваження відсутні, однак вищевказане суперечить схемам виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, з наявними відхиленнями вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-З-зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 - зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - до 25 мм, в осях Уг-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10-зміщення до 21 мм, в осях 1-Ї/6-9 - зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 - зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3- зміщення до 535 мм, в осях И/9 - зміщення до ЗО мм, в осях Ж/8 - зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 - зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 - зміщення до 53 мм, в осях И/9 - зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-Ї/7-9 - зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм.

Виконавча документація ведеться з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил, а саме: в загальному журналі робіт відсутні записи переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, відсутні записи про відомість результатів операційного контролю якості будівельних робіт, відсутні записи про перелік спеціальних журналів робіт, в журналі виконання бетонних робіт відсутні записи про переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, відсутні записи про кількість контрольних зразків бетону, відсутні записи про результати випробувань контрольних зразків.

Згідно журналу загальних робіт, актів на закриття прихованих робіт, журналу авторського нагляду від особи, що здійснює авторський нагляд на об`єкті зауваження відсутні, однак вищевказане суперечить схемам виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, з наявними відхиленнями вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-3-зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 - зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - до 25 мм, в осях /4-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10- зміщення до 21 мм, в осях 1-Ї/6-9 -зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 -зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 - зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3- зміщення до 535 мм, в осях И/9 - зміщення до ЗО мм, в осях Ж/8 - зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 -зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 - зміщення до 53 мм, в осях И/9 - зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-Ї/7-9 - зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм.

Згідно техніко-економічних показників загальної пояснювальної записки та експертного звіту від 21.08.2019 за № 21-08/19/А вищевказаного об`єкта, поверховість, становить 9 пов., однак середньо-планувальна позначка землі знаходиться на відмітні більше ніж 2 метри верху плити перекриття цокольного поверху, тому даний поверх враховується в поверховість. Згідно зонінгу Шевченківського району м. Львова, затвердженою ухвалою ЛМР від 21.05.2015 за № 4657, земельна ділянка за кадастровим номером 4610137500:07:004:0027 за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться в зоні Ж-3 (5-9 поверхів). Враховуючи вищенаведене, встановлено порушення поверховості, а саме 10 поверхів, а не 9, як зазначено в проектній документації. Зберігання велосипедів не запроектовано. (а.с.17-18).

Представниця ТЗОВ МК ГАРАНТ за довіреністю Кузик Л.С. отримала примірник вказаного акту, згідно відмітки в акті (а.с.20).

Відповідачем складено щодо генерального підрядника ТЗОВ МК ГАРАНТ :

- припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 (а.с.21-22), щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ , яким встановлено, що в ході перевірки, що за адресою: м. Львів, вул. Малоголосківська, 12Б, виконавча документація ведеться з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил, а саме: в загальному журналі робіт відсутні записи переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, відсутні записи про відомість результатів операційного контролю якості будівельних робіт, відсутні записи про перелік спеціальних журналів робіт, в журналі виконання бетонних робіт відсутні, записи про переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, відсутні записи про кількість контрольних зразків бетону, відсутні записи про результати випробувань контрольних зразків, що є порушення п. 4.8 ДБН А.3.1-5-2016 Організація будівельного виробництва ;

- припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 (а.с.23-24), щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ , яким встановлено, що в ході перевірки, що за адресою: АДРЕСА_1 , генеральним підрядником проведено будівельні роботи з відхиленням від затверджених проектних рішень, а саме: згідно схем виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, наявні відхилення вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-З-зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 - зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - 25 мм, в осях 14-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 -зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10- зміщення до 21 мм, в осях 1-Ї/6-9 - зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 - зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3- зміщення до 535 мм, в осях И/9 - зміщення до ЗО мм, в осях Ж/8 - зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 - зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 - зміщення до 53 мм, в осях И/9 -зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-Ї/7-9 - зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм, в журналі загальних робіт, журналі авторського нагляду та актах на закриття прихованих робіт вищевказані відхилення не вказані, що є порушенням п. 5.14.3 ДСТУ-Н Б В.2.6-203:2015, абз. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про основи містобудування , абз. 5 ч. 1 ст. 27, ч. 1 ст. 9 ЗУ Про архітектурну діяльність ;

Представниця ТЗОВ МК ГАРАНТ за довіреністю Кузик Л.С. отримала примірник вказаних приписів, що підтверджується відміткою у самих приписах.

Відповідачем винесено :

1) Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.02.2021 (а.с. 108-109) щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ , яким встановлено, що виявлено порушення: в ході перевірки, що за адресою: м. Львів, вул. Малоголосківська, 12Б, генеральним підрядником проведено будівельні роботи з відхиленням від затверджених проектних рішень, а саме: згідно схем виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, наявні відхилення вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-3 - зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 -зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - до 25 мм, в осях >2-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10- зміщення до 21 мм, в осях 1-Ї/6-9 - зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 - зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3- зміщення до 535 мм, в осях И/9 - зміщення до 30 мм, в осях Ж/8 -зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 - зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 -зміщення до 53 мм, в осях И/9 - зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-Ї/7-9 -зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм, в журналі загальних робіт, журналі авторського нагляду та актах на закриття прихованих робіт вищевказані відхилення не вказані, що є порушенням п. 5.14.3 ДСТУ-Н Б В.2.6-203:2015, абз. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про основи містобудування , абз. 5 ч. 1 ст. 27, ч. 1 ст. 9 ЗУ Про архітектурну діяльність . Відповідальність за встановлення правопорушення передбачена п. 8, ч. 3 ст. 2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності .

Представниця ТЗОВ МК ГАРАНТ за довіреністю Кузик Л.С. отримала примірник вказаного протоколу, що підтверджено відміткою у вказаному протоколі (а.с.110).

2) Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.02.2021 щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ , яким встановлено, що в загальному журналі робіт відсутні записи переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, відсутні записи про відомість результатів операційного контролю якості будівельних робіт, відсутні записи про перелік спеціальних журналів робіт, в журналі виконання бетонних робіт відсутні, записи про переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, відсутні записи про кількість контрольних зразків бетону, відсутні записи про результати випробувань контрольних зразків, що є порушення п. 4.8 ДБН АЗ. 1-5-2016 Організація будівельного виробництва (а.с.105-107). Відповідальність за встановлені правопорушення передбачена п. 6, ч. 3, ст.2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності .

Представниця ТЗОВ МК ГАРАНТ за довіреністю Кузик Л.С. отримала примірник вказаного протоколу, про підтверджується відміткою в протоколі.

На підставі вищевказаного акта від 02.02.2021 за № 94-пп та протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.02.2021, Інспекцією винесено:

- постанову № 24-м про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 11.02.2021, якою визнано ТЗОВ МК ГАРАНТ винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 8 ч. 3 ст. 2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності , та накладено штраф у сумі 102150 гривень (а.с.111-113).

- постанову № 25-м про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 11.02.2021, якою визнано ТЗОВ МК ГАРАНТ винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 3 ст. 2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності , та накладено штраф у сумі 40860 гривень (а.с.114-116).

На підставі приписів від 02.02.2021 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил виданих ТЗОВ МК ГАРАНТ та ОСОБА_2 та наказу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові 05.04.2021 № 232-П (а.с. 120) видано направлення для проведення позапланового заходу від 05.04.2021 №232-пп (а.с.118-119) на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12 Б . Строк дії направлення з 05 квітня до 09 квітня 2021 року.

В період з 05.04.2021 до 09.04.2021, посадовими особами Інспекції здійснено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківська, 12Б, м. Львів .

За результатами проведення вказаної перевірки, Інспекцією складено акт від 09.04.2021 за № 232-пп (а.с.48-61), яким встановлено, що приписами про усунення порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 встановлено, що генеральним підрядником проведено будівельні роботи з відхиленням від затверджених проектних рішень, а саме: згідно схем виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, наявні відхилення вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-3-зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 - зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - до 25 мм, в осях Уг-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10- зміщення до 21 мм, в осях 1-ї/6-9 - зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 -зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3- зміщення до 535 мм, в осях И/9 - зміщення до 30 мм, в осях Ж/8 - зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 - зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 - зміщення до 53 мм, в осях И/9 - зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-1/7-9 - зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм. В ході перевірки вищевказаних приписів, генеральний підрядник та особа, що відповідальна за здійснення технічного нагляду, не усунули вищевказані порушення. Приписом про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 встановлено, що генеральним підрядником виконавча документація ведеться з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил. В ході перевірки встановлено, що вищевказаний припис виконано, в загальному журналі робіт наявні записи переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, записи про відомість результатів операційного контролю якості будівельних робіт, записи про перелік спеціальних журналів; в журналі виконання бетонних робіт наявні записи переліку актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій і актів на закриття прихованих робіт, записи про кількість контрольних зразків бетону та про результати випробувань контрольних зразків.

Також, Інспекцією складено:

1) Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 09.04.2021 щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ

2) Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 09.04.2021 (а.с.60-61) щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ , яким встановлено, що виявлено порушення: в ході перевірки, що за адресою: м. Львів, вул. Малоголосківська, 12Б, приписами про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 встановлено, що генеральним підрядником проведено будівельні роботи з відхиленням від затверджених проектних рішень, а саме: згідно схем виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, наявні відхилення вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітці - 7.7 (-7.2), в осях Н/2-3 - зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 -зміщення до 21 мм, в осях Н/2-3 - зміщення до 24 мм, в осях Й/2-3 - 25 мм, в осях 1/4-3 - до 32 мм, в осях И/2-3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10- зміщення до 21 мм, в осях 1-Ї/6-9 - зміщення до 3.6 см, в осях И/2-3 зміщення до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці -3,5 (-3,3) в осях Ж/8 - зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм; відмітка + 0,0 в осях И/3- зміщення до 535 мм, в осях И/9 -зміщення до 30 мм, в осях Ж/8-зміщення до 50 мм, на відмітці +2.9 в осях И/3 - зміщення до 531 мм, в осях И-1/9 - зміщення до 53 мм, в осях И/9 - зміщення до 29 мм; на відмітці +5,9 в осях 1-1/7-9 - зміщення до 42 мм; на відмітці + 8,9 в осях Е/15 зміщення до 71 мм, в осях В-Г/15 зміщення до 69 мм. В ході перевірки вищевказаних приписів генеральний підрядник та особа, що відповідальна за здійснення технічного нагляду не усунули вищевказані порушення, що є порушенням абз. 4 п. 14 Порядку № 553. Відповідальність за встановлення правопорушення передбачена абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності .

На підставі вищевказаного акта від 09.04.2021 за № 232-пп та протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 09.04.2021, Інспекцією винесено оскаржувану Постанову № 49-м про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 22.04.2021, якою визнано ТЗОВ МК ГАРАНТ винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності , та накласти штраф у сумі 34 050 гривень (а.с.65-66).

Позивач не погоджується з винесеним приписом відповідача, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, тому звернулася за захистом своїх прав до суду.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Однією із основних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.4 ч.3 ст. 2 КАС України є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з`ясування всіх обставин у справі.

Статтею 9 КАС України встановлено, що суд при вирішення справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до преамбули Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20 травня 1999 року № 687-XIV в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі Закон № 687-XIV) цей Закон визначає правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності і спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд відповідно до частини першої статті 10 Закону № 687-ХІV здійснюється в установленому законодавством порядку для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об`єктів архітектури додержання суб`єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції.

Управління у сфері містобудівної діяльності нагляду відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі Закон № 3038-VI) здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону № 3038-VI до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать: 1) структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій; 2) виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.

Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Державний архітектурно-будівельний контроль відповідно до ст. 41 Закону № 3038-VI це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об`єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом. Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником такого органу. Позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є: 1) подання суб`єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об`єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; 2) необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об`єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; 3) виявлення факту самочинного будівництва об`єкта; 4) перевірка виконання суб`єктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; 5) вимога головного інспектора будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, про проведення перевірки за наявності підстав, передбачених законом; 6) звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб`єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; 7) вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Підготовчі та будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, будівельним нормам, стандартам і правилам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без набуття права на їх виконання, підлягають зупиненню до усунення порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Відповідно до частини першої статті 38 Закону № 3038-VI у разі виявлення факту самочинного будівництва об`єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 553 від 23.05.2011, якою затверджено порядок здійснення державного архітектурно будівельного контролю, визначено:

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється посадовими особами інспекцій відповідно до їх посадових інструкцій та функціональних повноважень

Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи інспекції. Підставами для проведення позапланової перевірки є звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб`єктом містобудування вимог містобудівного законодавства

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб`єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об`єкт будівництва.

Форми актів та інших документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затверджуються Мінрегіоном.

За результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт

Акт перевірки складається у двох примірниках. Один примірник надається суб`єкту містобудування щодо якого здійснюється державний архітектурно - будівельний контроль, а другий залишається в інспекції. Акт перевірки підписується посадовою особою інспекції, яка провела перевірку та суб`єктом містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль.

Протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідної інспекції або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу, передбаченої законодавством України.

Якщо суб`єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно- будівельний контроль, не погоджується з актом перевірки, він підписує його із зауваженнями, які є невід`ємною частиною такого акта.

Постанова про накладення штрафу складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний строк після її прийняття вручається під розписку суб`єкту містобудування (керівнику або уповноваженому представнику суб`єкта містобудування) або надсилається рекомендованим листом з повідомленням, про що робиться запис у справі. Два примірники залишаються в інспекції, яка наклала штраф.

Судом встановлено з матеріалів справи, що на підставі направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 13.01.2021 №42-пп, посадовими особами Інспекції проведено позапланову перевірку на об`єкті будівництва Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12 Б , під час якої було встановлено чисельні правопорушення, які зафіксовані в акті перевірки від 02.02.2021 за № 94-пп.

Суд встановив, що на підставі вищенаведеного акта, відповідачем складено приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ та встановлено до 23.02.2021 та 02.03.2021 усунути порушення.

Таким чином, відповідачем встановлений термін, протягом якого потрібно усунути виявлені під час даної позапланової перевірки правопорушення, а саме протягом 30 робочих днів з дня отримання даного припису усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності з дати отримання даного припису вчинити дії щодо усунення виявлених порушень, у відповідність до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, вищевказані приписи Інспекції від 02.02.2021 є чинними, позивачем не оскаржувалися.

Суд також встановив, що 11.02.2021 винесено Постанову № 24-м про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 11.02.2021, якою визнано ТЗОВ МК ГАРАНТ винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 8 ч. 3 ст.2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності , та накласти штраф у сумі 102150 гривень та 11.02.2021 винесено Постанову № 25-м про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою визнано ТЗОВ МК ГАРАНТ винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 3 ст. 2 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності , та накласти штраф у сумі 40 860 гривень.

Відповідно до п. 2 частини 3 статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону.

Судом встановлено, що відповідачем видано направлення для проведення позапланового заходу від 05.04.2021 №232-пп на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12 Б та проведено позапланову перевірку на об`єкті будівництва Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12 Б .

Суд встановив, що представник замовника за довіреністю Нагірна О. М. та представник від генерального підрядника ТЗОВ МК ГАРАНТ та гр. ОСОБА_2 гр. ОСОБА_3 , були ознайомлені з направленням на перевірку, що підтверджено відмітками та підписами у оригіналі вказаного направлення.

Судом встановлено, що позивач Листом-повідомленням вих. № 08-04/21-01 від 09.04.2021 (а.с.25) повідомив Інспекцію ДАБК у м. Львові про те, що з метою належного виконання припису, ТОВ "МК ГАРАНТ" привело у відповідність виконавчу документацію на об`єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на АДРЕСА_2 та усунуло всі зазначені в приписі порушення, на підтвердження чого було долучено копії загального журналу робіт та журналу виконання бетонних робіт №1. Також, ТОВ "МК ГАРАНТ" повідомило відповідача про усунення порушень стосовно того, що згідно журналу загальних робіт, актів на закриття прихованих робіт від особи, яка здійснює технічний нагляд, зауваження відсутні, однак вищевказане суперечить схемам виконавчого знімання, наданих генеральним підрядником, з наявними відхиленнями вертикальних конструкцій від довжини або прольоту елементів на відмітках в осях, на підтвердження надано копії виконавчих знімань та надано наступні додаткові пояснення: на відмітці -7.7 (-7.2) в осях Н/2-3 - зміщення до 25 мм, в осях Л/2-3 - зміщення до 21 мм, в осях Й/2-3 - до 25 мм, в осях 1/2 - до 32 мм, в осях И/2 - 3 - зміщення до 34 мм, в осях Н-М/10 - зміщення до 21 мм, в осях І-ї/6-9 зміщення до 3,6 см, в осях И/2-3 - до 34 мм, в осях Ж-Е/8 - зміщення до 21 мм, в осях Е-И/15 - зміщення до 24 мм, на відмітці 3.5 (-3.3) в осях Ж/8 - зміщення до 55 мм, в осях Е-Є/15 - зміщення до 36 мм - є допустимими для даного проекту і є затверджені заступником директора з будівництва ТОВ "МК ГАРАНТ" ОСОБА_4 та ГАПом проекту ОСОБА_1 . Виконавчі схеми на відмітках +0.0, +2.9, +5.9,+8.9 видані з неправильними даними через помилку у вимірах геодезиста.

Також суд встановив, що ТОВ "МК ГАРАНТ" про факт звернення ТОВ "МК ГАРАНТ" до ПП МС Проект для вчинення дій на виконання припису повідомив Інспекцію ДАБК у м. Львові листом № 14-04/21-01 від 14.04.2021 (а.с.62-63) та листом № 15-04/21-01 від 15.04.2021 (а.с.64).

Однак як встановлено судом доказів про те, що позивачем вживалися заходи з метою усунення зазначених у приписах порушень у вказаний в них термін 15 та 30 робочих днів з дня їх винесення (02.02.2021) суду не надано.

Відтак, Інспекцією ДАБК у м. Львові складено акт перевірки від 09.04.2021 №232-пп.

Як встановлено судом, в даному акті в графі X. Пояснення, зауваження або заперечення щодо проведеного заходу державного нагляду (контролю) та цього акта суб`єкта містобудування щодо якого складено акт не надав свої пояснення, хоча примірник акту перевірки від 09.04.2021 за № 232-пп отримав представник за довіреністю ТЗОВ МК ГАРАНТ Нагірна О.М.

Суд встановив, що відповідачем складений протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 09.04.2021 (а.с.60-61) та в графі Пояснення і зауваження до протоколу керівника юридичної особи (уповноваженої ним особи), фізичної особи-підприємця відповідно уповноважений представник позивача не скористався даним правом, хоча примірник протоколу отримав уповноважений представник позивача Нагірна Ольга Михайлівна.

Отже судом встановлено, що у встановлені терміни у приписах про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 02.02.2021 щодо ТЗОВ МК ГАРАНТ , а саме до 23.02.2021 та 02.03.2021 позивач виявлені порушення не усував та не повідомляв відповідача про дії щодо усунення таких жодним листом.

Судом встановлено, що 22.04.2021 відповідач розглянув матеріали справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, заслухав осіб, які брали участь у розгляді справи, зокрема заступника директора з будівництва Бліхар Г.Й. та уповноваженими особами визнано позивача винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 34050 грн.

Враховуючи, що приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил виданих ТЗОВ МК ГАРАНТ від 02.02.2021 не були виконані у встановлений термін, а саме до 23.02.2021 та 02.03.2021, та, відповідно, і до 9 квітня 2021 року, тобто в останній день перевірки, суд дійшов висновку, що Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові правомірно та обґрунтовано винесена оскаржувана постанова № 49-м від 22.04.2021 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

У даній справі оспорюється рішення прийняте відповідачем, суб`єктом владних повноважень, а тому суд відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України, перевіряє чи прийнято (вчинено) воно: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд дійшов висновку, що спірна постанова прийнята відповідачем, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України; з урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та неупереджено. Вимоги позивача є необґрунтованими, а тому у позові слід відмовити повністю.

Відповідно до ст. 139 КАС України відшкодування судових витрат позивачеві, якому відмовлено у позові не передбачено.

Керуючись ст.ст. 72, 73, 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

ухвалив :

1. У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "МК ГАРАНТ" про визнання протиправним та скасування рішення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові - відмовити повністю.

2. Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття

Повний текст рішення складений 08.11.2021.

Суддя Коморний О.І.

Дата ухвалення рішення 08.11.2021
Зареєстровано 11.11.2021
Оприлюднено 11.11.2021

Судовий реєстр по справі 380/7287/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.12.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 08.11.2021 Львівський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 09.06.2021 Львівський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 11.05.2021 Львівський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону