Справа №295/14225/21
1-кс/295/6868/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про надання доступу до речей та документів, внесене слідчим СВ відділу поліції № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12021060410000301 від 02.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до слідчого суддді з клопотанням, в якому зазначив, що невстановлені слідством особи, шляхом втручання в роботу комп`ютерних мереж, використавши електронний цифровий підпис ОСОБА_5 , без її відома, зареєстрували податкові накладні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , тим самим подали декларацію на прибуток вказаного підприємства, що має податковий борг та не має оборотів. Згідно рішення Корольовського районного суду визнано припиненими з 15.06.2020 року трудові відносини між вказаної вище юридичною особою та її колишнім директором ОСОБА_5 , про що зроблено відмітку у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Поряд з цим, у період з 07.07.2020 року по теперішній час з використанням ключа електронного цифрового підпису, виданого на ім`я ОСОБА_5 , до ІТС «Податковий блок» Державної податкової служби вносяться недостовірні відомості щодо податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у результаті чого сформовано податковий кредит на суму понад 60 млн. грн.
За результатами перевірочних заходів встановлено, що термін дії ключа електронного цифрового підпису ОСОБА_5 , який використовувся нею на посаді директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сплив у квітні 2020 року, інший ключ електронний цифровий підпис ОСОБА_5 на своє ім`я не отримувала та нікому не передавала.
В той же час встановлено, що під час перебування ОСОБА_5 на посаді директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », остання передавала свій ключ електронний цифровий підпис для використання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , моб. тел.: НОМЕР_2 , яка неофіційно виконувала функції бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Встановлено, що у період з 07.07.2020 по 30.04.2021 до ІТС «Податковий блок» була подана звітність від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », підписана електронним цифровим підписом ОСОБА_5 .
На даний час виникла необхідність у вилученні документів, які містять інформацію про подання податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код згідно ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з зазначенням часу подання звітності, ІР-адреси та E-Mail адреси, які використовувались для подання звітності в період часу з 15 червня 2020 року по теперішній час, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_3 , з послідуючим вилученням вказаних документів та інформації, що представляє інтерес для слідства.
Слідчий в судове засідання не з`явився, в клопотанін просив провести розгляд без його участі.
Відповідно до ч. 2. ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Згідно вимог ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у Згідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Оскільки документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідні для проведення слідчих дій, причому містить охоронювану законом таємницю, але оскільки неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159, 160, 163-165, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СВ відділу поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код згідно ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з зазначенням точного часу подання звітності, ІР-адреси та E-Mail адреси, які використовувались для подання звітності в період часу з 15 червня 2020 року по теперішній час, з можливістю виготовлення копій та їх вилучення.
Строк дії ухвали визначити до 30.11.2021 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_10 Перекупка
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 101002035 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні