Ухвала
від 11.11.2021 по справі 742/4285/21
ПРИЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-о/742/116/21

Єдиний унікальний № 742/4285/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року м.Прилуки

Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коротка А.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 , представник заявниці - адвокат Ступнік Сергій Васильович, заінтересована особа Пирятинська міська рада Полтавської області, про встановлення факту родинних відносин,

В С Т А Н О В И В :

Адвокатом Ступніком С.В. в інтересах ОСОБА_1 подано до суду заяву про встановлення факту родинних відносин між батьком заявниці - ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та його рідним братом ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вивчивши заяву та додані до неї документи, вважаю за необхідне залишити заяву без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом ІV ЦПК України.

При вирішенні питання про прийняття заяви про встановлення факту, що має юридичне значення в цивільній справі в порядку окремого провадження суддею враховано, що ця заява повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.175, 177 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст.318 ЦПК України. Вказаний висновок узгоджується з правовими позиціями, викладеними в п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , де зазначено, що вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим конкретною статтею про зміст заяви.

Згідно зі ст.318 ЦПК України в заяві про встановлення юридичного факту повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Необхідність встановлення факту родинних відносин заявниця пов`язує з підтвердженням права її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , до майна його рідного брата ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та в подальшому переходу таких прав до заявниці.

Людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою (ст.24 ЦК України).

Здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають всі фізичні особи.

Відповідно до ст.11 ЦК України всі права і обов`язки фізичної особи припиняються із її смертю.

Оскільки цивільна правоздатність виникає у момент народження фізичної особи і припиняється у момент її смерті, то обидві особи, родинні відносини між якими просить встановити заявниця, не мають цивільної правоздатності, тому не можуть бути учасниками цивільних правовідносин.

Відповідно до ст.315 ЦПК України у судовому порядку встановлюються факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, тобто юридичні факти можуть бути встановлені лише для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника.

Між померлими не може бути ніяких прав, зміни або припинення особистих чи майнових прав.

Таким чином, заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.315 ЦПК України, оскільки факт родинних відносин встановлюється між заявником і іншою фізичною особою, яка померла, а не між двома померлими особами, як зазначено в її заяві, що законом взагалі не передбачено.

Відповідно до ч.1-3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З урахуванням наведеного, відповідно до вимог ст.185 ЦПК України дана заява підлягає залишенню без руху, а заявниці встановлюється п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали, протягом якого вона має право подати до суду нову заяву з усунутими недоліками, які вказані у цій ухвалі, з копіями відповідно до кількості учасників справи.

На підставі ст.11, 24 ЦК України, керуючись ст.94, 175, 185, 258-261, 293-294, 315, 318 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Заяву ОСОБА_1 , представник заявниці - адвокат Ступнік Сергій Васильович, заінтересована особа Пирятинська міська рада Полтавської області, про встановлення факту родинних відносин - залишити без руху.

Надати заявниці строк п`ять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити заявниці, що якщо у встановлений строк вона виконає вимоги, визначені в ухвалі суду, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо заявник не усуне недоліки заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Копію ухвали надіслати заявниці та її представникові.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Повний текст ухвали складено та підписано 11.11.2021 року.

Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя А.О.Коротка

СудПрилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення11.11.2021
Оприлюднено12.11.2021
Номер документу101003021
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —742/4285/21

Рішення від 18.01.2022

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Коротка А. О.

Рішення від 19.01.2022

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Коротка А. О.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Коротка А. О.

Ухвала від 11.11.2021

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Коротка А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні