СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/8939/21
ун. № 759/25208/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2021 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
розглянувши узакритому судовомузасіданні взалі судув м.Києві клопотанняпрокурора Святошинськоїокружної прокуратури ОСОБА_4 про наданнядозволу напроведення обшуку,подане вкримінальному провадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 26.10.2021за №42021102080000125,за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.1ст.200,ч.1ст.188-1 КК України, -
в с т а н о в и в :
09.11.2021 прокурор Святошинської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу слідчому Святошинського УП Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 , прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні: ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , які здійснюють процесуальне керівництво - на проведення обшуку нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яке згідно витягу з Єдиного реєстру прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України на праві власності перебуває у АТ Завод «Маяк» (м. Київ, проспект Степана Бандери 8, ЄДРПОУ 14307423), з метою виявлення та вилучення речей та документів, які мають значення у кримінальному провадженні, а саме: документи щодо отримання, обміну чи перерахунку електронних грошей та криптовалют, факсиміле, записники, зошити, журнали, листи, чорнові записи з вільними зразками почерку, носії інформації, що містять відомості про записи з камер спостереження; фотознімки осіб; банківські картки та документи щодо оформлення банківських рахунків, оптичні (магнітні) чи паперові носії інформації, що містять відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, ПЕОМ, флеш накопичувачі, комп`ютерна техніка чи інша техніка, що може бути знаряддям вчинення кримінальних правопорушень, інша техніка, яка може зберігати електронні копії документів, мобільні телефони, інші засоби зв`язку та сімкартки, грошові кошти, що використовувалися для здійснення операцій з отримання, обміну чи перерахунку електронних грошей та крипто валют, а також інші предмети та документи, які мають значення для встановлення істини у вказаному кримінальному провадженні.
Дане клопотання прокурор мотивує тим, що невстановленими особами, запроваджено протиправний механізм діяльності на території м. Києва організованої групи зловмисників, що здійснюють незаконні дії з платіжними картками та електронними грошима, метою якої є власне збагачення.
Так, з`ясовано, що АТ Завод «Маяк» (м. Київ, проспект Степана Бандери 8, ЄДРПОУ 14307423), уклало договір оренди з ТОВ «Спорт Планета» (м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, буд. 21, корпус 3, ЄДРПОУ 40062916), керівником якого є ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Київ, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Так, відповідно до предмету договору ТОВ «Спорт Планета» орендує нерухоме майно у вищевказаного підприємства, а саме: нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери 8, корпус 16-Б, поверх 1, загальною площею 1623,0 кв.м., цільовим призначенням орендованого приміщення є проведення спортивних заходів.
Зокрема, у вищевказаному орендованому приміщенні створено криптоферму із спеціальним обладнанням, що використовується зловмисниками для операцій з неправомірного випуску та використання електронних грошей з метою подальшого їх анонімного обготівкування. Як правило, банківські картки оформлені на підставних осіб громадян України, а гаманці заборонених електронних російських валют на громадян РФ, паспортні дані яких отримуються в тіньовому сегменті глобальної мережі обміну даними (т.зв. «DarkNet»).
За повідомленням оперативного підрозділу ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, до приміщення, яке орендує ТОВ «Спорт Планета» завезена комп`ютерна техніка, кондиціонери, блоки живлення, вентилятори, дроти, що вказує про можливе створення криптоферми із спеціальним обладнанням.
Окрім цього, вентилятори, які виведені на вулицю працюють цілодобово, до вказаного поверху не має доступу працівникам АТ Завод «Маяк» та вказане приміщення цілодобово охороняється невстановленими особами.
Разом з тим, з моменту завезення вищевказаного обладнання до приміщення, яке орендувало ТОВ «Спорт Планета» у АТ Завод «Маяк», спостерігається великий обсяг споживання електричної енергії, що підтверджується довідкою про фактичне споживання електроенергії орендарями АТ Завод «Маяк».
Крім цього, отримано фотографії будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери, 8, корпус 16-Б. На зазначених фотографіях зображено охолоджуюче обладнання, яке застосовується для безперервного функціонування криптоферми.
Таким чином, в діях невстановлених осіб, які здійснюють вищевказану діяльність, вбачаються ознаки вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 200, ч. 1 ст. 188-1 КК України.
Відповідно до інформації оперативного підрозділу ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, зловмисники проводять свою протиправну діяльність у нежитловому приміщенні за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери, 8, корпус 16-Б, яке згідно витягу з Єдиного реєстру прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України на праві власності перебуває у АТ Завод «Маяк» (м. Київ, проспект Степана Бандери 8, ЄДРПОУ 14307423). Зазначена будівля перебуває у податковій заставі ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 45254725 від 29.01.2019, ОСОБА_11 , Херсонська міська рада, Херсонська обл.).
Так, на першому поверсі вищезазначеного корпусу (загальна площа 1623, 0 кв.м.) знаходяться документи щодо отримання, обміну чи перерахунку електронних грошей та криптовалют, факсиміле, записники, зошити, журнали, листи, чорнові записи з вільними зразками почерку, носії інформації, що містять відомості про записи з камер спостереження, фотознімки осіб, банківські картки та документи щодо оформлення банківських рахунків, оптичні (магнітні) чи паперові носії інформації, що містять відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, ПЕОМ, флеш накопичувачі чи інша техніка, яка може зберігати електронні копії документів, мобільні телефони, інші засоби зв`язку та сім картки, грошові кошти, що використовувалися для здійснення незаконних операцій з отримання, обміну чи перерахунку електронних грошей та криптовалют, які можуть бути доказом під час судового розгляду, сприяти розкриттю злочину і встановленню осіб причетних до його вчинення.
На підставі викладеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення знарядь, засобів, предметів та документів вчинення кримінального правопорушення, які можуть бути доказом під час судового розгляду, маючи достатні підстави вважати, що вони знаходяться за місцем знаходження нежитлового офісного приміщення, в якому здійснюється протиправна діяльність організована невстановленими особами.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив задовольнити з викладених у ньому підстав.
Заслухавши прокурора, дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Положеннями ст. 30 Конституції України встановлено, що не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Положеннями ч. 3 та 5 вказаної статті КПК Українивстановлено вимоги до клопотання про обшук та обставини, які підлягають обов`язковому доказування під час розгляду зазначеного клопотання.
Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 року (Buck v. Germany), заява №41604/98, ECHR 2005-IV, встановлено що держави можуть за необхідністю вдаватись до проведення обшуку з метою отримання доказів на підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому, суду необхідно оцінювати, чи підстави, наведені на обґрунтування проведення обшуку житла та виїмки з нього, є належним та достатнім і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції», пункти 55-57; рішення від 25 лютого 1993 р. «Крем`є проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40, тощо).
Як встановлено у судовому засіданні клопотання, подане прокурором, відповідає вимогам, передбаченим ч. 3 ст. 234 КПК України.
Святошинською окружною прокуратурою міста Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №42021102080000125 від 26.10.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 200, ч.1 ст.188-1 КК України.
Відповідно до інформації оперативного підрозділу ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, зловмисники проводять свою протиправну діяльність у нежитловому приміщенні за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери, 8, корпус 16-Б, яке згідно витягу з Єдиного реєстру прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України на праві власності перебуває у АТ Завод «Маяк» (м. Київ, проспект Степана Бандери 8, ЄДРПОУ 14307423). Зазначена будівля перебуває у податковій заставі ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 45254725 від 29.01.2019, ОСОБА_11 , Херсонська міська рада, Херсонська обл.)/а.с.22/.
Також факти, наведені прокурором у клопотанні, підтверджуються долученими до нього копіями витягів з ЄРДР, рапортів, протоколу допиту свідка, договором оренди нерухомого майна, фототаблицями /а.с. 4-41/.
З огляду на викладене, а також з урахуванням доведеності наявності достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у відшукуваних речах можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі можуть знаходитися у нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та надання у даному кримінальному провадженні дозволу на проведення обшуку.
В частині клопотання щодо дозволу на відшукання: «грошових коштів, що використовувалися для здійснення операцій з отримання, обміну чи перерахунку електронних грошей та крипто валют, а також інші предмети та документи, які мають значення для встановлення істини у вказаному кримінальному провадженні» слідчий суддя вважає за необхідне відмовити, оскільки в цій частині клопотання є не обґрунтованим, а також відсутння конкретизація, які ж інші, крім перерахованих, предмети та документи можуть мати значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Керуючись ч.2ст.168,ст.233-235,309,369-372,376КПКУкраїни,слідчий суддя,
п о с т а н о в и в :
Клопотання прокурораСвятошинської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 про наданнядозволу напроведення обшуку,подане вкримінальному провадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 26.10.2021за №42021102080000125,за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.1ст.200,ч.1ст.188-1 КК України, - задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому Святошинського УП Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 , прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні: ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , які здійснюють процесуальне керівництво - на проведення обшуку нежитлового приміщення за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери, 8, корпус 16-Б, поверх 1, яке згідно витягу з Єдиного реєстру прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України на праві власності перебуває у АТ Завод «Маяк» (м. Київ, проспект Степана Бандери 8, ЄДРПОУ 14307423), з метою виявлення та вилучення речей та документів, які мають значення у кримінальному провадженні, а саме: документи щодо отримання, обміну чи перерахунку електронних грошей та криптовалют, факсиміле, записники, зошити, журнали, листи, чорнові записи з вільними зразками почерку, носії інформації, що містять відомості про записи з камер спостереження; фотознімки осіб; банківські картки та документи щодо оформлення банківських рахунків, оптичні (магнітні) чи паперові носії інформації, що містять відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, ПЕОМ, флешнакопичувачі, комп`ютерна техніка чи інша техніка, що може бути знаряддям вчинення кримінальних правопорушень, інша техніка, яка може зберігати електронні копії документів, мобільні телефони, інші засоби зв`язку та сімкартки.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення до 11.12.2021.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_12 ОСОБА_13
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 101008264 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Гаврищук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні