Ухвала
від 11.11.2021 по справі 761/40338/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/40338/21

Провадження № 6/761/2561/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Романишена І.П. розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт про заміну стягувача його правонаступником, заінтересовані особи: публічне акціонерне товариство комерційний банк Надра , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2021 року ТОВ ФК Форт звернулося до Шевченківського районного суду м. Києва з даною заявою.

Вивчивши матеріали заяви, суд дійшов таких наступних висновків.

Згідно із частинами 1, 2 статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 183 ЦПК України, частиною другою якої передбачено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Статтею 43 ЦПК України визначені права та обов`язки учасників справи. Так, частиною восьмою цієї статті встановлено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Як встановлено судом, заява про заміну сторони виконавчого провадження підписана від імені представника ТОВ ФК Форт із очевидним застосуванням механічних засобів відтворення власноручного підпису - факсиміле. Аналогічний відбиток факсиміле представника ТОВ ФК Форт міститься також на копіях документів, доданих до заяви.

Факсиміле з латині facsimile - зробити подібне. Фактично це печатка, кліше, що відтворює власноручний підпис, аналог останнього.

Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.

Факсиміле - це печатка, за допомогою якої відтворюється підпис, який є копією підпису уповноваженої особи. Факсиміле від власноручного підпису відрізняється тим, що відсутня можливість стверджувати, що документ містить дійсну волю особи, чий підпис відтворено.

Частиною 3 статті 207 ЦК України передбачено, що використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.

Беручи до уваги, що використання факсиміле при підписанні заяв під час звернення до суду не передбачено чинним процесуальним законодавством та враховуючи, що факсиміле по своїй суті є копією графічного зображення підпису особи, суд дійшов висновку, що подана ТОВ ФК Форт заява не скріплена власноручним підписом представника заявника.

Необхідно також зазначити, що звернення до суду передбачає, зокрема, надання суду належних доказів дійсної волі учасника справи. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого волевиявлення. Представник повинен демонструвати повагу до суду, доводячи наявність повноважень на представництво.

В ухвалі від 05 червня 2018 року по справі № 826/811/17 Верховний Суд зробив висновок, що надіслані на адресу суду процесуальні документи, які підписані з використанням факсиміле, не можуть вважатися, що підписані відповідним заявником.

Таким чином, відсутні підстави вважати, що заява підписана повноважним представником ТОВ ФК Форт .

Як передбачено частиною 4 статті 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З огляду на викладене, заява ТОВ ФК Форт про заміну сторони виконавчого провадження підлягає поверненню без розгляду.

Керуючись ст. ст. 43, 183, 258, 260, 442 Цивільного процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт про заміну стягувача його правонаступником, заінтересовані особи: публічне акціонерне товариство комерційний банк Надра , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - повернути заявнику без розгляду.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

СУДДЯ І.П.РОМАНИШЕНА

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.11.2021
Оприлюднено12.11.2021
Номер документу101008667
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/40338/21

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Юзькова О. Л.

Ухвала від 03.04.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Юзькова О. Л.

Ухвала від 11.11.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Романишена І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні