313/1022/21
2/313/322/2021
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.11.2021 р. смт. Веселе
Веселівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при секретарі судового засідання Кравцовій О.В., за участю позивача ОСОБА_1 , представника позивача адвоката Фролова М.М., розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Веселівської селищної ради Запорізької області (Веселівська селищна територіальна громада), про визначення додаткового строку,
ВCТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом, у якому просить визначити йому додатковий строк, тривалістю три місяці з моменту набрання рішенням законної сили, на прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач у позові зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати - ОСОБА_2 , про що видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 від 10.12.2020 року та зроблено актовий запис № 198 Веселівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).
У відповідності до положень ч. 2 ст. 1220 ЦК України в день смерті моєї матері відкрилася спадщина на все майно та права, які належали їй.
Позивач вказує, що він є рідним сином померлої ОСОБА_2 , що підтверджується: свідоцтвом про народження видане Веселівським районним РАЦС відповідно до якого матір`ю ОСОБА_1 є ОСОБА_2 .
26.02.2020 року ОСОБА_2 було складено заповіт, який посвідчено державним нотаріусом Веселівської державної нотаріальної контори Дзябко М.І.
Відповідно до цього заповіту спадкодавець заповіла йому належну їй на праві спільної часткової власності Ѕ частку земельної ділянки 4,4428 гектари, кадастровий номер 2321255100:06:005:0014.
Інших спадкоємці першої черги, які прийняли спадщину немає.
У визначений ч. 1 ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк, він не звернувся до нотаріальної контори для прийняття спадщини та пропустив визначений термін.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Позивач у позові зазначає, що постановою державного нотаріуса Веселівської державної нотаріальної контори Дзябко М.І. від 20.07.2021 року йому було відмовлено в оформлені спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері та видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з тим, що він у встановлений законом строк для прийняття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач вказує, що він вказаний строк для прийняття спадщини пропустив з поважних причин, так як після смерті своєї матері він перебував в стресовому стані, психологічно страждав бо втратив дорогу для нього людину. Весною 2021 року він проходив лікування та не міг звернутися до нотаріуса.
Крім того, 11 березня 2020 року Постановою Кабінету Міністрів України №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV2 (з наступними змінами) через спалах у світі коронавірусу в Україні було введено карантин.
З 09.04.2021 року по 07.05.2021 року в Запорізькій області було введено додаткові карантинні обмеження та встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки.
Оскільки його матір`ю за її життя було складено заповіт на його ім`я, то він вважав, що прийняв спадщину і йому необхідно лише оформити документи на його ім`я.
На теперішній час за наявною інформацією дана спадщина у встановленому порядку не визнана відумерлою, що дає йому право на її отримання.
Заходи досудового врегулювання спору не проводились оскільки не передбачені законодавством.
Заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви не здійснювались.
Відповідно до статті 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Пунктом 1 частини 2 статті 16 ЦК України, одним із способів захисту цивільних прав є визнання права.
Присутній у судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача Веселівської селищної ради Запорізької області Рєдкозубов О.А., у судове засідання не з`явився, але з метою попередження розповсюдження коронавірусу СOVID-19 на території України, звернувся до суду із клопотанням № 02-16/4085 про розгляд справи без участі їхнього уповноваженого представника на підставі доказів, наявних в матеріалах справи з урахуванням того, що Веселівська селищна рада не заперечує проти задоволення позову.
Відповідач позов визнав, що підтверджується його письмовою заявою, що долучена до справи.
Також суд зауважує, що листом № 559/01-16 від 26.08.2021 р. за підписом завідувача Веселівської державної нотаріальної контори Дзябко М.І. на адресу суду надіслана Інформаційна довідка у якій зазначено, шо в ході перевірки алфавітних книг обліку спадкових справ за 2020-2021 роки спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у Веселівській державній нотаріальній конторі Запорізької області не заводилася.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову, проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Питання із судовими витратами суд вирішує відповідно до вимог ст.141 ЦПК України, а також з врахуванням думки позивача , який просить судові витрати залишити за ним.
На підставі викладеного, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст.1-13, 81, 89, 141, 200, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, тривалістю три місяці з моменту набрання рішенням законної сили, на прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Додатковий строк відраховувати з дня набрання рішенням законної сили.
Судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, залишити за позивачем.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 12.11.2021 р.
Суддя
Веселівського районного суду
Запорізької області А.О.Нагорний
03.11.2021
Суд | Веселівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2021 |
Оприлюднено | 12.11.2021 |
Номер документу | 101021940 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Веселівський районний суд Запорізької області
Нагорний А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні