КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 листопада 2021 року м.Київ № 320/14240/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Бориспільської міської ради Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Бориспільської міської ради Київської області, у якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Бориспільської міської ради щодо порушення строків розгляду по суті клопотання № 3/08 від 10.08.2021 ОСОБА_1 про передачу у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером №3210500000:10:003:0225 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0.1 га, за рахунок земель комунальної форми власності на території міста Бориспіль Київської області;
- зобов`язати Бориспільську міську раду на найближчому пленарному засіданні сесії розглянути по суті клопотання ОСОБА_1 за № 3/08 від 10.08.2021 про передачу у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером №3210500000:10:003:0225 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0.1 га, за рахунок земель комунальної форми власності на території міста Бориспіль Київської області у порядку визначеному ст. ст. 118, 122 Земельного кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
У позовній заяві позивач, посилаючись на пункт 9 частини 1 статті 5 Закону України №3674-VI від 08.07.2011 року "Про судовий збір" (далі Закон України № 3674-VI), зазначає про його звільнення від сплати судового збору під час розгляду даної справи, у зв`язку з тим, що позивач є особою з інвалідністю І групи.
На підтвердження чого до позовної заяви додано копію пенсійного посвідчення та довідку МСЕК серії 2-18 ЖИЗ №054440 у непридатному для читання вигляді.
Водночас, суд звертає увагу на те, що статтею 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" передбачено, що пільги людини з інвалідністю надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу людини з інвалідністю з дитинства та дітям-людини з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та людини з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина-інвалід" (для дітей), а також у відповідних випадках вказано їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату).
Таким чином, документом, що підтверджує пільгове становище є виключно посвідчення інваліда І групи, а не пенсійне посвідчення чи довідка МСЕК.
Отже, пенсійне посвідчення позивача, у якому вказано про призначення позивачеві пенсії по ІІ групі інвалідності, не є належним доказом встановлення позивачеві інвалідності, оскільки не містить інформації щодо часових меж встановлення інвалідності (довічно чи на певний термін). Відтак, вказане посвідчення не приймається судом до уваги в якості доказу на підтвердження наявності у позивача пільг зі сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік, установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб, з 1 січня 2021 року 2270,00 гривні.
За приписами ч. 2 ст. 4 Закону України № 3674-VI за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру (з урахуванням похідної).
Таким чином, судовий збір за даною позовною заявою позивачу необхідно сплатити у сумі 908,00 грн (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом п`яти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду:
- належним чином засвідчені копії посвідчення інваліда І групи видане на ім`я ОСОБА_1 , довідки МСЕК про встановлення позивачеві групи інвалідності або оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 908 грн.
Керуючись статтями 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну ОСОБА_1 до Глевахівської селищної ради Київської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Позивачеві у п`ятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Лисенко В.І.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2021 |
Оприлюднено | 14.11.2021 |
Номер документу | 101031133 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лисенко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні