Ухвала
від 15.11.2021 по справі 712/12366/21
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа №712/12366/21

Провадження № 1-кс/712/5983/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2021 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання слідчого слідчого відділу Управління СБ України в Черкаській області лейтенант юстиції ОСОБА_3 , щодо проведення обшуку у кримінальному провадженні №22021250000000029, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.359 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділу Управління СБ України в Черкаській області лейтенант юстиції ОСОБА_3 звернулася до суду з указаним клопотанням, в якому просить суд надати дозвіл на проведення обшуку приміщення за адресою АДРЕСА_1 , де власником, згідно інформаційної довідки від 07.07.2021 є ТОВ «СЕРВІС ГРУП 2017» (ЄРПОУ 41135597) з метоювиявлення технічних засобів(ПЕОМ(комп`ютерів,ноутбуків),планшетів,жорстких,твердотільних,оптичних,флеш накопичувачівінформації),на якихміститься спеціальне(шкідливе)програмне забезпечення,та яківикористовувались вході збутуматеріальних об`єктів,які маютьознаки спеціальнихтехнічних засобівнегласного отриманняінформації,грошових коштів,отриманих відреалізації спеціального(шкідливого)програмного забезпеченнята технічнихзасобів,які маютьознаки спеціальнихтехнічних засобівнегласного отриманняінформації,матеріальних об`єктів,які маютьознаки спеціальнихтехнічних засобівнегласного отриманняінформації,мобільних телефонівз абонентськиминомерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 . та можуть мати значення речового доказу.

Клопотання обґрунтовується тим, що досудовим розслідуваннямвстановлено,що мешканець м. Черкаси ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , організував приватне підприємство з ремонту електронного обладнання за адресою АДРЕСА_1 , де спільно з трьома найманими працівниками здійснює збут зацікавленим особам, шляхом встановлення на телефони інших осіб, спеціального програмного забезпечення, що у відповідності до висновку спеціаліста ДП «НДІ Акорд» №9 від 28.05.2021 в комплексі з телефоном, на яке воно встановлене, може відноситися до спеціального технічного засобу негласного отримання інформації (далі СТЗ НОІ).

Зокрема, ОСОБА_4 розповсюдив серед своїх знайомих інформацію про те, що за відповідну грошову винагороду він та його наймані працівники можуть здійснювати встановлення спеціального програмного забезпечення на смартфони з операційною системою «Android». Робота вказаного програмного забезпечення абсолютно прихована від користувача смартфону та дає можливість повністю відслідковувати всі дії на ньому: записувати телефонні розмови, розмови, які здійснюються з використанням Інетренет-месенджерів, здійснює копіювання всіх відправлених та отриманих повідомлень в соціальних мережах та месенджерах, копіювання фотокарток з галереї, а також дає можливість дистанційно ввімкнути будь яку камеру й мікрофон на смартфоні для слідкування за власником пристрою у реальному часі.

Вся отримана інформація надсилається у приватний кабінет (який знаходиться на офіційному Інтернет-ресурсі розробника програмного забезпечення) особи, яка замовила встановлення програмного забезпечення у ОСОБА_4 .

Так, за результатом отримання ОСОБА_4 замовлення на встановлення спеціального програмного забезпечення останній здійснює його встановлення та налаштування особисто або доручає цю роботу одному з своїх трьох найманих працівників в залежності від завантаженості. За результатом встановлення та налаштування спеціального програмного забезпечення ОСОБА_4 проводить навчання замовника щодо правил користування приватним кабінетом та отримання необхідної інформації.

Також, встановлено, що ОСОБА_4 спільно зі своїми найманими працівниками надають вказану послугу для близьких зв`язків за ціною одна тисяча п`ятсот грн., а для сторонніх осіб за ціною три тисячі грн. Після отримання послуги замовнику необхідно здійснювати щомісячну абонентську оплату за отримані послуги у розмірі 17 американських доларів.

Вказана вище діяльність ОСОБА_4 та інших осіб також підтверджується протоколами допитів свідків ОСОБА_5 від 15.06.2021 та ОСОБА_6 від 12.07.2021, та протоколом огляду від 15.06.2021 матеріалів кримінального провадження №22020250000000021 від 17.04.2020.

Таким чином у діях ОСОБА_4 та інших невстановлених осіб вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.359 КК України.

Згідно з відповідями на доручення слідчого, що надійшли з відділу КІБ УСБУ в Черкаській області від 03.06.2021 за №30/3464 та від 06.07.2021 за №30/4232, ОСОБА_4 спільно з іншими невстановленими особами здійснюють встановлення на мобільні телефони спеціального (шкідливого) програмного забезпечення, що має ознаки СТЗ НОІ, за місцем його роботи за адресою: АДРЕСА_1 , та за місцем його мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , де зберігає технічні засоби, на яких міститься спеціальне (шкідливе) програмне забезпечення, та які використовувались ним в ході збуту матеріальних об`єктів, які мають ознаки спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Також, при здійсненні протиправної діяльності ОСОБА_4 використовує мобільні телефони з номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 .

Слідча в судовому засіданні клопотання підтримала та просила задоволити.

Згідно із ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Частиною 5 статті 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Згідно із ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: 1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; 2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; 3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; 4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; 5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Аналіз положень ст. ст. 233-235 КПК України дає підстави для висновку про те, що особа, яка звертається до слідчого судді із клопотанням про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, має навести докази, які б давали підстави з великою ймовірністю вважати, що розшукувані речі чи документи перебувають у конкретному житлі чи іншому володінні особи і що такі речі чи документи матимуть доказове значення для досудового розслідування конкретного кримінального провадження. Обов`язок довести наявність достатніх для обшуку підстав покладається на слідчого, прокурора, який звернувся до слідчого судді з клопотання, а ступінь обґрунтованості таких підстав визначається в кожному конкретному випадку.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом Управління СБУ в Черкаській області проводиться досудове розслідування в рамках відкритого кримінального провадження №22021250000000029, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.359 КК України.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно від 07.07.2021 приміщення по вул. Смілянській, 122/1 в м. Черкаси зареєстровано на праві власності за ТОВ «СЕРВІС ГРУП 2017» (ЄРПОУ 41135597).

Оцінюючи наданіслідчим докази,слідчий суддяробить висновокпро те,що органомдосудового розслідуваннядоведено туобставину,що у приміщенні по вул. Смілянській, 122/1 в м. Черкаси з великою долею ймовірності можуть перебувати вказані у клопотанні слідчого предмети та речі, які можуть підтверджувати протиправну діяльність.

Крім того, слідчий суддя враховує, що доступ до вказаних речей неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом їх витребування або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України, оскільки інакше вказані докази може бути приховано чи знищено.

Оскільки відшукувані речі та документи мають значення длядосудового розслідуваннята можутьвстановити істинув кримінальномупровадженні,то клопотанняпідлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 233, 234, 236, 369, 372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку приміщення за адресою АДРЕСА_1 , де знаходиться приватне підприємство ОСОБА_4 з ремонту електронного обладнання, та власником, згідно інформаційної довідки від 07.07.2021 є ТОВ «СЕРВІС ГРУП 2017» (ЄРПОУ 41135597), з метою виявлення технічних засобів (ПЕОМ (комп`ютерів, ноутбуків), планшетів, жорстких, твердотільних, оптичних, флеш накопичувачів інформації), на яких міститься спеціальне (шкідливе) програмне забезпечення, та які використовувались в ході збуту матеріальних об`єктів, які мають ознаки спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, грошових коштів, отриманих від реалізації спеціального (шкідливого) програмного забезпечення та технічних засобів, які мають ознаки спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, матеріальних об`єктів, які мають ознаки спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, мобільних телефонів з абонентськими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 та можуть мати істотне значення, для встановлення істини по кримінальному провадженню.

Виконання ухвали про проведення обшуку доручити слідчим слідчого відділу УСБУ в Черкаській області, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_7 ОСОБА_8

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення15.11.2021
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу101059982
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —712/12366/21

Ухвала від 15.11.2021

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (В.Д.) В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні