Справа № 404/8609/21
Номер провадження 1-кс/404/3108/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2021 року Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР №42020121010000032 від 20.05.2020 року, з попередньою кваліфікацією за ч.3 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
15 листопада 2021 року прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, з попередньою кваліфікацією за ч.3 ст. 191 КК України.
Клопотання обґрунтував неможливістю закінчення досудового розслідування у передбачені КПК України строки, через складність кримінального провадження та великим навантаженням на слідчих.
Прокурор в судове засідання не з`явився, причини не повідомив, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Враховуючи такі обставини, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності учасників процесу та без фіксації судового процесу технічними засобами.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
В силу статті 12 КК України, злочин передбачений ч.3 ст. 191 КК України є нетяжким.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину (ч. 1 ст. 219 КПК України).
Повідомлення про підозру у даному кримінальному провадженні жодній особі не вручено.
20.05.2020 року внесені відомості до ЄРДР, у зв`язку з чим слідчий організував проведення ефективного досудового розслідування кримінального провадження (а.к.2).
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 219 КПК України, у редакції від 15 березня 2018 року, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
На підставі частини 1 та 2 ст. 113 КПК України, процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії. Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 115 КПК України, строки, встановлені цим Кодексом, обчислюються годинами, днями і місяцями. Строки можуть визначатися вказівкою на подію.
Частиною першою ст. 219 КПК встановлено загальне правило, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Загальне правило не містить виключень/винятків.
Перелік винятків із загального правила міститься в ч.5 ст.219 КПК, зокрема:
строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження;
строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження.
Означене кримінальне провадження не зупинялось.
Сторони не знайомились з матеріалами кримінального провадження.
За таких умов, дванадцять місяців досудового розслідування необхідно обчислювати з дня внесення відомостей до ЄРДР, тобто з 20 травня 2020 року + 12 місяців = 20 травня 2021 року.
Таким чином, станом на день постановлення цієї ухвали, тобто 15.11.2021 року по кримінальному провадженню №42020121010000032 від 20.05.2020 року з попередньою кваліфікацією за ч.3 ст.191 КК України закінчився строк досудового розслідування. Підставою такого твердження є та обставина, що до 20.05.2021 року не вручали письмового повідомлення про підозру, не звернулися з клопотанням до слідчого судді за правилами параграфу 4 Глави 24 КПК України про продовження строку досудового розслідування.
Представники сторони обвинувачення не подали достовірних, належних і допустимих доказів на підтвердження того факту, що з дня внесення відомостей до ЄРДР та в наступні 12 місяців, у цьому кримінальному провадженні був продовжений строк досудового розслідування чи вручено особі повідомлення про підозру.
Строк досудового розслідування необхідно обчислювати безперервно, з дня внесення відомостей до ЄРДР.
Зазначений висновок узгоджується з основною засадою кримінального провадження, як законність і полягає в тому що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. Отже, винесена слідчим постанова про закриття кримінального провадження, суперечить загальній засаді законності, тому строк досудового розслідування треба обчислювати з для внесення відомостей до ЄРДР.
Слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні (п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України). За таких умов, треба забезпечити права учасників кримінального провадження в частині правильного обчислення строку досудового розслідування.
Відомості про закінчення досудового розслідування вносяться прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань. На сьогоднішній день відсутні відомості про закінчення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, тобто строк не зупинявся і не переривався. Припущення сторони обвинувачення не ґрунтуються на Законі, тому до уваги не приймаються.
За правилами ч.5 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Прокурор і слідчий заздалегідь не звернулись з клопотанням про продовження строку, тому неможливо продовжити вже давно вичерпаний і пропущений ними строк досудового розслідування.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР №42020121010000032 від 20.05.2020 року, з попередньою кваліфікацією за ч.3 ст. 191 КК України, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає (ч.9 ст. 295-1 КПК України).
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 101072597 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні