Ухвала
від 15.11.2021 по справі 485/1538/21
СНІГУРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №485/1538/21

Провадження № 2-о/485/65/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення заяви без руху

15 листопада 2021 року м.Снігурівка

Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., ознайомившись з заявою ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Давидова Олена Юхимівна, заінтересована особа: ОСОБА_2 про видачу обмежувального припису,

встановив:

15 листопада 2021 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису, в якій заявник послався на таке.

20 лютого 2015 року зареєстрували шлюб з ОСОБА_2 . У період шлюбу ними придбано будівлю та земельну ділянку площею 0,0066 га, кадастровий № 4825710100:37:034:0034, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 . Покупцем нерухомого майна виступала ОСОБА_2 . Остання перешкоджає йому у користуванні нерухомістю та у спілкуванні з дитиною. Так, за заявою ОСОБА_2 АТ "Миколаївобленерго" було відключено від мережі електропостачання магазин по АДРЕСА_1 , що є грубим порушення його права як співвласника, чим позбавила заявника на повноцінне користування майном, проведення трудової діяльності, як підприємцю, а також позбавила їх спільну дитину та себе від матеріальної підтримки зі сторони батька та чоловіка. Крім того, ОСОБА_2 звертається до Снігурівського районного суду Миколаївської області з позовними вимогами, які протирічать один одному, унеможливлює його побачення з дитиною. Враховуючи викладене, просить: витребувати з Снігурівського районного районного суду Миколаївської області цивільну справу № 485/1217/21 за позовом ОСОБА_2 , в якому позивачка наполягає на тому, що вона позбавлена можливості працювати, а її чоловік ухиляється від її утримання; витребувати з Снігурівського районного районного суду Миколаївської області цивільну справу № 485/1206/21 за позовом ОСОБА_2 , в якому позивачка наполягає на тому, що вона разом з дитиною проживають за адресою: АДРЕСА_2 ; визнати дії ОСОБА_2 стосовно її навмисного відключення електропостачання до об`єкта за адресою: АДРЕСА_1 ; зобов`язати ОСОБА_2 написати заяву на підключення електропостачання на вказаний об`єкт; визнати неправомірними дії ОСОБА_2 стосовно навмисного створення умов, які унеможливлюють його побачення з донькою за адресою, по якій матір з дитиною фактично не проживають; зобов`язати ОСОБА_2 забезпечити побачення заявника з донькою за адресою їх фактичного проживання: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч. 3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що заява про видачу обмежувального припису підлягає залишенню без руху за такого.

Статтею 350-2 ЦПК України встановлено вичерпний перелік осіб, які можуть бути заявниками у даній категорії справ, зокрема, заява про видачу обмежувального припису може бути подана: особою, яка постраждала від домашнього насильства, або її представником - у випадках, визначених Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству"; особою, яка постраждала від насильства за ознакою статі, або її представником - у випадках, визначенихЗаконом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків"; батьками та іншими законними представниками дитини, родичами дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачухою або вітчимом дитини, а також органом опіки та піклування в інтересах дитини, яка постраждала від домашнього насильства, - у випадках, визначених Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", або постраждала від насильства за ознакою статі, - у випадках, визначених Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків"; опікуном, органом опіки та піклування в інтересах недієздатної особи, яка постраждала від домашнього насильства, - у випадках, визначених Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", або постраждала від насильства за ознакою статі, - у випадках, визначених Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".

Відповідно до ч.3 ст.350-4 ЦПК України заява про видачу обмежувального припису повинна містити серед іншого: обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують ( за наявності).

Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" визначено, що видача обмежувального припису є заходом впливу на кривдника, який може вживатися лише в інтересах постраждалих осіб та у разі настання певних факторів та ризиків.

Відповідно до ч.3 ст. 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" рішення про видачу обмежувального припису або відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків.

Під час вирішення питання про наявність підстав для видачі обмежувального припису суди мають встановлювати, яким формам домашнього насильства піддавався заявник, та оцінювати ризики продовження у майбутньому домашнього насильства у будь-якому його прояві.

Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов"язків, які передбачені Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

У порушення вищезазначених вимог, заявником не зазначено доказів на підтвердження того, що він підпадає під ознаки осіб, які мають право на подачу заяви про видачу обмежувального припису, доказів вчинення заінтересованою особою відносно заявника дій домашнього насильства, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису (відомостей про притягнення заінтересованої особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства) та заходів тимчасового обмеження прав кривдника відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 185, 260 ЦПК України,

постановив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 про видачу обмежувального припису - залишити без руху.

Надати заявнику строк десять днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у разі неусунення зазначених недоліків заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудСнігурівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення15.11.2021
Оприлюднено16.11.2021
Номер документу101086000
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —485/1538/21

Ухвала від 06.12.2021

Цивільне

Снігурівський районний суд Миколаївської області

Квєтка І. А.

Ухвала від 15.11.2021

Цивільне

Снігурівський районний суд Миколаївської області

Квєтка І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні