Ухвала
від 16.11.2021 по справі 495/9366/21
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 495/9366/21

Номер провадження 2-з/495/177/2021

про залишення заяви про забезпечення позову до відкриття

провадження у справі без руху

16 листопада 2021 рокум. Білгород-Дністровський

Суддя Білгород Дністровського міськрайонного суду Одеської області Шевчук Ю.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до відкриття провадження у справі,-

ВСТАНОВИЛА:

Заявниця ОСОБА_1 звернулась 12 листопада 2021 року до суду з заявою про забезпечення позову до відкриття провадження у справі, згідно якої просить накласти арешт на майно, яке належало на праві власності ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 5,67 га, яка розташована на території Ярославської сільської ради Саратського району Одеської області (кадастровий номер 5124587700:01:001:0520) та заборонити приватному нотаріусу Білгород-Дністровського міського нотаріального округу Рязанцевій Ользі Юріївні видавати свідоцтво про право на спадщину за заповітом щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , до завершення розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання заповіту недійсним.

Відповідно до частин 1, 2 ст.151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти. Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, які не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.

Натомість, в порушення норм чинного законодавства, заявницею ОСОБА_1 не зазначено в поданій нею заяві про забезпечення позову ані ціни позову, ані пропозицій щодо зустрічного забезпечення позову.

Згідно ч.1 ст.30 ЦПК України, позови , що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Оскільки спірне спадкове майно розташовано в Білгород-Дністровському та Саратському районах Одеської області, через відсутність експертної грошової оцінки спадкового майна, суд позбавлений можливості визначити підсудність даної справи, що унеможливлює розгляд заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову.

Окрім того, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Проте, в порушення зазначених вище норм, заявницею ОСОБА_1 не додано до заяви про забезпечення позову копій правовстановлюючих документів на будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на який заявниця просить накласти арешт.

Також, положеннями ст. 177 ЦПК України визначено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Натомість до заяви заявниці ОСОБА_1 додано лише одну копію заяви про забезпечення позову, в той час як заявниця зазначає серед учасників справи - відповідача ОСОБА_4 , третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета позову - приватний нотаріус Білгород-Дністровського міського нотаріального округу Рязанцева О.Ю..

З урахуванням вказаного зазначений позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст.ст. 151, 175, 177 ЦПК України, а саме: Заявницею ОСОБА_1 не зазначено в поданій нею заяві про забезпечення позову ціну позову, пропозиції щодо зустрічного забезпечення позову, до заяви не додано копій правовстановлюючих документів на спірний будинок, заявницею не додано до заяви її копій та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, не надано експертну грошову оцінку спадкового майна.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяв, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 151, 175, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до відкриття провадження у справі - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, зазначених в описовій частині ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявниці зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя:

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.11.2021
Оприлюднено16.11.2021
Номер документу101092914
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —495/9366/21

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

Ухвала від 16.11.2021

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні