Справа № 296/8055/21
1-кс/296/2923/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду у м.Житомирі клопотання про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021060000000034 від 28.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СУ ГУНП в Житомирської області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні аптеки №3 ТОВ «Фарміос» (ЄДРПОУ41473769), що за адресою: м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського 27, з метою виявлення та вилучення речей та документів, що мають значення для кримінального провадження, зокрема, лікарських засобів для лікування онкологічних захворювань без офіційних документів, що підтверджують їх походження, первинні (накладні, специфікації, ттн, договори поставки (купівлі-продажу)) та звітні документи та інша документація, у якій відображена інформація щодо надходження та реалізації лікарських засобів для лікування онкологічних хворих, що придбані за кошти Державного бюджету України, як у паперовому та електронному вигляді, чорнові записи, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, мобільні телефони, які можуть бути засобами для розкриття злочину і виявлення винних осіб, встановлення істини у справі та свідчать про скоєння особами кримінальних правопорушень, і слугуватимуть прийняттю об`єктивного рішення у кримінальному провадженні.
В обґрунтування клопотання зазначає, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021060000000034 від 27.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що впродовж 2021 року службові особи КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради, зловживаючи службовим становищем, діючи за попередньою змовою із суб`єктами господарської діяльності м. Житомира, м. Києва та Хмельницької області, здійснюють заволодіння ввіреного їм майна, а саме лікарських засобів, шляхом їх безпідставного списання та подальшої реалізації третім особам.
В ході досудового розслідування встановлено, що завідуючий хіміотерапевтичного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з підлеглими лікарями вказаної медичної установи, зокрема ОСОБА_5 та іншими достовірно невстановленими особами, здійснює розтрату увіреного майна, а саме лікарських засобів для проведення хіміотерапії та радіотерапії, шляхом їх безпідставного списання і реалізації третім особам, а отримані грошові кошти розподіляються між задіяними в протиправній схемі особами.
Злочинна схема полягає в тому, що лікарями здійснюється внесення до підзвітних документів неправдивої інформації щодо використаних лікарських засобів, які придбані за кошти Державного бюджету України та безкоштовно надійшли в медичну установу, проте фактично лікарські засоби пацієнтам не видаються, а посадові особи, користуючись пригніченим моральним та психологічним станом онкохворих пацієнтів, роз`яснюють про необхідність придбання ліків конкретної торгової марки в аптечному пункті ТОВ «Фарміос», яке опосередковано належить ОСОБА_4 .
Так, в ході проведення оперативно-розшукових заходів достовірно встановлено, що збут лікарських засобів для лікування онкологічних захворювань, придбаних за кошти Державного бюджету України працівниками КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради здійснюється до аптеки №3 ТОВ «Фарміос» (ЄДРПОУ41473769), що за адресою: м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського 27, з метою безпосереднього продажу, який контролюється ОСОБА_6 .
Так, у приміщенні вказаної аптеки, за зазначеною адресою можуть зберігатися речі та документи, які можуть бути засобами для розкриття злочину і виявлення винних осіб, встановлення істини у справі та свідчать про скоєння особами кримінальних правопорушень, і слугуватимуть прийняттю об`єктивного рішення у кримінальному провадженні.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна 264303991 від 05.07.2021 нежитлове приміщення, об`єкт житлової нерухомості, що за адресою: АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_7 ..
У зазначених речах та документах наявна інформація, що є предметом доказування та має значення для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, а враховуючи той факт, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення можуть бути причетні посадові особи КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради, яким підконтрольна вказана аптека, є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких речей та документів.
Враховуючи викладене вище, існують достатні підстави для проведення обшуку за вказаною вище адресою, оскільки в даному випадку обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування та попередження можливості внесення до вказаних речей та документів змін, їх спотворення або знищення.
Слідча в судовому засіданні клопотання підтримала з підстав, зазначених у клопотанні.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ст.30Конституції Українине допускаєтьсяпроникнення дожитла чидо іншоговолодіння особи,проведення вних оглядучи обшукуінакше якза вмотивованимрішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ст.3 КПК України до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Згідно ст.233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
При цьому клопотання слідчого має відповідати вимогам ч.3ст.234КПК України, зокрема, в ньому мають бути зазначені найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;підстави для обшуку;житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другоїстатті 93цього Кодексу,або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Згідно з ч.5ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення;2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Клопотання не відповідає вимогам ч.5ст.234 КПК України, оскільки додані до клопотання копії документів не доводять наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи знаходяться у приміщенні аптеки №3 ТОВ «Фарміос» (ЄДРПОУ41473769), що за адресою: м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського 27, та обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, тому наявні підстави для відмови у задоволенні клопотання про проведення обшуку.
Керуючись ст.ст.234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_8 ОСОБА_9
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 101095819 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Анциборенко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні