154/3461/21
1-кп/154/414/21
ВИРОК
іменем України
17 листопада 2021 року м.Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
з участю прокурора: ОСОБА_3
обвинуваченого: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський кримінальне провадження №12021030510000522 від 26 серпня 2021 року про обвинувачення:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Гірник Львівської області, громадянина України, українця, з середньою-спеціальною освітою, одруженого, на утриманні двоє малолітніх дітей, проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358 КК України,-
в с т а н о в и в:
15.08.2021 року близько 14 години 00 хвилин ОСОБА_4 , знаходячись на «Краківському ринку» у місті Львів, Львівської області, маючи злочинний умисел, направлений на пособництво у підробленні міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику, який затверджений міжнародними медико -?
санітарними правилами від 23.05.2005 року та додатком №5 до постанови Кабінету Міністрів України № 893 «Про затвердження Правил санітарної охорони території України» від 22 серпня 2011 року, яке видається у будь - якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров`я, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, звернувся до невстановленої досудовим розслідуванням особи, з якою заздалегідь домовився про виготовлення міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику за обумовленою ціною у розмірі 1000 гривень.
При цьому, ОСОБА_4 , розуміючи, що вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику буде підроблене, вчинив пособництво в цьому, а саме надав паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданого 19.01.2021 територіальним органом Державної міграційної служби 4636 для внесення відомостей у міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, яке надає право перетнути державний кордон України без перебування на самоізоляції.
У подальшому, невстановлена досудовим розслідуванням особа, використовуючи реквізитні дані товариства з обмеженою відповідальністю «Медіакавер Україна» (код ЄДРПОУ 37639909, КВЕД 86.10 «Діяльність лікарських засобів»), який являється медичним закладом, підключеним до електронної системи охорони здоров`я,у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, за допомогою комп`ютерної техніки, умисно виготовила міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, вказавши в ній завідомо недостовірні відомості про проведені вакцинації 07.07.2021 та 06.08.2021 року гр. ОСОБА_4 , а також посвідчила його відбитком штампу з використанням особистих даних лікаря ОСОБА_5 та відбитком штампу з найменуванням товариства з обмеженою відповідальністю «Медіакавер Україна»,після чого передала міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику ОСОБА_4 , який в подальшому здійснив розрахунок за вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику у сумі 1000 гривень з невстановленою досудовим розслідуванням особою.
Крім цього, 25 серпня 2021 року о 23 годині 30 хвилин, ОСОБА_4 , під час проходження прикордонного контролю, перебуваючи в пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Устилуг» Волинської митниці Держмитслужби, усвідомлюючи значення та суспільно- небезпечний характер власних дій та керуючи ними, діючи умисно з метою звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції в запобіганні поширення COVID-19 надав працівникам Державної прикордонної служби України завідомо підроблене міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику на ім`я ОСОБА_4 , який товариством з обмеженою відповідальністю «Медіакавер Україна» (код ЄДРПОУ 37639909, КВЕД 86.10 «Діяльність лікарських засобів») не видавався та не посвідчувався, чим використав завідомо підроблений документ.
Обвинувачений ОСОБА_4 визнав себе у пред`явленому обвинуваченні винним повністю. Суду показав, що для здійснення поїздки за кордон та уникнення подальшої самоізоляції він будучи у м.Львові замовив на пропозицію невідомої йому особи замовив міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику на своє ім`я та надав свої дані, а згодом отримав від цієї особи вказаний документ, який використав 25 серпня 2021 року під час перетину кордону в пункті пропуску «Устилуг» Волинської митниці Держмитслужби. Кається у вчиненому, просить суворо не карати.
На підставі ч.3 ст.349 КПК України, за згодою учасників процесу, судом визнано недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений та інші учасники правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позицій немає та роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
При встановлених обставинах, оцінюючи зібрані докази, суд вважає, що винуватість обвинуваченого у вчиненні вищезазначеного кримінального правопорушення в судовому засіданні доведена повністю і зібраних доказів достатньо для визнання його винним.
Таким чином,враховуючи викладене,суд вважає,що діїобвинуваченого вірнокваліфіковані як пособництво, тобто надання засобів, які сприяли вчиненню кримінального правопорушення іншим співучасникам, у підробленні офіційного документа, який видається установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, і який звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем, вчиненими за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України, а також як використання завідомо підробленого документа, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358 КК України.
Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують його покарання.
Кримінальні правопорушення, вчинені обвинуваченим, відносяться до категорії кримінальних проступків та нетяжких злочинів.
Обставинами, що пом`якшують його покарання, суд визнає щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують його покарання, суд не вбачає.
Обвинувачений злочин вчинив вперше, характеризується позитивно, має сім`ю та на утриманні двох малолітніх дітей, на профілактичних обліках в органах поліції та охорони здоров`я не перебуває, до адміністративної відповідальності не притягався.
За наявності двох обставин, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням наведених даних про особу ОСОБА_4 , суд вважає за можливе призначити йому покарання за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України із застосуванням ч.1 ст.69 КК України та перейти до іншого, більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу за це кримінальне правопорушення, у виді штрафу.
За таких обставин справи за даним вироком суд призначає покарання у виді штрафу, із застосуванням ч.1 ст.70 КК України, що буде необхідним та достатнім для його виправлення та недопущення вчинення нових злочинів.
Процесуальні витрати покласти на обвинуваченого. Речові докази вирішити в порядку ст.100 КПК України. Цивільний позов не заявлено.
Керуючись ст.ст. 349, 370-371, 373-374 КПК України, суд-
ухвалив:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358 КК України, та призначити йому покарання:
-За ч.5 ст.27, ч.3 ст.358 КК України із застосуванням ч.1 ст.69 КК України у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн..;
-- За ч.4 ст.358 КК України у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
На підставі ч.1 ст.70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити за цим вироком покарання у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн.
Речові докази: аркуш паперу формату А-4, на якому зображене міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику проти корона вірусної хвороби 2019 (COVID-19), видане на ім`я ОСОБА_4 - залишити у матеріалах кримінального провадження.
Судові витрати покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 .
Стягнути з ОСОБА_4 в користь держави витрати за проведення судової технічної експертизи документа у розмірі 1201 грн.34 коп.
Вирок може бути оскаржено до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, яку може бути подано через Володимир-Волинський міський суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Головуючий/-/ підпис.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду Волинської області ОСОБА_6
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101133384 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Лященко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні