Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/1494/21
Провадження № 2/650/381/21
У х в а л а
17.11.2021 року Суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Коваль В.О., ознайомившись із позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Херсонського державного підприємства геодезії, картографії та кадастру про зобов`язання виконати умови договору,-
встановив:
До Великоолександрівського районного суду надійшов вказаний позов.
Під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви було встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України .
Так, позовна заява згідно п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Вказана норма статті позивачами не дотримана. Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачі просять суд зобов`язати відповідача виготовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивачів.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
За змістом ч. 2 ст. 5 ЦПК України у випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Згідно ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Нормами ст.16 ЦК України не передбачено такого способу захисту порушеного права, як зобов`язання відповідача виготовити проект землеустрою.
При цьому, матеріали позову не містять посилань на норму матеріального права, якою передбачався би відповідний спосіб захисту порушеного права, що обраний позивачами.
Позивачам слід обґрунтувати обрання такого способу захисту порушеного права, із посиланням на норму матеріального права, якою передбачено відповідний спосіб захисту права, тобто обґрунтувати, що обраний спосіб не суперечить закону та встановлений законом.
Крім того, позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України , а саме судовий збір сплачений лише одним позивачем ОСОБА_1 в розмірі 908,00 грн., тоді як в справі три позивачі і відповідно до ч.7 ст.6 ЗУ Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 95, 1 75, 1 85 ЦПК України, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Херсонського державного підприємства геодезії, картографії та кадастру про зобов`язання виконати умови договору залишити без руху.
Надати семиденний строк для усунення недоліків з дня отримання позивачем ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Коваль
Суд | Великоолександрівський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2021 |
Оприлюднено | 17.11.2021 |
Номер документу | 101135142 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Коваль В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні