Ухвала
від 11.11.2021 по справі 932/9184/21
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 932/9184/21

Провадження № 1-кс/932/4590/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , володільця майна ОСОБА_3 , представник аволодільця майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро клопотання слідчого СВ Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровської області ОСОБА_5 , за погодженням з прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_6 , про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

02.11.2021 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 , погодженого прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_6 , відповідно до якого слідчий просить накласти арешт на майно, а саме: автомобіль «Renault Logan», з реєстраційним номером НОМЕР_1 , власником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «ВОРТЕКС» (ЄДРПОУ 32350299, юридична адреса: 49083, м. Дніпро, вул. Собінова, буд. 1).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.10.2021 року близько 12 год. 20 хв. в Індустріальному районі м. Дніпра водій ОСОБА_7 , рухаючись на автомобілі «Renault Logan» р.н. НОМЕР_1 , виїжджаючи з прилеглої території на дорогу вул. Березинська в районі будинку №64а, не надавши перевагу у русі рухаючому електроскутеру під керуванням водія ОСОБА_8 по вул. Березинської з боку Донецького Шосе у напрямку вул. Генерала Захарченка, допустила з ним зіткнення.

Внаслідок даного ДТП водію електроскутера ОСОБА_8 спричинено тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому ключиці зі зміщенням.

30.10.2021 під час огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, було вилучено автомобіль «Renault Logan» р.н. НОМЕР_1 , який зареєстрований на ТОВ з ІІ «ВОРТЕКС».

Постановою слідчого від 31.10.2021 року, автомобіль визнано речовим доказом.

У судове засідання слідчий не з`явився. Надав до суду заяву, в якій прохає розглянути справу за його відсутності.

Представник власника майна надав до суду заперечення на клопотання, у якому зазначив, що у клопотанні слідчим не доведено ризиків того, що у власника автомобіля можуть бути мотиви відчужувати належне йому майно, оскільки власник автомобіля (ТОВ з ІІ «ВОРТЕКС») жодним чином не відповідає за дії водія ОСОБА_3 , та не є її роботодавцем. В судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував.

Також надано заперечення на клопотання слідчого про арешт майна від директора ТОВ з ІІ «ВОРТЕКС», у якому зазначено, що слідчим не доведено передбачені законом ризики та обставини, тому просить у задоволенні клопотання слідчого про арешт майна відмовити повністю.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього докази, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Статтею 131 КПК України, передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Метою арешту, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України є забезпечення:

1)збереження речових доказів;

2)спеціальної конфіскації;

3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.

Згідно з положеннями ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Частиною 1 статті 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту або обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Слідчим СВ ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12021041030001358, відомості про яке внесено до ЄРДР за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України. Постановою слідчого від 31 жовтня 2021 року автомобіль марки «Renault Logan» р.н. НОМЕР_1 визнано речовим доказом по цьому кримінальному провадженню, оскільки дані речі можуть бути використаний як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, що визначені ст. 98 КПК України. На даному етапі досудового розслідування його потреби виправдовують втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

Через те, що автомобіль марки «Renault Logan», з реєстраційним номером НОМЕР_1 , зберіг на собі сліди ДТП, він є речовим доказом по кримінальному провадженню і його збереження у незмінному вигляді є доцільним для потреб досудового розслідування, призначення та проведення у майбутньому судових експертиз, клопотання слідчого підлягає задоволенню. Так, з метою забезпечення кримінального провадження та збереження речового доказу, з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, вважаю за можливе накласти арешт на транспортний засіб автомобіль марки «Renault Logan» р.н. НОМЕР_1 . Арешт на автомобіль вважаю доцільним накласти у вигляді заборони на його відчуження, користування та розпорядження, що дозволить мінімізувати усі наведені вище ризики.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 98, 131, 170-173, 309, 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровської області ОСОБА_5 , за погодженням із прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_6 , про арешт майна задовльнити.

Накласти арешт на автомобіль «Рено Логан», з реєстраційним номером НОМЕР_2 , який належить ТОВ «Вортекс», м. Дніпро, вул. Собінова, 1, з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування даним транспортним засобом.

Копію ухвали направити прокурору, власнику майна.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя Ігор КОНДРАШОВ

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення11.11.2021
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу101173298
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —932/9184/21

Ухвала від 25.11.2021

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 25.11.2021

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

Ухвала від 11.11.2021

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

Ухвала від 11.11.2021

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні