Ухвала
від 12.11.2021 по справі 645/7385/21
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/7385/21

Провадження № 2-з/645/146/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2021 року м. Харків

Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Ульяніч І.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельного кооперативу "ПРОЛІСОК 21" про зобов`язання привести житло до будівельних норм,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельного кооперативу "ПРОЛІСОК 21" про зобов`язання привести житло до будівельних норм.

Одночасно з поданням позовної заяви ОСОБА_1 подала до суду заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на житлове приміщення Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельного кооперативу "ПРОЛІСОК 21", за адресою: м. Харків, вул. Філіпова, 56.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України , забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Дослідивши матеріали заяви про забезпечення позову, вважаю, що вона підлягає поверненню заявнику, виходячи з наступного.

Згідно вимог ч. 1 ст. 149 ЦПК України , суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

У відповідності до ст. 151 ЦПК України , заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

В супереч зазначеного, заявником вимоги закону не виконано.

Ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову, встановлено, що остання не відповідає вимогам ч. 1 ст. 151 ЦПК України , а саме: не містить підтвердження доказами наявність достатньо обґрунтованого припущення для забезпечення позову, не містить обґрунтування причин звернення з заявою, з наведенням та поданням доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову, підтвердження наявного спору між сторонами, обґрунтуванням необхідності застосування зазначеного заходу забезпечення позову.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів предметом позову є зобов`язання Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельного кооперативу "ПРОЛІСОК 21" привести житлове приміщення згідно будівельних норм, шляхом перенесення приміщення на відстань не менше 15 м. від будинку АДРЕСА_1 , при цьому зазначає, що будівництво перебуває на завершальній стадії.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем не надано відомостей в підтвердження місця мешкання та розташування поруч об`єкта будівництва та взагалі наявність спору між сторонами.

Згідно п. 4 постанови № 9 від 22.12.2006 року Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову зазначено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Відповідно до ч. 1 ст. 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Згідно ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 ЦПК України , повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Разом з тим, вважаю за необхідне роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє заявника чи його представника повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Враховуючи те, що заяву про забезпечення позову було подано без додержання вимог статті 151 ЦПК України , вважаю за необхідне повернути її заявнику ОСОБА_1 .

Керуючись ст. 151 , 153 ЦПК України , -

УХВАЛИВ:

Повернути заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 15 днів з дня її підписання шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду безпосередньо або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.

Суддя І.В. Ульяніч

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.11.2021
Оприлюднено19.11.2021
Номер документу101182852
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —645/7385/21

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Мартинова О. М.

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Мартинова О. М.

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Мартинова О. М.

Ухвала від 13.04.2023

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Мартинова О. М.

Ухвала від 17.03.2023

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Мартинова О. М.

Ухвала від 05.12.2022

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 30.09.2022

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 06.12.2021

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 24.11.2021

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 12.11.2021

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні