Справа № 404/5276/21
Номер провадження 1-кс/404/3172/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2021 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_6 , погодженого з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання стосовно:
ОСОБА_7 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Йосипівка Вільшанського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, директора ТОВ «Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1», зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , до кримінальної відповідальності притягується вперше,
якому вручено повідомлення про підозру у кримінальному провадженні №12021121010001331, з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 240 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області, за погодженням з прокурором Кропивницької окружної прокуратури, звернувся до Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням, про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання стосовно ОСОБА_7 , якому 01.11.2021 року вручено повідомлення про підозру в тому, що він, займаючи посаду директора ТОВ «Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1», являючись службовою особою, не маючи діючого спеціального дозволу на користування надрами, на території родовища Веселівське, що знаходиться по вул. Аджамській 3 км на північний схід від м. Кропивницький Кіровоградської області, в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:08:051:0029, в період з 24.04.2021 року по 22.07.2021 року, здійснив видобуток корисних копалин (суглинку), що створило небезпеку для довкілля та завдало збитків державі на суму 17 783 676 гривень.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав у повному обсязі.
Підозрюваний і його захисник згодні з клопотанням слідчого.
Клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ст.ст. 131132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Згідно ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладені на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.
Термін «обґрунтована підозра», згідно практики Європейського суду з прав людини у справі «Нечипорук проти України» від 21.04.2011 року, означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа про яку йдеться мова, могла вчинити правопорушення.
У поданому слідчим клопотанні зазначено, а в матеріалах провадження долучені докази, що містять достатньо даних, які вказують на обґрунтованість повідомленої підозри відносно ОСОБА_7 за ч. 2 ст.240 КК України, а саме копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також зафіксовані в протоколах допиту підозрюваного, свідків, огляду місцевості, результати експертних досліджень, які в сукупності містять достатньо даних про обґрунтованість пред`явлення повідомлення про підозру ОСОБА_7 у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення.
На початковій стадії досудового розслідування слідчий суддя не вправі оцінювати остаточну кваліфікацію. Це є прерогативою суду під час розгляду кримінального провадження, тому оспорювання кваліфікації дій підозрюваного, не є предметом дослідження, а відтак не повинні бути вирішальними при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу по відношенню до підозрюваного.
Запропонований в клопотанні вид запобіжного заходу узгоджується із тяжкістю можливого покарання, яке загрожує підозрюваному, а також самій меті його застосування, тобто забезпечить виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, попередить можливість його переховування від органів досудового розслідування або суду, ймовірного незаконного впливу на потерпілу та свідків у цьому кримінальному провадженні. (п. п.1,3 ч.1 ст.177 КПК України).
Додержуючись правил ст.178 КПК України слідчим суддею також було враховано, що ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у вчиненні нетяжкого кримінального правопорушення, до кримінальної відповідальності притягується вперше, від слідства не переховується, тобто запропонований слідчим запобіжний захід у виді особистого зобов`язання в повній мірі забезпечить виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, буде запобігати ризикам зазначеним у клопотанні.
Згідно п.2 ч.1 та ч.2 ст.219 КПК України, досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Враховуючи, що повідомлення про підозру датовано 01 листопада 2021 року, запобіжний захід може бути застосовано в межах строків досудового розслідування, тобто до 01.01.2022 року.
З огляду на перераховані обставини, керуючись ст. ст. 131-132, 176-179,193-194, 196, 197, 205, 309, 369-372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_6 - задовольнити.
Підозрюваному ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , застосувати запобіжний захід у виді особистого зобов`язання, поклавши на нього наступні обов`язки:
- прибувати до кабінету слідчого, прокурора, судді, у залежності від стадії кримінального провадження, за їхньою першою вимогою;
- не відлучатися за межі населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або слідчого судді, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи слідчого суддю, суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання;
- уникати в будь-якій формі контактів як особисто, так і через сторонніх осіб із свідками.
Початок дії строку застосованого відносно підозрюваного особистого зобов`язання обчислювати з дня винесення цієї ухвали, тобто з 19.11.2021 року.
Строк дії застосованого запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання відносно підозрюваного, встановити в межах існуючого строку досудового розслідування, тобто до 01 січня 2022 року.
Підозрюваному роз`яснити, що у разі невиконання перерахованих обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого, а на стадії перебування справи у провадженні суду, на прокурора.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді (ч.3 ст.309 КПК України).
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101202059 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні