ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
22.11.2021Справа № 908/2649/21
За заявами ОСОБА_1 та ОСОБА_2
про відмову від позову
У справі № 908/2649/21
За позовом 1) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 )
До Запорізької обласної державної адміністрації (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 164)
Про визнання незаконним та скасування розпорядження, скасування державної реєстрації
Суддя Бондаренко-Легких Г.П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
15.09.2021 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вих. № б/н від 15.09.2021) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Запорізької обласної державної адміністрації про:
1. Визнання незаконним та скасування розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації № 83 від 19.02.2021, яким було скасовано розпорядження голови Розівської районної державної адміністрації Запорізької області від 14.05.2021 № 145 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ділянок за рахунок земель СФГ Фенікс та надання їх у власність інших громадян для ведення фермерського господарства ;
2. Скасування державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою загальною площею 33,99 га, кадастровий номер 2324980200:03:001:0205, зареєстрованою за ОСОБА_3 , на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ЗП 000017 № 000030, виданого Розівською районною радою народних депутатів Розівського району Запорізької області від 06.10.2000, вчинену державним реєстратором приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Масловець Людмилою Сергіївною від 03.08.2020 (номер запису обтяження 37595506);
3. Скасування державної реєстрації права комунальної власності Розівської селищної громади в особі Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області на земельну ділянку загальною площею 33,99 га, кадастровий номер 2324980200:03:001:0205, зареєстроване від 05.02.2021 державним реєстратором Єрошенковим Анатолієм Павловичем, Виконавчий комітет особі Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області (номер запису про право власності 40480998).
В позовній заяві заявники клопочуть про залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: 1. Селянського (фермерське) господарства Фенікс , 2. Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області.
Відповідно до протоколу розподілу судової справи між суддями від 15.09.2021 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2649/21 та визначено до розгляду справи суд у складі судді Ярешко О.В.
17.09.2021 Господарський суд Запорізької області ухвалив передати матеріали справи матеріали позовної заяви (вих. № б/н від 15.09.2021) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Запорізької обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження, скасування державної реєстрації, у справі № 908/2649/21 за територіальною юрисдикцією (підсудністю) на розгляд до Господарського суду міста Києва, про що постановив відповідну ухвалу.
11.10.2021 справа № 908/2649/21 надійшла до Господарського суду міста Києва.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями, проведеного 11.10.2021, справу № 908/2649/21 передано на розгляд судді Бондаренко - Легких Г. П.
18.10.2021 Господарський суд міста Києва, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, про що постановив відповідну ухвалу та встановив позивачу п`ятиденний строк з дня вручення ухвали від 18.10.2021 для усунення недоліків позовної заяви.
Разом з тим, станом на 05.11.2021, тобто після спливу встановленого судом строку для усунення недоліків позовної заяви, навіть з урахуванням нормативних строків пересилання поштової кореспонденції, від позивачів не надходила заява про усунення недоліків поданого позову, у зв`язку з чим, суд дійшов висновку, що заявник не усунув недоліки позовної заяви в строк, встановлений судом, а відтак, позовна заява підлягає поверненню позивачу на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2021 у справі № 908/2649/21 позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повернуто заявникам.
12.11.2021 від позивачів надійшли заяви про відмову від позову, в яких останні просили суд прийняти відмову від позову та закрити провадження у справі № 908/2649/21 у зв`язку з примиренням сторін спору.
Суд, оцінивши подані позивачами заяви про відмову від позову, дійшов висновку про залишення їх заяв без розгляду, з огляду на нижче наведене.
Принцип диспозитивності господарського судочинства закріплений у статтях 2, 14 Господарського процесуального кодексу України.
Частина 1 статті 14 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частина 2 статті 14 вказаної статті встановлює, що учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно ст. 170 статті 14 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження). Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Відповідно до викладеного, судом встановлено, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2021 позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повернуто заявникам, фактично це є формою припинення провадження у справі, а заяви про відмову від позову були подані заявниками до суду 12.11.2021, що підтверджується відбитками штемпелів на перших сторінках заяв, тобто через тиждень після винесення судом ухвали про повернення позовної заяви, отже спірні заяви подані до суду поза межами строку їх розгляду та є такими, що залишаються судом без розгляду.
Суд залишає позов без розгляду, якщо позов подано особою, яка не має процесуальної дієздатності; позовну заяву не підписано або підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано; у провадженні цього чи іншого суду є справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав; позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору; позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду; позивач у визначений судом строк не вніс кошти для забезпечення судових витрат відповідача і відповідач подав заяву про залишення позову без розгляду; сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу, і від відповідача не пізніше початку розгляду справи по суті, але до подання ним першої заяви щодо суті спору надійшли заперечення проти вирішення спору в господарському суді, якщо тільки суд не визнає, що така угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана; провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, 173 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк; дієздатна особа, в інтересах якої у встановлених законом випадках відкрито провадження у справі за заявою іншої особи, не підтримує заявлених вимог і від неї надійшла відповідна заява; після відкриття провадження судом встановлено, що позивачем подано до цього ж суду інший позов (позови) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду; між сторонами укладено угоду про передачу спору на вирішення суду іншої держави, якщо право укласти таку угоду передбачене законом або міжнародним договором України, за винятком випадків, якщо суд визнає, що така угода суперечить закону або міжнародному договору України, є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана. (Стаття 226 ГПК України)
На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 14, 201, 170, 226 ГПК України
УХВАЛИВ:
1. Залишити без розгляду заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про відмову від позову.
2. Залишити без розгляду заяву ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про відмову від позову.
3. Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 Господарського процесуального кодексу України - з моменту її підписання і може бути оскаржена до апеляційної інстанції у строки передбачені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України через Господарський суд міста Києва.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2021 |
Оприлюднено | 22.11.2021 |
Номер документу | 101239123 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні