Ухвала
від 22.11.2021 по справі 728/1713/21
БАХМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 728/1713/21

номер провадження 2/728/500/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2021 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючої судді - Лободи Н.В.

за участі секретаря судового засідання - Кулик Л.І.

представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Андрєйченка А.О.

позивачки - ОСОБА_2

відповідачки - ОСОБА_3

у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Бахмач у цивільній справі, яка розглядається у порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 про визнання права власності в порядку спадкування,-

В С Т А Н О В И В :

У провадженні Бахмацького районного суду Чернігівської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - Позивач) та ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 (далі - Позивачка) до ОСОБА_3 (далі - Відповідачка-1), ОСОБА_5 (далі - Відповідачка-2) про визнання права власності в порядку спадкування після смерті ОСОБА_6 за кожним на 1/4 частину земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Позов мотивований тим, що Позивач та ОСОБА_4 , в інтересах якого виступає Позивачка, є спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_6 , однак не мають можливості отримати у нотаріуса свідоцтва про право на спадщину на вищевказане спадкове майно і належним чином зареєструвати своє право власності, оскільки відповідні правовстановлюючі документи, які посвідчують право власності спадкодавця на вищевказане майно у них відсутні.

У судовому засіданні представник Позивача ОСОБА_1 - адвокат Андрєйченко А.О. та Позивачка ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 подали письмові заяви про залишення позову без розгляду, зауваживши, що це не буде порушувати прав, свобод та інтересів позивачів та інших осіб.

Відповідачка ОСОБА_3 у судовому засіданні проти залишення позову без розгляду не заперечувала.

Відповідачка ОСОБА_5 у судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі.

Ознайомившись із заявами Позивачів, заслухавши пояснення сторін, Суд приходить до наступного висновку.

Згідно з ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з ч.3 ст.13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Процесуальні права та обов`язки учасників справи визначені ст.43 ЦПК України. Зокрема, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.

Відповідно до положень п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Отже, залишення позову без розгляду є диспозитивним правом позивача, яке передбачене нормами процесуального закону і не може бути обмежене Судом.

При цьому, беручи до уваги, що звернення Позивачів із заявою про залишення позову без розгляду робить неможливим розгляд даної позовної заяви по суті, Суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяв Позивачів та залишення даного позову без розгляду.

При цьому, Судом встановлено, що залишення даного позову без розгляду не порушуватиме права, свободи та інтереси сторін у даній справі та права, свободи та інтереси інших осіб і жодним чином не позбавлятиме позивачів після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, права звернутися до суду повторно.

Таким чином, виходячи з принципу диспозитивності цивільного судочинства, визначеного ст.13 ЦПК України, з`ясувавши позицію Відповідачки-1, яка у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заяв Позивачів, Суд приходить до висновку про відсутність підстав для відмови у залишення даного позову без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13, п.5 ч.1 ст.257, ст.ст.353, 354 ЦПК України, Суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачам право на повторне звернення із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для залишення позову без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода

СудБахмацький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення22.11.2021
Оприлюднено22.11.2021
Номер документу101244377
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —728/1713/21

Ухвала від 22.11.2021

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Лобода Н. В.

Ухвала від 06.10.2021

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Лобода Н. В.

Ухвала від 25.08.2021

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Лобода Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні