2/313/378/2021
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.11.2021 р. смт. Веселе
Веселівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при секретарі судового засідання Кравцовій О.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Веселівської селищної ради Запорізької області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВCТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про встановлення додаткового строку тривалістю три місяці для прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті бабусі - ОСОБА_2 .
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивачка зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1, померла її бабуся - ОСОБА_2 , про що видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 від 23.11.2013 р., актовий запис № 10.
У відповідності до положень ч. 2 ст. 1220 ЦК України в день смерті її бабусі відкрилася спадщина на все майно та права, які йому належали.
До спадкової маси увійшла земельна ділянка призначена для ведення товарного сільського господарства, загальною площею 10,6780 га та розташована на території Білорецької сільської ради Веселівського району Запорізької області, кадастровий номер 2321280500:01:012:0009 - державний акт на право приватної власності на земельну ділянку від 09.07.2004 р. серії ЗП № 073600.
15.11.2004 р. її бабуся склала заповіт, відповідно до якого вона заповіла їй все належне їй майно. Даний заповіт був посвідчений державним нотаріусом Веселівської державної нотаріальної контори Запорізької області 15.11.2004 р. та зареєстрованого в реєстрі за № 3986. Тому вона є спадкоємцем за заповітом.
У визначений ч. 1 ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк, вона не звернулася до нотаріальної контори для прийняття спадщини та пропустила визначений термін. Вказаний строк для прийняття спадщини був пропущений нею з поважних причин, а саме у зв`язку із не знанням про наявність заповіту на її ім`я.
Відсутність інформації про складання заповіту на її ім`я (на час складання заповіту було лише 13 років), а також наявність спадкоємців першої черги за законом, які не повідомили про не прийняття спадщин, призвели до неможливості вчасно звернутися до нотаріуса.
В середині травня 2021 року у зв`язку із повідомленням її батька про наявність заповіту на її ім`я, вона вирішила оформити право на спадщину, яка залишилася після смерті бабусі.
Однак з`ясувалося, що нею був пропущений строк для прийняття спадщини, передбачені ч. 1 ст. 1270 ЦК України, а саме шість місяців від моменту відкриття спадщини. У зв`язку з цим державний нотаріус Веселівської державної нотаріальної контори Дзябко М. І. постановою від 28.09.2021 р. № 645/02-31 відмовив їй у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку із пропуском шестимісячного строку та роз`яснив можливість звернення до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
На сьогоднішній день за наявною у неї інформації інші спадкоємці будь-яких черг, які прийняли спадщину відсутні.
Тому, відповідачем у даній справі має бути територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування за місцем знаходження спадщини - Веселівської селищної ради Запорізької області.
За наявною в неї інформацією дана спадщина у встановленому порядку не визнана відумерлою, причини пропуску строку на прийняття спадщини є поважними, що дає їй право на її отримання.
Викладені обставини підтверджуються копіями документів, які долучені до позову, оригінали паспорту та правовстановлюючих документів на будинок знаходяться у позивача.
Заходів досудового врегулювання суперечки між сторонами не вживалося, оскільки законом та домовленістю такий обов`язок не передбачено; заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви не вживалися; на сьогодні відсутні будь-які інші підстави, що мають наслідком відмову у відкритті провадження.
Даною заявою вона підтверджує, що іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав не подавалося, ідентичні справи на розгляді інших судів не перебувають.
Позивач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, однак у судове засідання не з`явився, проте до суду звернувся його представник адвокат Нестеренко В.В. із письмовою заявою розглянути справу без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити. Судові витрати просить залишити за позивачем.
Представник відповідача Веселівської селищної ради Запорізької області Рєдкозубов О.А., у судове засідання не з`явився, але 09.11.2021 р. звернувся до суду із клопотанням № 02-16/5853 про розгляд справи без участі їхнього уповноваженого представника на підставі доказів, наявних в матеріалах справи з урахуванням того, що Веселівська селищна рада не заперечує проти задоволення позову.
Відповідач позов визнав.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України у випадку визнання позову відповідачем, суд за результатами підготовчого провадження ухвалює рішення.
Питання із судовими витратами вирішити відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, а також з врахуванням думки позивачки, яка судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, просить залишити за нею.
На підставі викладеного, ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст.1-13, 81, 89, 141, 200, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк тривалістю три місяці на прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті бабусі - ОСОБА_2 .
Додатковий строк відраховувати з дня набрання рішенням законної сили.
Судові витрати , пов`язані зі сплатою судового збору, залишити за позивачем.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 22.11.2021 р.
Суддя
Веселівського районного суду
Запорізької області А.О.Нагорний
19.11.2021
Суд | Веселівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2021 |
Оприлюднено | 24.11.2021 |
Номер документу | 101263460 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Веселівський районний суд Запорізької області
Нагорний А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні