Справа 127/31227/21
Провадження 1-кс/127/13462/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження АДРЕСА_1 ), за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021020010001173 від 27.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, надійшли матеріали з УСБУ у Вінницькій області про те, що службовою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), вчиняється кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, а саме керівництво ІНФОРМАЦІЯ_2 всупереч Статутним вимогам на постійній основі видаються завідомо підроблені посвідчення журналіста особам, які не мають жодного відношення до журналістської діяльності.
Так, відповідно до статуту ВОО НСЖУ від року 21.10.2016 року, затвердженого Національною спілкою журналістів України від 03.11.2016 року, «…членами ІНФОРМАЦІЯ_3 можуть бути громадяни України та інших країн, які досягли 18 років та визнають статут НСЖУ, Кодекс професійної журналістської етики, професійно займаються журналістикою не менше одного року, працюють на штатній та позаштатній основі у редакціях газет, журналів, телебачення та радіомовлення, Інтернет-виданнях, у видавництвах та прес-службах або є вільними журналістами; викладачі навчальних закладів та установ, що готують журналістські кадри; творчі працівники журналістських організацій, доробки яких заслуговують на увагу». Також при вступі до ІНФОРМАЦІЯ_3 претендент подає заяву, свої творчі матеріали та рекомендації двох членів спілки.
Зокрема, за наявними даними, деякі з членів ВОО НСЖУ жодного дня не працювали на штатній/позаштатній основі у редакціях газет та журналів, а також не мають жодних творчих матеріалів. Такими членами, зокрема, є ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Вказана інформація зокрема підтверджується допитом та поясненням журналіста-розслідувача ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який опублікував статтю під назвою «Липові журналісти як загроза свободі слова», де наводить факти наявності підроблених журналістських посвідчень у вище вказаних осіб.
Таким чином, посвідчення журналіста видаються керівництвом ВОО НСЖУ всупереч Статутним вимогам та на підставі недостовірної інформації, що вказує на наявність в діях ІНФОРМАЦІЯ_3 та власників підроблених посвідчень (членських квитків) ознак кримінального правопорушення.
Сторона обвинувачення згідно ст. 93 КПК України здійснює збирання доказів у порядку, передбаченому зазначеним кодексом.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку. Процесуальними джерелами доказів є документи.
Відповідно до вимог ч. 1, 3 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження
На даний час у сторони обвинувачення виникла необхідність в вилучені завірених копій документів, що стали підставою для отримання журналістських посвідчень (членських квитків), виданих ІНФОРМАЦІЯ_1 (в тому числі заяви, творчі матеріали, рішення зборів, рекомендації членів спілки, протоколи членів місцевої організації СЖУ про прийняття або неприйняття в члени, інформації щодо сплати вступних і щорічних членських внесків, статут ІНФОРМАЦІЯ_1 ), оскільки виникла необхідність у дослідженні таких документів та встановлення об`єктивної істини у справі.
Враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих даних, необхідно отримати тимчасовий доступ та вилучити завірені копії документів без залучення представників володільця документів до судового розгляду по суті клопотання.
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати тимчасовий доступ, не є такими, за відсутності яких особи позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Таким чином, у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження АДРЕСА_1 ) знаходяться документи, які містять охоронювану законом таємницю, і яка буде використана під час досудового розслідування як доказ вчинення кримінального правопорушення, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
На підставі викладеного, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_2 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_2 на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження АДРЕСА_1 ), а саме до документів, що стали підставою для отримання журналістських посвідчень (членських квитків), виданих ІНФОРМАЦІЯ_1 (в тому числі заяви, творчі матеріали, рішення зборів, рекомендації членів спілки, протоколи членів місцевої організації СЖУ про прийняття або неприйняття в члени, інформації щодо сплати вступних і щорічних членських внесків, статут ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101313140 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні