печерський районний суд міста києва
Справа № 757/57990/19-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2021 року
Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого: судді Григоренко І.В.,
при секретарі: Ситику Р.В.,
розглянувши заяву представника позивача, адвоката Ткачук Ольги Леонідівни, про проведення судового засідання у цивільній справі за позовом Приватного акціонерного товариства СПС до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, ОСОБА_2 про визнання недійсним патенту на корисну модель та зобов`язання вчинити дії в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon ,-
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство СПС (далі - позивач, ПАТ СПС ) звернулось до Печерського районного суду м. Києва з позовом до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (далі - відповідач-2, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України), ОСОБА_1 (далі - відповідач-2, ОСОБА_1 ) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, ОСОБА_2 (далі - третя особа, ОСОБА_2 ), в якому просить визнати недійсним патент на корисну модель № НОМЕР_1 від 10.11.2014 року, зобов`язати Міністерство економічного розвитку і торгівлі України внести відомості до Державного реєстру патентів України на корисні моделі та розмістити публікацію в офіційному бюлетні Промислова власність щодо визнання недійсним патенту № НОМЕР_1 від 10.11.2014 року.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 31.10.2019 року в порядку загального позовного провадження відкрито провадження у цивільній справі за позовом ПАТ СПС до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, ОСОБА_2 про визнання недійсним патенту на корисну модель, зобов`язання вчинити дії та призначено підготовче засідання у справі.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 06.07.2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
17.11.2021 року на адресу Печерського районного суду м. Києва надійшла заява представника позивача, адвоката Ткачук О.Л., про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon .
Дослідивши заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно ч. 2 ст. 212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Як визначено у ч.ч. 3, 4 ст. 212 ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації №196 від 23.04.2020 року Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, відповідно до п. 2 Розділу І якого учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до п. 2 розділу ІІ Порядку проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку здійснюється за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon .
Пунктами 1, 2 розділу ІІІ Порядку передбачено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Представник позивача, адвокат Ткачук О.Л. зазначила, що вона є користувачем програмного забезпечення EasyCon .
Отже, оскільки представник позивача, адвокат Ткачук О.Л. подала до суду заяву про проведення судового засідання в режимі відеоконференції більше ніж за п`ять днів до судового засідання, зважаючи на карантинні обмеження, значну віддаленість місця проживання позивача від місця розгляду справи, з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд дійшов висновку, що заява представника позивача, адвоката Ткачук О.Л. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що в Печерському районому судді м. Києва облаштовано 3 зали судових засідань для проведення відеоконференцій, але у зв`язку з великою кількістю кримінальних справ, де обвинувачені перебувають під вартою, розгляд цих справ проводиться в тому числі і в залах судових засідань, які облаштовані для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, отже, можливість провести розгляд даної цивільної справи в режимі відеоконференції в передбачені ЦПК строки є ускладненою.
При цьому, суд роз`яснює, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 212, 257, 260 Цивільного процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача, адвоката Ткачук Ольги Леонідівни, про проведення судового засідання у цивільній справі за позовом Приватного акціонерного товариства СПС до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, ОСОБА_2 про визнання недійсним патенту на корисну модель та зобов`язання вчинити дії в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon - задовольнити.
Провести судове засідання у справі за позовом Приватного акціонерного товариства СПС до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, ОСОБА_2 про визнання недійсним патенту на корисну модель та зобов`язання вчинити дії, призначене на 12 год. 00 хв. 24.11.2021 року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon .
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе особа, яка подала клопотання.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EasyCon за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
Ухвала суду, у відповідності до ст. 353 ЦПК України, окремо від рішення суду, - оскарженню не підлягає
Суддя І.В. Григоренко
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2021 |
Оприлюднено | 26.11.2021 |
Номер документу | 101371721 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Григоренко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні