Ухвала
від 25.11.2021 по справі 328/2708/15-ц
ТОКМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

328/2708/15

25.11.2021

2-з/328/37/21

У Х В А Л А

іменем України

25 листопада 2021 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В.,

розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі № 328/2708/15-ц (номер провадження 2/328/486/21), -

встановив:

24 листопада 2021 року ОСОБА_1 (відповідач за первісним позовом, позивач за зустрічним позовом) звернувся до суду з заявою про забезпечення позову по цивільній справі № 328/2708/15-ц за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , за участю третіх осіб Токмацької міської ради, виконавчого комітету Токмацької міської ради, Міськрайонного управління у Токмацькому районі та м. Токмаку Головного управління Держгеокадастру Запорізької області про встановлення порядку користування земельною ділянкою та за зустрічною позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третіх осіб Токмацької міської ради, виконавчого комітету Токмацької міської ради, Міськрайонного управління у Токмацькому районі та м. Токмаку Головного управління Держгеокадастру Запорізької області про визначення порядку користування земельною ділянкою.

ОСОБА_1 просить забезпечити позов шляхом: 1) заборони Токмацькій міській раді до набрання законної сили судовим рішенням у справі №328/2708/15-ц приймати будь - які рішення щодо затвердження проекту землеустрою та зміни цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 2311000000:01:016:0077 площею 0,0742 га по АДРЕСА_1 за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення); 2) заборони Токмацькій міській раді до набрання законної сили судовим рішенням у справі №328/2708/15-ц приймати будь - які рішення щодо затвердження проекту землеустрою та зміни цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 2311000000:01:016:0075 площею 0,0148 га по АДРЕСА_1 за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення); 3) заборони державним кадастровим реєстраторам відділу №1 управління у Пологівському районі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області вносити зміни до земельно-кадастрової документації та до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються земельної ділянки з кадастровим номером 2311000000:01:016:0077 площею 0,0742 га по АДРЕСА_1 за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення), у тому числі щодо зміни цільового призначення та складу угідь, зміни конфігурації та меж, зміни кадастрового номеру, поділу чи об єднання даної земельної ділянки; 4) заборони державним кадастровим реєстраторам відділу №1 управління у Пологівському районі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області вносити зміни до земельно-кадастрової документації та до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються земельної ділянки з кадастровим номером 2311000000:01:016:0075 площею 0,0148 га по АДРЕСА_1 за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення) , у тому числі щодо зміни цільового призначення та складу угідь, зміни конфігурації та меж, зміни кадастрового номеру, поділу чи об`єднання даної земельної ділянки.

Дослідивши заяву та додані документи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, 2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

При цьому, відповідно до вимог ч.1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

ОСОБА_1 вказує, що відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.

Позивач в порушення п. 3 ч. 1 ст. 151 ЦПК України не обґрунтував необхідності забезпечення позову.

Положенням частини першої статті 4 ЦПК України закріплено право кожної особи на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, дотримуючись при цьому, встановленого процесуальним законодавством порядку такого звернення.

Відповідно до положень статей 150, 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

Слід зазначити, що звертаючись до суду з клопотанням про забезпечення позову, заявник повинен обґрунтувати причини такого звернення.

З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову.

Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (частина третя статті 150 ЦПК України).

Конкретний захід забезпечення позову буде домірним позовній вимозі, якщо при його застосуванні забезпечується: збалансованість інтересів сторін та інших учасників судового процесу під час вирішення спору; можливість ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача без порушення або безпідставного обмеження прав та охоронюваних інтересів інших учасників справи чи осіб, що не є її учасниками; можливість виконання судового рішення у разі задоволення вимог, які є ефективними способами захисту порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.

Відповідно до пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року N 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.

Інститут забезпечення позову спрямований проти несумлінних дій відповідача, який може приховати майно, розтратити його, продати або знецінити і, що такі дії відповідача можуть призвести у майбутньому до того, що виконання можливого рішення суду про присудження може бути утрудненим або взагалі неможливим.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Отже, забезпечення позову - це вжиття судом, в провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом про присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення. Такий інститут цивільно-процесуального законодавства передбачений з метою попередження несумлінних дій відповідача, який може, наприклад, сховати або продати майно, тобто з метою усунення утруднення або неможливості виконання рішення.

Згідно зі статтею 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити, у тому числі, захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, предмет і ціну позову, інші відомості, необхідні для вирішення питання про забезпечення позову.

За системним аналізом наведених норм права можна зробити висновок, що від заявника вимагається вказати вид (захід) забезпечення позову, визначений статтею 150 ЦПК України та обґрунтувати необхідність вжиття саме такого заходу забезпечення позову.

Суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

В порушення п. 4 ч. 1 ст. 151 ЦПК України ОСОБА_1 не обґрунтував необхідність саме такого заходу забезпечення позову.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З урахуванням зазначеного, вважаю, що подану заяву про забезпечення позову слід повернути заявнику.

При поданні до суду заяви про забезпечення позову, заявник ОСОБА_1 сплатив судовий збір у розмірі 454,00 грн., що підтверджується квитанцією № П541/10879104/1 від 24 листопада 2021 року.

Враховуючи те, що заяву про забезпечення позову повернуто позивачу, то вважаю необхідним заявнику повернути сплачений судовий збір.

Згідно з ч. 5 ст. 7 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VI повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Керуючись ст. 149-153, 259-261, 353-355 ЦПК України, суддя -

постановив:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі № 328/2708/15-ц ( 2/328/486/21), - повернути заявнику.

Повернути з Державного бюджету України на користь позивача ОСОБА_1 суму судового збору в розмірі 454,00 грн. сплачену згідно з квитанцією № П541/10879104/1 від 24 листопада 2021 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудТокмацький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.11.2021
Оприлюднено26.11.2021
Номер документу101377861
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —328/2708/15-ц

Ухвала від 24.01.2022

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Петренко Л. В.

Ухвала від 23.12.2021

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Петренко Л. В.

Ухвала від 25.11.2021

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Петренко Л. В.

Ухвала від 19.05.2021

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Коваленко П. Л.

Ухвала від 17.05.2021

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Петренко Л. В.

Ухвала від 06.05.2021

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Петренко Л. В.

Ухвала від 29.04.2021

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Гавілей М. М.

Постанова від 14.04.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Окрема думка від 14.04.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 08.04.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні