Рішення
від 22.11.2021 по справі 235/7686/20
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

235/7686/20 2/242/867/21

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

22 листопада 2021 року м. Селидове

Селидівський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Владимирської І.М., при секретарі Гандзюк К.С., розглянувши в порядку заочного спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Товариства з обмежено відповідальністю Селко , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Міськрайонне управління у Покровському районі та м. Мирнограді Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, Селидівська міська рада, про розірвання договору оренди земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про розірвання договору оренди земельної ділянки, в якому зазначив, що позивач є власником земельної ділянки площею 6,4110 га та рілля з кадастровим номером 1422785000:06:000:0849, яка розташована на території Петрівської сільської ради Покровського району Донецької області, цільове призначення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. 26.12.2016 року між матір`ю позивача ОСОБА_3 та ТОВ Селко був укладений Договір оренди земельної ділянки на 7 років, орендна плата становить 10 623,27 грн. На теперішній час земельна ділянка позивача перебуває у володінні ТОВ Селко . З моменту реєстрації вищевказаного Договору по теперішній час ТОВ Селко не виконує його умови, а саме з 2016 року не сплачує орендну плату. Позивач 18.02.2019 року прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: отримав право власності на земельну ділянку, плошею 6,4110 га., яка розташована на території Петрівської сільської ради Покровського району Донецької області, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Позивач неодноразово звертався в усній формі до керівництва відповідача з проханням своєчасно сплачувати йому орендну плату за користування земельною ділянкою, але відповідач не виконує свої обв`язки, які зазначені в договорі оренди на земельну ділянку від 26.12.2016 року. Крім того, відповідач третій сезон не обробляє вищевказану землю. Враховуючи вищевикладене, просить суд розірвати договір оренди землі, укладений 26.12.2016 року між ОСОБА_3 та відповідачем ТОВ Селко ; зобов`язати відповідача ТОВ Селко повернути належну йому земельну ділянку, площею 6,4110 га, яка розташована на території Петрівської сільської ради Покровського району Донецької області, цільове призначення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; скасувати державну реєстрацію договору б/н, виданого 26.12.2016 р. про право оренди земельної ділянки ТОВ Селко , площа 6,4110, кадастровий номер 1422785000:06:000:0849, та стягнути судові витрати в сумі 840,80 грн.

Ухвалою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 17.03.2021 року по цивільній справі замінено третю особу Петрівську сільську раду на її правонаступника Селидівську міську раду, та позовну заяву передано на розгляд до Селидівського міського суду Донецької області за територіальною підсудністю.

Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 07.05.2019 року провадження у зазначеній цивільній справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.

Позивач та його представник в судове засідання не з`явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, надали суду заяву, в якій позовні вимоги підтримують повністю та просять слухати справу за їх відсутності.

Відповідач в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце слухання справи. Згідно ст. ст. 223 , 280 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у порядку заочного провадження у відсутність відповідача з дотриманням вимог, встановлених законом, за згодою позивача на розгляд справи в порядку заочного провадження.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Міськрайонне управління у Покровському районі та м. Мирнограді Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, в судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином. Надав суду пояснення, в яких зазначив, що за даними Державного земельного кадастру, власником земельної ділянки з кадастровим номером 1422785000:06:000:0849 площею 6,4110 га, яка розташована на території Петрівської сільської ради Покровського району Донецької області є ОСОБА_1 . Право оренди на вищевказану земельну ділянку зареєстровано за ТОВ Секло 19.09.2017 року, терміном на 7 років. Згідно п. д ч. 1 ст. 141 ЗК України визначено, що підставою для припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата орендної плати. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладанні договору. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Селидівської міської ради, в судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, в якій просить суд слухати справу у їх відсутність та прийняти рішення на розсуд суду.

Вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд встановив наступне.

Згідно державного акту на право приватної власності на землю, виданого на підставі розпорядження голови Красноармійської райдержадміністрації від 27.07.2006 року за № 335, земельна ділянка площею 6,41 га., яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Петрівської сільської ради Красноармійського району Донецької області, належить на праві власності ОСОБА_3 .

Згідно Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 208618222 від 09.05.2020 року , зареєстрований Договір оренди земельної ділянки б/н від 26.12.2016 року, укладений між ТОВ Селко та ОСОБА_3 , строком на 7 років на земельну ділянку площею 6,411 га, яка розташована на території Петрівської сільської ради Красноармійського району Донецької області. Орендна плата становить 4% від базової нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 10623 грн. 37 коп.

Згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 від 25.07.2018 року, виданого Добропільським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що зроблено актовий запис № 363.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 18.02.2019 року, посвідченого державним нотаріусом Мирноградської державної нотаріальної контори , спадкоємцем майна ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її син ОСОБА_1 , 1992 року народження, спадщина складається з земельної ділянки площею 6,4110 га, розташованої на території: Донецька область, Покровський район, Петрівська сільська рада, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у межах: від А до Б - землі гр. ОСОБА_4 ; від Б до В - землі державної власності; від В до Г - землі гр. ОСОБА_5 ; від Г до А - землі державної власності, з кадастровим номером 1422785000:06:000:0849 (зареєстрованого у реєстрі № 63).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач продовжує користуватися земельною ділянкою позивача, проте з 2016 року до моменту розгляду справи не сплатив орендну плату відповідно до вищезазначених умов договору від 26.12.2016 року.

Правовідносини щодо оренди земельних ділянок, які виникли між позивачем та відповідачем, регулюються насамперед Законом України Про оренду землі . Земельним Кодексом України та Цивільним Кодексом України.

Відповідно до статті 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Законом України Про оренду землі визначаються умови укладення, зміни, припинення і поновлення договору оренди землі.

Згідно до ст. 1 Закону України Про оренду землі оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно із ч. 1 ст. 6 Закону України Про оренду землі орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених ЗК України, ЦК України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Згідно ст. 13 Закону України Про оренду землі договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Частиною 4 ст. 124 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки та орендарем.

Згідно з ч.1 ст.93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Згідно з ч.1 ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно ч. 1 статті 15 Закону істотними умовами договору оренди землі є об`єкт оренди, строк дії договору, орендна плата, умови використання та цільове призначення земельної ділянки, умови збереження стану об`єкта оренди, умови та строки передачі землі, умови повернення, існуючі обмеження щодо використання ділянки, визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об`єкта оренди чи його частини та відповідальність сторін.

Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина перша статті 627 ЦК України).

За змістом частини другої статті 792 ЦК України майнові відносини, що виникають з договору найму (оренди) земельної ділянки, є цивільно-правовими, ґрунтуються на засадах рівності, вільного волевиявлення та майнової самостійності сторін договору та, крім загальних норм цивільного законодавства щодо договору, договору найму, регулюються актами земельного законодавства - ЗК України, Законом України Про оренду землі .

Відповідно до ст. 31 Закону України Про оренду землі договір оренди землі припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у ст. 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи - орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем; набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці; припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

Відповідно до ст. 21 Закону України Про оренду землі орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до ПК України).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Відповідно до вищевказаного Договору оренди від 26.12.2016 року орендодавці мають право вимагати від орендаря: своєчасного внесення орендної плати.

Відповідно до ч.1 ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ч. 1 ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 32 Закону Про оренду землі на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об`єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених ЗК та іншими законами України.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Виконання зобов`язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов`язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов`язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору ; 2) зміна умов зобов`язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди ;

У статті 141 ЗК України серед підстав припинення права користування земельною ділянкою, зокрема в пункті д частини першої цієї статті передбачено систематичну несплату земельного податку або орендної плати.

Разом з тим згідно із частиною другої статті 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Системний аналіз зазначених положень законодавства та враховуючи врегулювання відносин, пов`язаних з орендою землі, зокрема положеннями ЦК України, слід дійти висновку, що при вирішенні питання щодо розірвання договору оренди з підстави, передбаченої пунктом д статті 141 ЗК України, застосуванню також підлягають положення частини другої статті 651 ЦК України, згідно якої необхідна наявність істотного порушення стороною договору, тобто лише в разі систематичної несплати орендної плати, разове порушення умов договору у цій частині не є підставою для його розірвання.

Аналогічні правові позиції викладені в постановах ВСУ від 12.12.2012 року у справі № 6-146цс12 та від 11.10.2017 року у справі № 6-1449 цс 17.

Враховуючи, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт систематичної несплати орендної плати відповідачем на користь позивача, починаючи з 2016 року до моменту розгляду справи по суті, доказів, які б спростували зазначену обставину суду не надано, суд приходить до висновку про наявність підстав для розірвання договору оренди землі від 26.12.2016 року, укладеного між ОСОБА_3 та ТОВ Селко на підставі ст. 32 Закону України Про оренди землі .

Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону Про оренду землі право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

При цьому, державна реєстрація припинення права оренди здійснюється шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Суб`єкти , що здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації визначено Законом Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно

Відповідно до ч.1ст. 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.

Згідно ч.2 вказаної статті у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Верховний Суд в постанові від 04.09.2018 року в справі № 823/2042/16 дійшов висновку, що у спорах про скасування державної реєстрації права оренди на земельну ділянку незалежно від того, чи порушує позивач питання правомірності укладення цивільно-правових угод, на підставі яких здійснено оспорюваний запис, вирішення такого спору в будь-якому разі вплине на майнові права тієї особи, щодо прав якої здійснено оспорюваний запис у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Такий спір є спором про цивільне право на одну й ту ж земельну ділянку.

Вимога про зняття договору оренди з реєстрації є похідною від первісної вимоги і має на меті відновлення прав позивача після розірвання вищезазначеного договору.

За таких підстав, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині зняття з реєстрації зазначеного договору оренди земельної ділянки.

Враховуючи вимоги ст. ст. 387, 388 ЦК України, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги в частині витребування земельної ділянки не відносяться до вимог віндикаційних позовів. Натомість, вирішуючи питання про правові наслідки розірвання договору оренди земельної ділянки, слід зазначити наступне:

Частиною 2,3 ст. 653 ЦК України передбачено, що у разі розірвання договору зобов`язання сторін припиняються. У разі зміни або розірвання договору зобов`язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов`язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Відповідно до ст. 34 ЗУ Про оренду землі , у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця. У разі невиконання орендарем обов`язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов`язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.

У зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов`язання відповідача повернути земельку ділянку власнику.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача ТОВ Селко на користь позивача ОСОБА_1 підлягають стягненню понесені судові витрати у розмірі 840 грн. 80 коп..

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 626,651, 792 ЦК України, ст.ст. 93,124,141 ЗК України, Законом України Про оренду землі , ст.ст. 3,5,12,13,18, 258,260,265,268, 273, 280, 282,283 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ), в інтересах якого діє ОСОБА_2 (місце знаходження за адресою: АДРЕСА_2 ), до Товариства з обмеженою відповідальністю Селко (місце реєстрації: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Радянська, б.2А, ЄДРПОУ 30013443); треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Міськрайонне управління у Покровському районі та м. Мирнограді Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (юридична адреса: 85300, Донецька область, м. Покровськ, вул. Торгівельна, б.11, ЄДРПОУ 39767332); Селидівська міська рада (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. К.Маркса, б.8, ЄДРПОУ 04052962), про розірвання договору оренди земельної ділянки - задовольнити.

Розірвати договір оренди земельної ділянки б/н від 26.12.2016 року, зареєстрований на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийнятого державним реєстратором Новогродівської міської ради Донецької області Роденко Романом Віталійовичем, індексний номер 37141623 від 19.09.2017 року, номер запису про інше речове право 22397545 від 19.09.2017 р., укладений між ОСОБА_3 та Товариством з обмеженою відповідальністю Селко (код ЄДРПОУ 30013443), строком на 7 років на земельну ділянку площею 6,4110 га, кадастровий номер 1422785000:06:000:0849, яка розташована на території Петрівської сільської ради Покровського району Донецької області .

Скасувати державну реєстрацію договору б/н від 26.12.2016 року про право оренди земельної ділянки ТОВ СЕЛКО (код ЄДРПОУ 30013443), площею 6,4110, кадастровий номер 1422785000:06:000:0849 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1355235014227.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Селко повернути ОСОБА_1 земельну ділянку площею 6,411 га, яка розташована га території Петрівської сільської ради Покровського району Донецької області .

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Селко , код ЄДРПОУ 30013443 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя І.М. Владимирська

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.11.2021
Оприлюднено26.11.2021
Номер документу101387285
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —235/7686/20

Рішення від 22.11.2021

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

Ухвала від 07.05.2021

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

Ухвала від 17.03.2021

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Клікунова А. С.

Ухвала від 25.01.2021

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Клікунова А. С.

Ухвала від 30.11.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Клікунова А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні