Провадження № 1-кс/359/2065/2021
Справа № 359/11547/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2021 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в Бориспільському міськрайонному суді Київської області у закритому засіданні з повною технічною фіксацією, відео-аудіозаписом клопотання старшого слідчого слідчого відділу Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №12021111100001398 від 05.11.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
19.11.2021 до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшло вище зазначене клопотання, відповідно до якого слідчим відділом Бориспільського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021111100001398 від 05.11.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
При цьому слідчий зазначає, що слідчим відділом Бориспільського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021111100001398від 05.11.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що невідомі особи на території м. Бориспіль та Бориспільського району, Київської області, незаконно збувають підакцизні товари. 15.11.2021 у порядку ст. 40 КПК України надано доручення оперативному підрозділу Бориспільського РУП ГУНП в Київській області щодо встановлення кола осіб, причетних до незаконного збуту підакцизних товарів на території Бориспільського району, Київської області, також встановлення місць можливого зберігання підакцизних товарів. В ході виконання доручення, оперативним підрозділом встановлено, що до незаконного збуту підакцизних товарів на території Бориспільського району, Київської області причетний гр. ОСОБА_4 .
Крім того слідчий зазначає, що з показів свідка було встановлено, що ОСОБА_4 , організував незаконне виготовлення та збут фальсифікованих горілчаних виробів, виготовлених з недоброякісної сировини, вживання яких становить загрозу життю та здоров`ю людей за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з цим, безпосереднім місцем збуту являється магазин, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а місцем зберігання являється гаражне приміщення, яке знаходиться на земельній ділянці із кадастровим номером 3223155400:05:008:0072.
Крім того встановлено, що ОСОБА_4 ,(і.п.н. НОМЕР_1 ), організував незаконне виготовлення та збут фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, виготовлених з недоброякісної сировини, вживання яких становить загрозу життю та здоров`ю людей, з використанням обладнання, яке забезпечує їх масове виробництво. Зазначені горілчані вироби громадянин ОСОБА_4 , розливає в скляну тару, картонно-поліетиленові ємності (тетра-паки) з написами «Пшенична» та інший посуд. З цією метою громадянин ОСОБА_4 здійснює діяльність з незаконного придбання, транспортування, зберігання спирту невідомого походження та сумнівної якості з подальшим його використанням при виробництві фальсифікованих горілчаних виробів.
Крім того слідчий зазначає, що виробництво фальсифікованих горілчаних виробів здійснюється у будівлях та приміщеннях за адресою : АДРЕСА_1 , зберігання фальсифікованих горілчаних виробів здійснюється в гаражному приміщенні, яке розташоване на земельній ділянці із кадастровим номером 3223155400:05:008:0072. Реалізація фальсифікованої горілчаної продукції здійснюється в магазині, що розташований на земельних ділянках із кадастровими номерами3223155400:05:009:0174 та 3223155400:05:009:0113, а також через мережу інтернет, за допомогою соціальних мереж FACEBOOK і Telegram, каналів.
Слідчим також зазначено, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя його вчинення та майна, здобутого за результатами його вчинення, виникла необхідність в проведенні обшуку гаражного приміщення, яке знаходяться на земельній ділянці із кадастровим номером 3223155400:05:008:0072за адресою: Київська обл., Обухівський р-н., с. Козин, згідно відомостей з Головного управління Держгеокадастру у Київській області, обліковується за ОСОБА_4 ..
У судовомузасіданні слідчийпідтримав клопотаннята просивзадовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши подане клопотання та долучені до клопотання матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
За змістом ч. 4 вказаної статті слідчий суддявідмовляє узадоволенні клопотанняпро обшук,якщо прокурор,слідчий недоведе наявністьдостатніх підставвважати,що :1)було вчиненокримінальне правопорушення;2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування;3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду;4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогамистатті 234цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.
Крім того, відповідно до ст. 11 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки. В подальшому фальсифіковані підакцизні товари транспортуються до місць роздрібної торгівлі.
Згідно ст. 11 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки.
Підпунктом 14.1.145 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Відповідно до абз. 7 п. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно доЗакону України"Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального.
Згідно ст. 2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.
Встановлено, що у органу досудового розслідування є достатньо підстав вважати, що за адресою зазначеному в клопотанні можуть знаходитись вказані слідчим речі та, які містять відомості, що можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладені в клопотанні фактичні обставини, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення, такий захід забезпечення кримінального провадження як обшук слід визнати обґрунтованим процесуальним примусом, що відповідає завданням кримінального судочинства та виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться у клопотанні слідчого.
Водночас, з доданих до клопотання матеріалів не вбачається підстав проведення обшуку з метою виявлення та вилучення транспортних засобів, які використовуються ОСОБА_4 , оскільки зібрані у кримінальному провадженні та надані слідчому судді письмові документи не містять відомостей щодо належності таких транспортних засобів та їх використання у вчиненні розслідуваного злочину.
Крім того, очевидно не відповідає вимогам ст.2 КПК України, є необґрунтованим заявлене клопотання в частині вилучення усіх наявних банківських карт та коштів, щодо яких відсутні відомості про їх походження.
Щодо вилучення комп`ютерної техніки та носіїв збереження інформації, слідчий судд з урахуванням вимог ст.168 КПК України в вважає необхідним частково задовольнити клопотання, а саме: щодо виявлення та вилучення виключно тієї техніки та носів інформації, на яких в електронному вигляді містяться відповідні відомості що підтверджують протиправну діяльність, з метою подальшого призначення судової експертизи, для чого надати дозвіл із залученням спеціаліста на доступ та копіювання відповідної інформації.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 87, 93, 233, 234, 235, 309, 376 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвілстаршому слідчомуслідчого відділуБориспільського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Київськійобласті ОСОБА_3 та слідчимгрупи слідчиху кримінальномупровадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№12021111100001398від 05.11.2021за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.204КК України, на проведення обшуку гаражного приміщення, яке знаходяться на земельній ділянці із кадастровим номером 3223155400:05:008:0072 за адресою: Київська обл., Обухівський р-н., с. Козин, згідно відомостей з Головного управління Держгеокадастру у Київській області, обліковується за ОСОБА_4 , де фактично здійснює свою незаконну діяльність гр. ОСОБА_4 , з метою виявлення та вилучення:
- незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт етиловий, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція);
- документів стосовно придбання, зберігання, реалізації та транспортування незаконно виготовлених (фальсифікованих) підакцизних товарів, без марок акцизного податку (алкогольних напоїв);
- печаток та штампів;
- обладнання, сировини, тари, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів;
- відомостей щодо руху товарно-матеріальних цінностей;
- чорнових записів (зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу), документів чорнової бухгалтерії (подвійного обліку)та інша інформація (документи), яка має значення для досудового розслідування;
- грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів;
- предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази;
- інших знарядь та засобів вчинення злочину, та інші речі, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні,
- а також комп`ютерної техніки, носіїв збереження інформації (серверів відео спостереження, дискет, дисків, жорстких дисків, флеш-накопичувачів, планшетів, телефонів та іншого), на яких в електронному вигляді містяться відповідні відомості що підтверджують протиправну діяльність, з метою подальшого призначення судової експертизи, для чого надати дозвіл із залученням спеціаліста на доступ та копіювання відповідної інформації.
В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.
.
Строк дії ухвали визначити до 19 грудня 2021 року включно.
Повний текст ухвали буде виготовлений та проголошений 22 листопада 2021 року о 09.40год.
Ухвала слідчого судді самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_5 -Лесів
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 101417503 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні