ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
26 листопада 2021 року № 903/961/21 Господарський суд Волинської області у складі судді Шума М. С., розглянувши матеріали по справі за № 903/961/21
за позовом: Приватного акціонерного товариства ВОЛИНЬ-АВТО , м.Луцьк
до відповідача: Акціонерного товариства АКЦЕНТ БАНК , м.Дніпро
про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою
Встановив: ПрАТ ВОЛИНЬ-АВТО в позовній заяві (вх.№01-50/1046/21 від 24.11.2021) просить суд зобов`язати АТ АКЦЕНТ БАНК усунути перешкоди у користуванні територією товариства-позивача за адресою: м.Луцьк, вул. Рівненська, 145 шляхом примусового вивезення автомобіля марки KIA Ceed VIN НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_2 , 2106 року випуску з території товариства за адресою: м.Луцьк, вул. Рівненська, 145.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при поданні позовної заяви.
Відповідно до ст. 1 ГПК України цей кодекс визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Одночасно, відповідно до ч. 1 ст. 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Як вбачається з тексту позовної заяви, ПрАТ ВОЛИНЬ-АВТО , як на процесуальні підстави звернення до Господарського суду Волинської області, керується приписами Цивільного процесуального кодексу України.
Позивач обґрунтовує територіальну підсудність з посиланням на ст.ст 28, 30 ЦПК України. Додатково зазначає відомості, які вимагаються ст. 175 ЦПК України.
В свою чергу, суд звертає увагу позивача, що вимоги до позовної заяви при зверненні до господарського суду встановлені ст. ст. 162-164 ГПК України.
Так, відповідно до п.п. 6, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Суд також звертає увагу позивача, що територіальна юрисдикція спору встановлена параграфом 3 ГПК України.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги п. ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд-
ухвалив:
1. Позовну заяву ПрАТ ВОЛИНЬ-АВТО (вх.№01-50/1046/21 від 24.11.2021) до АТ АКЦЕНТ БАНК про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою залишити без руху.
2. Позивачу не пізніше 5-ти робочих днів з дня вручення ухвали усунути недоліки позовної заяви з врахуванням приписів ст. 162 ГПК України в т. ч. щодо обґрунтування територіальної підсудності спору із посиланням на норми параграфу 3 ГПК України.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню згідно з п.1 ст. 174 ГПК України.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2021 |
Оприлюднено | 29.11.2021 |
Номер документу | 101422156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні