ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 909/678/21 (352/1044/21)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.11.2021 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

судді Рочняк О. В.,

секретар судового засідання Михайлюк А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: ОСОБА_1

вул. Незалежності, 438, с. Угринів, Тисменицький р-н, Івано-Франківська обл., 77400

ОСОБА_2

с. Рашків, Городенківський р-н, Івано-Франківська обл.

представник позивачів: Бойчук Мирослав Йосипович

АДРЕСА_2

до відповідача: ОСОБА_4

АДРЕСА_3

третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Приватний нотаріус Тисменицького нотаріального округу Секрета І.І.

вул. Левицького, 1, м. Тисмениця, Івано-Франківська обл, 77400

про визнання договору дарування недійсним

представники сторін не з"явилися

ВСТАНОВИВ: в провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_4 .

29.10.2021 до Господарського суду Івано-Франківської області від Тисменицького районного суду Івано-Франківської області надійшла справа №352/1044/21 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 та третьої особи: приватного нотаріуса Тисменицького нотаріального округу, в особі нотаріуса Секрети І.І. про визнання недійсним договір дарування, який зареєстровано в реєстрі за №78-2/3 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, а також 2/3 частини земельної ділянки загальною площею 0,2043 га за кадастровим номером 2625886801:02)008)0802, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і спорудами (зареєстровано в реєстрі №79), що знаходяться по АДРЕСА_3 , посвідчений приватним нотаріусом Тисменицького нотаріального округу Секретою І.І.

Відповідно до ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 03.11.2021, суд прийняв справу для розгляду в межах справи про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_4 ; постановив здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; встановив сторонам строк для надання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення та пояснення; підготовче засідання призначив на 29.11.2021.

22.11.2021 до відділу документального забезпечення, канцелярії суду від представника позивачів надійшла заява б/н від 22.11.2021 (вх.№18505/21) про залишення позову без розгляду.

В судове засідання 29.11.2021 представники сторін не з"явилися, хоча сторони належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи.

За приписами ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Згідно з частиною 1, 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Як визначено в ст.14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

У відповідності до ст. 42 ГПК України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.

Згідно п. 5 ч.1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

З огляду на викладене, позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід залишити без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст.226 Господарського процесуального кодексу України.

Особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення обставин, що були підставою для залишення позову без розгляду, має право звернутися до суду повторно (ч.4 ст.226 ГПК України).

Згідно з ч. 2 ст. 226 ГПК України про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв"язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Враховуючи, що суд залишив позовну заяву без розгляду на підставі заяви позивачів, підстави для повернення судового збору відсутні.

Керуючись статтями 42, 226, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 та третьої особи: приватного нотаріуса Тисменицького нотаріального округу, в особі нотаріуса Секрети І.І. про визнання недійсним договір дарування, який зареєстровано в реєстрі за №78-2/3 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, а також 2/3 частини земельної ділянки загальною площею 0,2043 га за кадастровим номером 2625886801:02)008)0802, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і спорудами (зареєстровано в реєстрі №79), що знаходяться по АДРЕСА_3 , посвідчений приватним нотаріусом Тисменицького нотаріального округу Секретою І.І. залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку статей 255 - 257 Господарського процесуального кодексу України до суду апеляційної інстанції.

Ухвалу підписано 29.11.2021

Суддя О. В. Рочняк

Дата ухвалення рішення 29.11.2021
Зареєстровано 29.11.2021
Оприлюднено 29.11.2021

Судовий реєстр по справі 909/678/21 (352/1044/21)

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 29.11.2021 Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
Ухвала від 03.11.2021 Господарський суд Івано-Франківської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 909/678/21 (352/1044/21)

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону