Ухвала
від 17.11.2021 по справі 757/61174/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/61174/21-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019221080000150 від 21.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 321 КК України

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором, про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019221080000150 від 21.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 321 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019221080000150 від 21.05.2019 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 321 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Глобал-Агротрейд» ( код ЄДРПОУ 39566560), ТОВ «Дженерік Компані» (код ЄДРПОУ 41228822) та ФОП « ОСОБА_5 » разом з іншими невстановленими особами на території Харківської області організували незаконну діяльність з виготовлення (фасування), зберігання та реалізації контрафактних пестицидів та агрохімікатів на основі діючих хімічних речовин («Імідаклоприд», «Тіаметоксам», « Тіаклоприд», « Клотіанідин», « Фіпроніл», «Хлорпірифос» та ін.) виробництва Китайської Народної Республіки, які відносяться згідно ВООЗ ( Всесвітня організація охорони здоров`я) до отруйних речовин ( 2 та 3 класу токсичності).

Пестициди та агрохімікати фасуються під маркуванням Білоруської продукції та під виглядом відомих світових українських брендів («Сингента», « Басф», «Дюпон», « Укравіт», « ВассмаКемікал», « Сімейний Сад» та інші) та реалізуються по всій території України.

Наявна інформація в Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні за ТОВ «Глобал-Агротрейд» зареєстровано лише один препарат: інсектицид « КЛОТІ-200, КС.», на інші хімічні препарати відсутні реєстраційні посвідчення, які видаються Міністерством екології та природних ресурсів України.

Виготовлена хімічна продукція зберігається у житлових приміщеннях та приміщеннях, які не відповідають санітарним нормам ( відсутні погоджені санітарні паспорти Держпродспоживслужбою) та призводить до нанесення шкоди навколишньому природному середовищу та здоров`ю людей.

Під час проведення обшуків на підставі відповідних ухвал Печерського районного суду міста Києва за адресами: місто Харків, вулиця Велозаводська, 33; місто Харків, вулиця Червона, 4; місто Харків, вулиця Сонячна, 2 Луч; місто Харків, вулиця Сонячна, 2 Чорнобилець; місто Харків, вулиця Плиткова, 1 Д; Харківська область, смт Покотилівка, в`їзд Жихарський, 24; Харківська область, смт Покотилівка, вул. Грушевського, 47; Харківська область, смт Покотилівка, вул. Табірна, 16 виявлено готову продукцію, сировину, етикетки для пакування продукції, обладнання для фасування хімічної продукції.

В подальшому відповідно до відібраних зразків речовин призначені експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.11 «Дослідження речовин хімічних виробництв».

Згідно висновків зазначених експертиз, за результатами проведення досліджень в наданих речовинах виявлено діючі речовини, а саме: ацетаміприд, бродіфакум, імідаклоприд, фіпроніл, а-циперметрин, циперметрин, ципродиніл, азоксістробін, пропамокарб, метрибузін та флудіоксоніл.

Згідно з Гігієнічною класифікацією пестицидів за ступенем небезпечності (ДСП 8.8.1.2.002-98), затвердженої Постановою Першого заступника Головного державного санітарного лікаря України 28.08.1998 N 2 та «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», затвердженого Міністерством екології та природних ресурсів України від 29.12.2000 в редакції від 03 березня 2021 року препарати на основі фіпронілу відносяться до 1 класу небезпечності, препарати на основі бродіфакуму відносяться до 1-4 класів небезпечності, препарати на основі циперметрину, а-циперметрину, імідаклоприду, ацетаміприду, ципродинілу, азоксістробін, флудіоксоніл, пропамокарб та метрибузин відносяться до 2 та 3 класів небезпечності.

За ступенем впливу на організм людини, надані на експертизу речовини відносяться до сильнодіючих біологічно активних речовин отруйної (токсичної)дії для живих біологічних організмів.

«Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», затвердженого Міністерством екології та природних ресурсів України від 29.12.2000, записів щодо препаратів на основі ацетаміприду, бродіфакуму, імідаклоприду, фіпронілу, а-циперметрину, циперметрину, ципродинілу, азоксістробіну, пропамокарбу, метрибузіну, флудіоксонілу, зареєстованих ТОВ «Глобал-Агротрейд» (код ЄДРПОУ 39566560), ТОВ «Дженерік Компані» (код ЄДРПОУ 41228822) та «ФОП ОСОБА_5 » ( АДРЕСА_1 ) не містить. Обіг препаратів не зареєстрованих в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», затвердженого Міністерством екології та природних ресурсів України від 29.12.2000 на території України заборонений.

Вказана протиправна діяльність здійснюється всупереч вимогам ст. 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» ст. 18 Закону України «Про захист рослин» та постанови КМУ від 18.09.1995 р. № 746 «Про затвердження Порядку одержання Допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами», відповідно до яких допускати до робіт, пов`язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку.

Відповідно до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України 03.08.1998 р. №1, п.5.1.1. зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах, які відповідають вимогам СНіП 11- 108-78 Склады сухих минеральных удобрений и химических средств защиты растений і «Норм технологического проектирования складов твердых минеральных удобрений и пестицидов для колхозов, совхозов и пунктов химизации», (1981 г.), п. 5.1.6. ширина санітарно-захисних зон для базисних складів встановлюється в залежності від їхньої місткості та повинна становити не менш ніж 200 метрів від жилої забудови.

Зокрема, у ТОВ «Глобал Агротрейд», ТОВ « ДженерікКомпані» та ФОП « ОСОБА_5 » та приміщеннях в яких виявлено пестициди з маркуванням вищезазначених товариств відсутні санітарні паспорти на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив, що видаються Головним управлінням Держпродспоживслужби.

Крім того, встановлено, що за транспортування, зберігання та реалізацію виробленої контрафактної хімічної продукції за вказівками ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відповідальний ОСОБА_8 який користується транспортним засобом: VOLKSWAGEN TRANSPORTER, на якому здійснюється перевезення отруйної хімічної речовини без відповідних дозволів.

Відповідно до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України 03.08.1998р. № 1, до роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами відповідно до «Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» (затв. Постановою Кабінету Міністрів України N 746 від 18.09.95р.).

Також, транспорт для перевезення пестицидів повинен мати сигнальне фарбування кузова і бортовий напис ОСОБА_9 відповідно до ГОСТ. На транспорті, що виділяється для перевезень пестицидів, повинні встановлюватися сигнальні прапорні, які кріпляться до кабіни і на кутах кузова. Транспорт для перевезення пестицидів підлягає паспортизації санітарно- епідеміологічного службою, повинен бути справним і легко піддаватися знезараженню. Транспортування здійснюється лише за маршрутами руху, погодженими територіальною санепідстанцією і державтоінспекцією.

В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виконано ряд слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, серед яких:

- допитано якості свідка ОСОБА_8 з приводу відомих йому обставин вчинення вищевказаного злочину;

- допитано якості свідка ОСОБА_10 з приводу відомих йому обставин вчинення вищевказаного злочину;

- допитано якості свідка ОСОБА_11 з приводу відомих їй обставин вчинення вищевказаного злочину;

- допитано якості свідка ОСОБА_12 з приводу відомих їй обставин вчинення вищевказаного злочину;

- проведено експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.11 «Дослідження речовин хімічних виробництв»;

- в порядку ст. 40 КПК України надано доручення оперативним співробітникам на встановлення осіб причетних до вчинення вищевказаного злочину;

- в порядку ст. 93 КПК України скеровано ряд запитів на надання інформації в кримінальному провадженні.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019221080000150 закінчується 21.11.2021.

Результати проведення вказаних слідчих та процесуальних дій мають суттєве значення для встановлення фактів та обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та можуть бути використані в якості доказів в ході судового розгляду.

За таких обставин найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування, проведення та завершення зазначених слідчих (розшукових) і процесуальних дій, становить додатково не менше 12 місяців.

Так, відповідно до ч. 1ст.219КПКУкраїни строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 1ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання, з викладених у ньому підстав.

Слідчий суддя, заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.

За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії органу досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019221080000150 від 21.05.2019, за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 321 КК України, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.

При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує складність провадження, певне зволікання сторони обвинувачення при здійсненні досудового та разом з тим все ж виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні слідчого та доданих матеріалах, та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та наявна об`єктивна необхідність у продовженні строку досудового розслідування (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994 р., у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 р.).

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги пункт 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України», в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

З огляду на викладене, клопотання слід задовольнити, а строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити на дванадцять місяців.

Керуючись ст.ст. 2, 22, 28, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Продовжити на дванадцять місяців, тобто до 21 листопада 2022 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019221080000150 від 21.05.2019, за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 321 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.11.2021
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу101467734
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —757/61174/21-к

Ухвала від 17.11.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Волкова С. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні