1-кп/709/51/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2021 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченої - ОСОБА_4 ,
захисника - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 2 Чорнобаївського районного суду Черкаської області обвинувальний акт відносно ОСОБА_4 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Чорнобаївського районного суду Черкаської області перебуває кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 15.04.2020
за № 12020250280000157 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_5 звернувся до суду із клопотанням про закриття кримінального провадження. Клопотання мотивує тим, що після відновлення досудового розслідування 21.07.2020 року закінчився строк досудового розслідування, визначенийстаттею 219 КПК України, внаслідок чого обвинувальний акт складений і направлений до суду прокурором поза межами строку досудового розслідування, а тому кримінальне провадження підлягає закриттю на підставі п. 10 ч. 1ст. 284 КПК України.
Обвинувачена ОСОБА_4 підтримала подане клопотання, просила його задовольнити.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 заперечував проти задоволення заявленого клопотання, не обгрунтовуючи зазначену позицію.
Представник потерпілої особи - Управління з питань праці і соціального захисту населення Чорнобаївської РДА - в судове засідання не з`явився, звернувся до суду із клопотанням від 09.02.2021 про розгляд кримінального провадження без участі їх представника (а.с. 40)
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Статтею 113 КПК України закріплено поняття процесуальних строків, як встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії.
Положенням статті 116 КПК України передбачено, що процесуальні дії мають виконуватися у встановлені Кримінальним процесуальним кодексом України строки.
Отже, із вищевикладеного вбачається, що процесуальні рішення чи дії обов`язково мають вчинятися у встановленні законом проміжки часу, не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України передбачено, що досудове розслідування починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Відповіднодо положень ч. 1 ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно відомостей, які містяться у реєстрі матеріалів досудового розслідування кримінального провадження, в ЄРДР відомості про вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення за № 12020250280000157 внесено 15 квітня 2020 року.
В подальшому було проведено досудове розслідування, обвинувальний акт направлено до суду.
Ухвалою від 15 липня 2020 року обвинувальний акт, на підставі пп. 5 п. 4 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", повернуто прокурору для внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК України.
Згідно обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування, 21 липня 2020 року прокурором відновлено досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12020250280000157та змінено порядок досудового розслідування, визначено здійснювати його відповідно до глави 25 КПК України.
Главою 25 КПК України врегульовано особливості досудового розслідування кримінальних проступків.
Повторно обвинувальний акт по кримінальному провадженню № 12020250280000157 підписано та затверджено начальником Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури ОСОБА_6 30 вересня 2020 року, до суду надійшов лише 06 листопада 2020 року.
Оскільки після зміни порядку досудового розслідування ОСОБА_4 повторно підозра не пред`являлась, суд вважажає, що строки досудового розслідування мають обчислюватися з дати винесення прокурором постанови про відновлення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню та про зміну порядку досудового розслідування - з 21 липня 2020 року.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 219 КПК України з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:
1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;
2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;
3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;
4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України, відноситься до проступків.
Тобто, на час підписання та затвердження обвинувального акту строки, визначені
п. 1-3 ч. 3 ст. 219 КПК України сплили, таким чином обвинувальний акт складений та направлений прокурором до суду після закінчення граничного строку розслідування кримінального провадження, передбаченого ст. 219 КПК України.
При цьому строк досудового розслідування не був продовжений у встановленому законом порядку і не зупинявся (відсутня дана інформація в реєстрі матеріалів досудового розслідування), а інкриміноване кримінальне правопорушення не відноситься до категорії тяжких чи особливо тяжких злочинів проти життя та здоров`я особи.
Відповідно п. 10 ч. 1ст. 284 КК Україникримінальне провадження закривається в разі, якщо після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначенийстаттею 219 цього Кодексу.
Також суд звертає увагу на те, що чинне кримінальне процесуальне законодавство не містить обмежень щодо закриття кримінального провадження на будь-якій стадії процесу (до виходу суду в нарадчу кімнату для постановлення рішення по суті).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження № 12020250280000157 від 15.04.2020 відносно ОСОБА_4 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України підлягає закриттю.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.
Процесуальні витрати в даному провадженні відсутні.
Запобіжний захід до обвинуваченої ОСОБА_4 не застосовувався.
Керуючись п. 10 ч. 1ст.284, ст.ст.314,369-372,392395 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України -задовольнити.
Кримінальне провадження за № 12020250280000157, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.04.2020 відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України - закрити на підставі п. 10 ч. 1ст. 284 КК України.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 101481841 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні