Справа №127/32070/21
Провадження №1-кс/127/13817/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2021 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан ОСОБА_3 про тимчасовий доступ,-
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернувся старший слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ.
Клопотання мотивовано тим, що
На виконанні СУ ГУНП у Вінницькій області знаходиться запит компетентного органу Сполучених Штатів Америки про надання правої допомоги у кримінальній справі № CRM-182-68524 щодо «Genesis Market» від 06.10.2021.
Відповідно до запиту компетентного органу Сполучених Штатів Америки про надання правої допомоги у кримінальній справі № CRM-182-68524 щодо «Genesis Market» від 06.10.2021 установлено, що згідно з Договором 1998 року про взаємну правову допомогу у кримінальних справах між Україною та Сполученими Штатами Америки, Центральний Орган Сполучених Штатів Америки звертається до відповідних органів України із запитом про надання правової допомоги. Федеральна прокуратура Східного округу штату Вісконсин, Відділ комп`ютерних злочинів та інтелектуальної власності Міністерства юстиції США та Федеральне бюро розслідувань (ФБР) (спільно в подальшому «органи США») займаються розслідуванням приватного чорного ринку під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на якому продаються дані, викрадені з комп`ютерів, інфікованих зловмисними програмами, що знаходяться у Сполучених Штатах та інших країнах світу.
Протягом розслідування органи США встановили, що для роботи веб-сайту «" ІНФОРМАЦІЯ_1 » адміністратори ринку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » користуються IP-адресою НОМЕР_1 .Станом на 23 вересня 2021 року ця ІР-адреса належала постачальнику інтернет-послуг ІНФОРМАЦІЯ_2 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно доінформації отриманихіз загальнодоступнихджерел завищевказаною адресоюзнаходиться юридичнаособа ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ,кінцевим бенефіціаромякої є ОСОБА_4 .Виходячи зцього,органи СШАзвертаються довідповідних українськихорганіввлади за допомогою у отриманні (1) ділової документації від ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо абонента або абонентів, пов`язаних з серверами, до яких належить ІР-адреса НОМЕР_1 , і (2) експертно-криміналістичного зображення вмісту діючого сервера або серверів, до яких належить ІР-адреса НОМЕР_1 .
Отримання цієї ділової документації та експертно-криміналістичних зображень допоможе органам США встановити особи оператора або операторів та користувачів «Genesis Market» та дозволить слідчим зібрати найважливіші докази у цій справі. З причин, що викладені нижче, органи США також просять дозволити співробітникам ФБР допомагати українським правоохоронцям у технічних питаннях та зборі експертно-криміналістичних зображень вмісту діючих серверів.
У зв`язку з тим, що вищезгадана кримінальна справа і відомості, що розглядаються у ньому, мають закритий характер, органи США просять забезпечити конфіденційність цього запиту у всіх його аспектах і не розкривати його предмет і зміст ніяким приватним особам (у тому числі підозрюваному, як власнику банківських рахунків, витяги з яких з предметом цього запиту) або державним службовцям, якщо їхнє ознайомлення з цим запитом не є беззаперечною умовою його виконання. Крім того, просять повідомити всіх осіб, які мають ознайомитися з цим запитом про надання допомоги, що у всіх аспектах його виконання вони зобов`язані зберігати в таємниці його зміст і предмет і не розкривати їх іншим особам за винятком обумовлених вище обставин. Якщо ж виявиться, що виконання будь-якої частини цього запиту неможливе без порушення цієї вимоги про нерозголошення, просять заздалегідь звернутися до контактної особи, зазначеної в запиті, в обговорити з нею подальші дії.
Згідно розділу ІІІ згаданого запиту встановлено факти про те, що приблизно з серпня 2018 року органи США займаються розслідуванням операторів, адміністраторів і користувачів чорного ринку під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
« ІНФОРМАЦІЯ_1 » цеприватний торгівельниймайданчик,розміщений наінтернет-домені(доменнеім`я -це спосібідентифікації комп`ютерівв Інтернетішляхом використаннянизки символів,яка відповідаєпевній ІР-адресі) « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Оператори «Genesis Market» збирають вкрадені дані (наприклад, ідентифікатори комп`ютерів та мобільних пристроїв, адреси електронної пошти, імена користувачів та паролі) з комп`ютерів по всьому світу, заражених шкідливими та зловмисними програмами та пакують ці вкрадені дані для продажу в обмін на віртуальну валюту, таку як біткойн (цифрова валюта певного типу, емісія та обіг якої здійснюються незалежно від будь-якого центрального банку. Реквізити всіх операцій з біткойнами записані у так званому блокчейні, який є загальнодоступним для всіх, хто має доступ до Інтернету.
На своєму веб-сайті « ІНФОРМАЦІЯ_1 » називає ці пакети вкрадених даних «ботами»; однак, як правило, Інтернет-бот означає програму, яка виконує автоматизовані завдання на Інтернеті. Оскільки значення слова «бот» у лексиконі «Genesis Market» відрізняється від його звичайного значення, в даному запиті органи США використовують термін «пакет» або «пакувати».
Ці пакети вкрадених даних дозволяють злочинцям видавати свої дії за функції браузера потерпілого та обходити системи виявлення шахрайства. В цілому, оскільки ці пакети дозволяють злочинцям маскуватися як потерпілі, злочинець здатний обдурити систему виявлення шахрайства сторонньої компанії і таким чином отримати доступ до додатку або веб-сайту.
За станом на вересень 2021 року на ринку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було виставлено на продаж приблизно 428 тис. пакетів. Кожен пакет відповідає одному зламаному комп`ютеру або пристрою. Згідно з веб-сайтом ринку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », пакети знаходяться в Північній Америці (у тому числі у Сполучених Штатах Америки), Європі, Південній Америці і частково в Азії.
Протягом цього розслідування ФБР зазначило, що пакети вкрадених даних можна шукати та знаходити по їх фізичній адресі, а кожний пакет вказаний на Інтернеті іменем відповідного пристрою. Ім`я пристрою - це його унікальна ознака, яку йому призначає фірма-виробник пристрою. Ціни на пакети різняться і залежать, перш за все, від трьох факторів: (1) кількості облікових записів («ресурсів») у пакеті (наприклад, облікових записів із законними обліковими даними для таких платформ як Amazon, Netflix, Gmail, тощо) є більш цінними); (2) «свіжості» пакету; (3) наявності у пакеті «відбитку пальця». «Відбиток» - це група ідентифікаторів, якими сторонні додатки або веб-сайти користуються для ідентифікації комп`ютера або пристрою. Ці «відбитки» дозволяють програмам або веб-сайтам підтвердити, що пристрій є надійним джерелом. ФБР визначило, що в ситуаціях, коли «відбиток» асоціюється з пакетом, «Genesis Market» надає покупцеві власний плагін (тобто розширення для Інтернет-браузера, що забезпечує додаткову функціональність). Цей фірмовий плагін посилює здатність цього покупця контролювати та отримувати доступ до даних пакета.
У грудні 2020 року органам США вдалося отримати живі експертно-криміналістичні зображення внутрішніх серверів ринку « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Інформація, що міститься на цих серверах, включає, між іншим журнали адміністраторів, журнали користувачів, реквізити пакетів, що продаються на ринку, реквізити платіжних операцій, інформацію про використання ринком « ІНФОРМАЦІЯ_1 » сервісу злочинного відмивання грошей для обробки транзакцій користувачів, а також код шкідливої програми, пов`язаної з ринком « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Після того, як у грудні 2020 року вищезгадані зображення були отримані, адміністратори « ІНФОРМАЦІЯ_1 » закрили ринок, заявивши, що їм потрібно оновити торгівельний майданчик. У дійсності адміністратори « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ймовірно, визначили, що мала місце інфільтрація в їхню мережу, і тому вони відключили торгівельний майданчик від Інтернету, щоб оцінити збитки та виявити, чи це зробили правоохоронці.
У січні 2021 року торгівельний майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_1 » знову з`явився з новою онлайн-інфраструктурою, у тому числі з новими серверами та відповідними IP-адресами, за якими було розміщено ринок « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». З того часу ФБР займається визначенням того, якою новою інфраструктурою хостингу користуються оператори та адміністратори « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для різних аспектів послуг ринку. Як вже зазначалося, користувачі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » платять за пакети вкрадених даних про жертв віртуальною валютою, у тому числі біткойнами.
Огляд зібраних до цього часу доказів показав, що « ІНФОРМАЦІЯ_1 » користується сервісом кримінального відмивання грошей під назвою НОМЕР_3 , також відомим як ІНФОРМАЦІЯ_4 або ІНФОРМАЦІЯ_5 , для обробки депозитів у біткойнах та транзакцій, що здійснюються на торгівельному майданчику « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». ФБР визначило, що станом на 23 вересня 2021 року інфраструктура UAPS, пов`язана з « ІНФОРМАЦІЯ_1 », була розміщена за ІР-адресою НОМЕР_1 .
Відповідно до геолокаційних даних постачальника інтернет-послуг та відкритої реєстраційної інформації IP-адреси протягом періоду з 16 липня 2021 р. до якнайменш 5 жовтня 2021 р. ІР-адреса НОМЕР_1 була пов`язана з Вінницьким провайдером інтернет-послуг під назвою ІНФОРМАЦІЯ_2 , який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , за місцем розташування юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , тому слідчий просить клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів. §371. Змова з метою вчинення правопорушення або шахрайства проти Сполучених Штатів.
Якщо двоє або більше осіб змовляються вчинити будь-яке правопорушення або шахрайство проти Сполучених Штатів або будь-якої державної установи Сполучених Штатів у будь-який спосіб та з будь-яким наміром і одна або більше осіб здійснюють будь- які дії, що впливають на предмет змови, кожна така особа піддягає покаранню за цим розділом у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк не більше п`яти років, або обом цим мірам покарання.
Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів. §1028. Шахрайство і супутні дії у зв`язку з документами, що посвідчують особу, ознаками автентифікації та інформацією
(а) Будь-яка особа, яка за обставин, зазначених у підрозділі (с) цього розділу,
(7) свідомо передає, володіє або використовує без законних повноважень засіб ідентифікації іншої особи з наміром будь-яких протиправних дій або допомоги чи сприяння таким діям, які становлять порушення федерального законодавства або тяжкий злочин згідно з будь-яким чинним законодавством штату або місцевим законодавством;
підлягає покаранню відповідно до підрозділу (b) цього розділу.
(b) Покарання за правопорушення, передбачене підрозділом (а) цього розділу, складає
(2)... штраф за цією частиною або позбавлення волі на строк не більше 5 років, або обидві ці міри покарання, якщо правопорушення є
(В) правопорушенням, передбаченим пунктом (7) цього підрозділу.
(c) Обставини, зазначені у підрозділі (а) цього розділу, полягають у наступному:
(3) (А) виробництво, передача, володіння або використання, заборонені цим розділом, є частиною або впливають на міжнародну торгівлю або торгівлю між штатами, включаючи передачу документа електронними засобами.
Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів. § 1028(А). Крадіжка персональних даних за обтяжуючих обставин
(а)(1) Загальні положення. Будь-яка особа, яка протягом вчинення будь-якого тяжкого злочину, зазначеного у підрозділі (с), або у зв`язку з ним умисно передає, володіє або використовує без законних повноважень засоби ідентифікації іншої особи, на додаток до покарання, передбаченого за таке правопорушення, підлягає позбавленню волі на строк до двох років.
(с) Визначення. Для цілей цього розділу термін «тяжкий злочин, зазначений у підрозділі (с)» означає будь-яке правопорушення, яке є тяжким злочинним порушенням:
(4) будь-якого положення цієї частини (стосовно шахрайства та неправдивих тверджень) за виключенням цього розділу або розділу 1028(а)(7) [Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів,_§ 1028(а)(7)];
(5) будь-якого положення частини 63 [Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів,_§ 1341 та надалі] (стосовно поштового, банківського та шахрайства з використанням дротового зв`язку);
Розділ 18 Кодексу законів СШ А. §1029. Шахрайство і супутні дії з застосуванням пристроїв доступу
(а) Будь-яка особа, яка
(2) свідомо і з наміром шахрайства здійснює обіг або застосовує один або декілька пристроїв несанкціонованого доступу протягом одного року та у такий спосіб отримує будь-яку цінність сукупною вартістю не менш як 1000 доларів США протягом цього періоду, [або]
(3)свідомо і з наміром шахрайства володіє п`ятнадцятьма або більше пристроями, які є пристроями підробленого або несанкціонованого доступу;
якщо таке правопорушення впливає на міжнародну торгівлю або торгівлю між штатами, підлягає покаранню відповідно до підрозділу (с) цього розділу.
(b) (1) Будь-яка особа, яка здійснює замах на правопорушення, передбачене підрозділом (а) даного розділу, підлягає тим же покаранням, що і за саме правопорушення, на яке вона замахується.
(2) Будь-яка особа, яка уклала змову з двома або більше особами з метою вчинення правопорушення, передбаченого підрозділом (а) даного розділу, якщо який-небудь змовник своїми діями сприяє такому правопорушенню, підлягає штрафу в розмірі, що не перевищує суми, передбаченої як максимальний штраф за таке правопорушення відповідно до підрозділу (с) даного розділу, або позбавленню волі на строк не більше половини терміну, передбаченого як максимальний строк тюремного ув`язнення за таке правопорушення відповідно до підрозділу (с) цього розділу, або обидвом цим мірам покарання.
(c) Покарання.
(1) Загальні положення. ...
(А) в разі правопорушення, яке скоєне не після засудження за інше правопорушення згідно з цим розділом,
(і) якщо правопорушення передбачено параграфами (1), (2), (3), (6), (7) або (10)
підрозділу (а), штраф, передбачений цим розділом, або тюремне ув`язнення на строк не більше 10 років або обидві ці міри покарання;
Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів. §1030. Шахрайство та супутні дії у зв`язку з комп`ютерами
(a) Будь-яка особа, (2) яка з наміром отримує доступ до комп`ютера без авторизації або з перевищенням рівню авторизації і у такий спосіб отримує:
(С) інформацію з будь-якого захищеного комп`ютера;
(5) (А) свідомо спричиняє передачу програми, інформації, коду чи команди і
внаслідок такої дії з наміром і без дозволу завдає шкоди захищеному комп`ютеру;
(С) з наміром отримує доступ до захищеного комп`ютера без авторизації і внаслідок такої дії завдає шкоди та збитків.
(6) свідомо і з наміром шахрайства здійснює обіг (як визначено у розділі 1029) будь- якого паролю або подібної інформації, за допомогою якої до комп`ютера можна отримати доступ без дозволу, якщо
(А) такий обіг впливає на міжнародну торгівлю або торгівлю між штатами;
підлягає покаранню відповідно до підрозділу (с) цього розділу.
(b) Будь-яка особа, яка уклала змову для вчинення правопорушення, передбаченого підрозділом (а) цього розділу, або для замаху на нього підлягає покаранню відповідно до підрозділу (с) цього розділу.
(с) Міри покарання за правопорушення, передбачене підрозділами (а) або (Ь) цього розділу, складають:
(2)(А) за винятком випадків, передбачених підпунктом (В), штраф за цією частиною або позбавлення волі на строк не більше одного року, або обидві ці міри покарання у разі правопорушення, передбаченого підпунктами (а)(2), (а)(3) та (а)(6) цього розділу, яке не відбувається після засудження за інше правопорушення, передбачене цим розділом, або спроби правопорушення, покарання за яке передбачено цим підпунктом;
(В) штраф за цією частиною або позбавлення волі на строк не більше 5 років, або обидві ці міри покарання у разі правопорушення, передбаченого підпунктом (а)(2), або замаху на правопорушення, покарання за яке передбачено цим підпунктом, якщо:
(i) правопорушення було скоєне з метою комерційної вимоги або приватного грошового прибутку,
(ii) правопорушення було скоєне у сприянні будь-якому кримінальному чи деліктному діянню з порушенням Конституції або законів Сполучених Штатів або будь-якого штату або
(iii) вартість отриманої інформації перевищує 5000 доларів США.
(5)(В) за винятком випадків, передбачених підпунктами (Е) та (Т1), штраф за цією частиною, позбавлення волі на строк не більше 10 років, або обидві ці міри покарання, у випадку
(і) правопорушення, передбаченого підпунктом (а)(5)(А), яке не було скоєне після засудження за інше правопорушення, передбачене цим розділом, якщо таке правопорушення спричинило (або, у разі здійсненого замаху на правопорушення, могло б спричинити) шкоди, передбаченої підпунктами (І) - (VI) підпункту (А)(і) (у тому числі пошкодження не менш як 10 захищених комп`ютерів протягом одного року)...
Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів. § 1343. Шахрайство за допомогою дротового зв`язку, радіо або телебачення.
Будь-яка особа, яка розробляє або має намір розробити будь-яку схему або махінацію з наміром омани або отримання грошей чи майна за допомогою неправдивих або шахрайських висловлювань, заяв або обіцянок, передає або забезпечує за допомогою телеграфного, радіо чи телевізійного зв`язку в контексті міжнародної торгівлі або торгівлі між штатами передачу будь-яких письмових творів, символів, сигналів, зображень або звуків з метою здійснення такої схеми або махінації, підлягає покаранню за цим розділом у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк не більше 20 років, або обом цим мірам покарання.
Органи США просять надати повну документацію, яка надається провайдером Інтернет послуг ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , по ІР-адресі НОМЕР_1 за період з 16 липня до 5 жовтня 2021 року. Документація має містити всі ідентифікаційні дані клієнта (клієнтів) BestHosting.ua, які користуються цією ІР- адресою.
Електронні зображення вмісту сервера (серверів)
1) Просять створити експертно-криміналістичну копію («зображення») вмісту сервера (серверів), що здійснюють хостинг ІР-адреси НОМЕР_1 , яку призначено веб-сайту ІНФОРМАЦІЯ_2 . Через характер злочинних порушень та ймовірні міри захисту сервера (серверів) органи США також просять зробити експертно-криміналістичний дамп (вивантаження) вмісту оперативної пам`яті діючого серверу або серверів. Органи США просять здійснити це власне з діючого сервера через високу ймовірність того, що будь-яка інформація, розміщена на комп`ютерному жорсткому диску (дисках) цього сервера(серверів), зашифрована. Тому традиційний експертно-криміналістичний дамп (вивантаження) вмісту жорсткого диска (дисків), під час якого комп`ютер вимикається перед створенням зображень, ймовірно, дасть мало інформації або взагалі не дозволить отримати її з причини її шифрування. При дампі з діючого комп`ютера відтворюється моментальне «фото» вмісту жорсткого диску або частини оперативної пам`яті комп`ютера на певний момент часу.
2) Якщо сервер (сервери) з призначеною ІР-адресою НОМЕР_1 є «віртуальними», органи США просять вимагати від ІНФОРМАЦІЯ_2 надати повні копії вмісту цього віртуального серверу (серверів) і, окремо, їхню файлову структуру.
3) Якщо вміст неможливо скопіювати з діючого сервера (серверів), просять скопіювати цей вміст у будь-який необхідний спосіб.
4) Просять дозволити комп`ютерним експертам-криміналістам ФБР взяти участь у вилученні і створенні дзеркального відображення вмісту жорсткого диска (дисків) з метою його подальшого використання як речового доказу відповідно з чинним законодавством США.
5) Просять дозволити безпосередню передачу цих відображень у розпорядження ФБР під час їх створення.
Органи США просять звернутися до відповідних судових установ України з проханням зробити наступне:
Ділова документація ПІП
1. Подати оригінали або завірені копії документації ПІП BestHosting.ua відповідно до п. (b) розділу (2) статті 1 та статті 8 Договору 1998 року про взаємну правову допомогу у кримінальних справах між Україною та Сполученими Штатами Америки;
2. До таких документів прикласти заповнене «Посвідчення ділової документації» (прикладене до цього запиту допомоги), підписане особою, яка надає цю ділову документацію відповідно до статті 8 Договору.
3. Завірити це «Посвідчення» своєю печаткою (або штампом), якщо, відповідно до процесуальних вимог, така особа, яка його заповнила та підписала, попереджена про кримінальну відповідальність за українським законодавством за неправдиве свідчення у цьому «Посвідченні».
Експертно-криміналістичні зображення вмісту серверу (серверів)
1. Відповідно до законодавства України просять дозволити співробітникам ФБР допомагати у процесі відтворення зображень вмісту жорстких дисків і оперативної пам`яті сервера (серверів) або, в альтернативному варіанті, попросити українських правоохоронців відтворити ці зображення жорстких дисків і оперативної пам`яті в координації з ФБР на виконання п. (h) розділу (2) статті 1 Договору 1998 року про взаємну правову допомогу у кримінальних справах між Україною та Сполученими Штатами Америки;
2. Передати експертно-криміналістичні копії (зображення) вмісту вилученого сервера (серверів), пов`язаних з ІР-адресою НОМЕР_1 , заступнику юридичного аташе ФБР ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ).
Запитувані органами США документи, що надаються провайдером Інтернет послуг ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , по ІР-адресі НОМЕР_1 за період з 16 липня до 5 жовтня 2021 року, відповідно до частини першої статі 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю, до яких належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; конфіденційну інформацію, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; особисте листування особи та інші записи особистого характеру; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Згадані документи з інформацією як самостійно, так і в сукупності з іншими документами, здобутими під час розслідування, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні (кримінальній справі), а також копія образу з вказаного серверу (серверів), які забезпечують хостингом вищевказану ІР, необхідна для проведення комп`ютерно-технічної експертизи.
Порядок та механізм витребування даних документів визначено нормами КПК України, зокрема главою 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів».
Згідно зі статею 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Частиною другої статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Іншими способами, окрім тимчасового доступу до даної інформації, яка містить охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні операторів телекомунікацій встановити ці важливі обставини у кримінальному провадженні, не можливо.
З урахуванням викладеного, а також способу та обставин вчинення злочину, його тяжкості та резонансу, завуальованості протиправних дій, у сторони кримінального провадження наявні достатні підстави вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, та таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Одночасно, у зв`язку з висловлюванням іноземною державою застереження щодо конфіденційності інформації, з дотриманням вимог стаття 556 (Конфіденційність) КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку) у друкованому та електронному вигляді), що стосуються ІР-адреси НОМЕР_1 ,вмісту сервера (серверів), в тому числі їх жорстких дисків і оперативної пам`яті, що здійснюють хостинг ІР-адреси НОМЕР_1 , яку призначено веб-сайтом ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період з 16 липня до 5 жовтня 2021 року, які знаходяться у володінні юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , кінцевим бенефіціаром якої є ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 .
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101499973 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні