Ухвала
від 26.11.2021 по справі 461/6339/21
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6339/21

Провадження № 1-кс/461/6545/21

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

26.11.2021 року слідчийсуддя Галицькогорайонного судум.Львова ОСОБА_1 ,з участюсекретаря судовихзасідань ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого слідчоговідділу УправлінняСБ Україниу Львівськійобласті ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,-

в с т а н о в и в :

Слідчий слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №22021140000000032 від 07.04.2021, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 201-1, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України, погодженим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та Державної прикордонної служби Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, зокрема щодо здійснення банківських операцій по банківських рахунках: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , а саме: роздруківок руху коштів по вищевказаних рахунків (гривневому та валютному) із обов`язковим зазначенням дат, сум, валюти, даних про банківські установи та їх рахунки, на які перераховувались грошові кошти, призначення платежів, назв контрагентів, їх кодів, місцезнаходження, номерів рахунків, на які перераховані грошові кошти, за період з моменту відкриття рахунків по день виконання ухвали (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов`язково вказати повний шлях проходження грошових коштів) з наданням інформації в електронному та паперовому вигляді; платіжних доручень на перерахування грошових коштів по вищевказаних рахунках; документів щодо відкриття вищевказаних рахунків, договорів провідкриття рахунків,заяв навідкриття рахунків;документів щодоідентифікації власниківрахунків,на якіздійснювалися перерахуваннякоштів звищевказаних рахунків,та якіздійснювали перерахуванняна вищевказанірахунки,відомостей щодо усіх банківських рахунків, що відкривались на ім`я вищезазначених осіб, із зазначенням дати, підстави відкриття, а також даних щодо рахунків, які були відкриті на даних осіб та є закритими; відомостей щодонаявності таздійснення операційвищезазначеними особамиз використаннямелектронного гаманця,інформацію щодо здійснення операцій по вищезазначених рахунках за допомогою банкоматів (місце знаходження банкомату, вид операції, час здійснення операції, суми операцій), які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_1 , або у приміщеннях «Західного регіонального департаменту ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , чи у приміщеннях ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 .

Подане клопотання мотивує тим, що в матеріалахданого кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що вищевказанідокументи (інформація)мають суттєвезначення дляшвидкого,повного танеупередженого розслідуваннякримінального провадженнята встановленняважливих обставин.

Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду із заявою про слухання справи без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.

У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч.2ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі, та в його відсутності та прокурора.

На підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Управління СБ України у Львівській проводиться досудове розслідування про кримінальне правопорушення, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22021140000000032 від 07.04.2021, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 201-1, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2019 році фізична особа-підприємець ОСОБА_5 , будучи суб`єктом зовнішньоекономічної діяльності, уклав міжнародні контракти з іноземними підприємствами « ІНФОРМАЦІЯ_2 », (і.к. № SL027002, Шотландія, Едінбург, Вінцент стріт), « ІНФОРМАЦІЯ_3 », (і.к. № АДРЕСА_4 ), « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ІНФОРМАЦІЯ_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ) на поставку заготовки дубових пиломатеріалів для виробництва меблів. Встановлено, що на виконання вказаних міжнародних контрактів ФОП ОСОБА_5 здійснює експортні операції в ході яких під видом низькосортної продукції постачає пиломатеріали більш високої якості та сорту за завідомо заниженими цінами, а також під видом продукції, яка дозволена до вивозу з України, здійснює переміщення пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, вивезення яких заборонене чинним законодавством.

Зокрема, син ОСОБА_5 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , разом із ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , організували протиправний механізм, який полягає в тому, що під час завантаження кругляку дерев цінних порід, які придбано вказаними СПД згідно аукціонів чи за прямими угодами, на вантажні автомобілі завантажують не облікований кругляк лісу кубомаса якого може становити до 30% від кубомаси легально отриманого з документами кругляку лісу.

Крім цього, до товаро-супровідних документів вносяться відомості в яких занижується якість (сорт) кругляку дерев цінних порід вартість якого значно вища.

З цією метою, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 налагодили особистий контакт по співпраці із керівниками лісогосподарських підприємств різної форми власності (державні, комунальні та державні військові) на території Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Волинської, Хмельницької, Житомирської, Вінницької, Київської, Черкаської, Сумської, Сумської та Харківської областей.

В свою чергу, керівники лісогосподарських підприємств вищевказаних областей України отримують від ОСОБА_6 та ОСОБА_7 готівкові кошти в якості неправомірної вигоди за безперешкодне втілення останніми свого протиправно механізму. Розмір неправомірної вигоди визначається ОСОБА_7 в залежності від кубомаси та сорту отриманого кругляку дерев цінних порід від того чи іншого лісгоспу. Для визначення розміру неправомірної вигоди, яку необхідно передати, ОСОБА_7 узагальнює відомості отриманого в лісгоспі товару в продовж минулого місяця та виходячи від кількісних і якісних показників формує суму кожного окремо лісгоспу.

Також, фізична особа-підприємець, за попередньою змовою з іншими особами, надає неправомірну вигоду службовим особам лісогосподарських підприємств за незаконне придбання в останніх необлікованих лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних і рідкісних порід дерев, які в подальшому переміщуються через митний

кордон України з приховуванням від митного контролю.

Крім цього, службові особи лісогосподарських підприємств, діючи за попередньою змовою групою осіб, одержують від фізичної особа-підприємця, а також його довірених осіб, неправомірну вигоду за незаконне придбання необлікованих лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних і рідкісних порід дерев, які в подальшому переміщуються через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Відповідно до відповіді на запит слідчого, від ІНФОРМАЦІЯ_11 (Вих. №11418/5/13-01-12-03-08 від 04.10.2021), ОСОБА_8 (ІПН: НОМЕР_4 ) у своїй діяльності використовує наступний банківський рахунок в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »: НОМЕР_1 ; ОСОБА_9 (ІПН: НОМЕР_5 )у своїй діяльності використовує наступний банківський рахунок в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »: НОМЕР_2 .

Слідчий у клопотанні зазначає, що ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », володіє інформацією та документами про обіг коштів по вищевказаних банківських рахунках, а саме щодо законності та достовірності здійснення перерахунку грошових коштів, джерел походження зазначених вище коштів та може бути використана як доказ отримання таких коштів шляхом протиправної діяльності фігурантів кримінального провадження.

З матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи, які зберігаються у їх володільця, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, встановлення осіб, що можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення, що у подальшому може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні.

Слідчим доведено слідчому судді, що без отримання доступу до перелічених документів неможливо іншими способами встановити обставини вчинення кримінальних правопорушень у цьому кримінальному провадженні.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

У відповідності до п.4 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація, в тому числі, яка містить банківську таємницю.

Згідно вимог ч.1 ст.60 Закону України Про банки та банківську діяльність є банківською таємницею та згідно вимог ст.62 вищевказаного Закону розкривається банками за рішенням суду.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити.

Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в :

клопотання задоволити.

Надати (забезпечити) слідчим слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю ознайомлення та вилучення їх копій, зокрема документів щодо здійснення банківських операцій по банківських рахунках: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , а саме: роздруківок руху коштів по вищевказаних рахунків (гривневому та валютному) із обов`язковим зазначенням дат, сум, валюти, даних про банківські установи та їх рахунки, на які перераховувались грошові кошти, призначення платежів, назв контрагентів, їх кодів, місцезнаходження, номерів рахунків, на які перераховані грошові кошти, за період з моменту відкриття рахунків по день виконання ухвали (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов`язково вказати повний шлях проходження грошових коштів) з наданням інформації в електронному та паперовому вигляді; платіжних доручень на перерахування грошових коштів по вищевказаних рахунках; документів щодо відкриття вищевказаних рахунків, договорів провідкриття рахунків,заяв навідкриття рахунків;документів щодоідентифікації власниківрахунків,на якіздійснювалися перерахуваннякоштів звищевказаних рахунків,та якіздійснювали перерахуванняна вищевказанірахунки,відомостей щодо усіх банківських рахунків, що відкривались на ім`я вищезазначених осіб, із зазначенням дати, підстави відкриття, а також даних щодо рахунків, які були відкриті на даних осіб та є закритими; відомостей щодонаявності таздійснення операційвищезазначеними особамиз використаннямелектронного гаманця,інформацію щодо здійснення операцій по вищезазначених рахунках за допомогою банкоматів (місце знаходження банкомату, вид операції, час здійснення операції, суми операцій), які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_1 , або у приміщеннях «Західного регіонального департаменту ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , чи у приміщеннях ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 .

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 .

Строк дії ухвали становить 2 (два) місяці з дня її постановлення.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення26.11.2021
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу101504305
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/6339/21

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 03.02.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 03.02.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 03.02.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 03.02.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні