Рішення
від 01.12.2021 по справі 299/5433/21
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/5433/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.12.2021 року м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі: головуючого-судді Трагнюк В.Р., секретар судового засідання Конар В.М., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, третя особа Виноградівська державна нотаріальна контора ,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, третя особа Виноградівська державна нотаріальна контора.

Позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер позивача батько ОСОБА_3 , а мама ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивача батьку за життя належало право власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва: площею 1,35 га кадастровий номер 2121283900:03:001:0024 та площею 0,20 га, які розташовані на території Перехрестівської сільської ради Берегівського району Закарпатської області.

Позивач зазначає, що окрім нього спадкоємцем до спадкового майна, ще є його рідна сестра (відповідач по справі) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка не заперечує щодо прийняття позивачем спадкового майна.

Правовстановлюючі документи на земельні ділянки загублені. Набути право власності на спадкове майно шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину за законом в нотаріальній конторі позивач не має можливості у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на земельні ділянки, який був втрачений ще за житія спадкодавця.

Позивач в судове засідання не з"явився, подав до суду заяву в якій просить справу розглянути у його відсутності, а позовні вимоги задоволити (а.с.30).

Відповідач у судове засідання не з`явилася, подала до суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення позову не заперечує, позовні вимоги визнає повністю (а.с.32).

Обстеживши матеріали справи та клопотання сторін, з врахуванням того, що представником відповідача позов визнано повністю, що не суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому в порядку ч.4 ст.206 ЦПК України визнання відповідачем позову прийнято судом. Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України судом у підготовчому судовому засіданні ухвалюється рішення.

В судовому засіданні належними доказами достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер позивача батько ОСОБА_5 , а мама ОСОБА_4 померла, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7-8).

Позивача батьку за життя належало право власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва: площею 1,35 га кадастровий номер 2121283900:03:001:0024 та площею 0,20 га, які розташовані на території Перехрестівської сільської ради Берегівського району Закарпатської області (а.с.16-18).

Спадкоємцями першої черги за законом відповідно до ст. 1261 ЦК України після смерті спадкодавця є діти померлих , позивач та відповідачі по справі (а.с.4-6, 9-13).

Згідно обставин зазначених у позовній заяві правовстановлюючі документи на земельні ділянки втрачені, відповідно набути право власності на спадкове майно шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину за законом в нотаріальній конторі позивач не має можливості (а.с.2).

Позивач спадщину прийняв після померлого батька відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, оскільки на час смерті спадкодавця постійно проживав разом з ним, що стверджується відомостями про зареєстроване місце проживання позивача та довідками виконавчого комітету Вилоцької селищної ради (а.с.14, 15).

У відповідності до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно обставин зазначених у позові оригінали правовстановлюючих документів на земельні ділянки втрачені (а.с.2-3).

Згідно п. 23 Постанови № 7 Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.

Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). В ст.1217 ЦК України, зазначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Статтею 1258 ЦК України передбачено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї (ч.2 ст. 1268). Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (ст. 1269 ЦК).

Проаналізувавши встановлені обставини суд прийшов до висновку, що умови для отримання позивачем свідоцтв про право на спадщину за законом у нотаріальному порядку відсутні. Відтак, невизнане право позивача, набуте шляхом переходу права власності в порядку спадкування, підлягає судовому захисту у обраний спосіб, передбачений законом.

За таких встановлених у судовому засіданні обставин, суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог та поданих доказів, які оцінені судом в їх сукупності, приймає рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 200, 258, 259, 263, 265, 267, 268, 273, 354 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , рнокпп НОМЕР_1 , право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1.35 га, кадастровий номер: 2121283900:03:001:0024 та земельну ділянку з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0.20 га, які розташовані на території Перехрестівської сільської ради на території Перехрестівської сільської ради Берегівського району Закарпатської області та які відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю І - ЗК № 041125 належать ОСОБА_6 (помер ІНФОРМАЦІЯ_5 як ОСОБА_3 ).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його прийняття до Закарпатського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

ГоловуючийВ. Р. Трагнюк

Повний текст рішення

складено 01.12.2021 року

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення01.12.2021
Оприлюднено01.12.2021
Номер документу101508589
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —299/5433/21

Рішення від 01.12.2021

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 05.11.2021

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні