ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

Справа № 444/3487/21

Провадження № 1-кп/444/368/2021

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 листопада 2021 року Жовківський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Мікула В. Є.

секретар судового засідання Сагаль Д.А.

номер кримінального провадження 12021141400000137, внесеного 13.11.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Городенка, Івано-Франківської області, зареєстрованій та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, розлученої , на утриманні маж двох неповнолітніх дітей, раніше не судимої, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Тлумацьким РВ ГУМВС України в Івано-Франківській області 01.02.2007 року, ІПН - НОМЕР_2 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.5 ст.27, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358 КК України,

за участю прокурора Гутковський В.В.

обвинуваченої ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області зазначене кримінальне провадження, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , перебуваючи на автовокзалі по АДРЕСА_2 , розуміючи, що довідки про проходження лабораторного дослідження (обстеження) на наявність в особи захворювання COVID-19 видаються ліцензованими установами (лабораторіями), які повинні мати ліцензію з медичної практики, керуючись корисливими мотивами, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 27.10.2021 року, вступила у попередню змову з невстановленою в ході досудового розслідування особою чоловічої статі по імені ОСОБА_2 , з метою виготовлення завідомо для неї підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію.

При цьому, ОСОБА_1 , розуміючи, що вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію буде підроблене, вчинила пособництво в цьому, а саме 20.10.2021, особисто надала чоловікові на ім`я ОСОБА_2 свої дані особистого документа - паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 , виданого 18.02.2019 територіальним органом Державної міграційної служби та адресу проживання для внесення відомостей у міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке надає право перетнути державний кордон України без перебування на самоізоляції.

У подальшому, невстановлена досудовим розслідуванням особа чоловічої статі по імені ОСОБА_2 , використовуючи реквізитні дані КНП Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня Івано-Франківської обласної ради, умисно виготовила підроблений офіційний документ - міжнародне свідоцтво про вакцинацію, вказавши в ньому завідомо недостовірні відомості про проведену вакцинацію ОСОБА_1 06.09.2021 та 06.10.2021.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила пособництво в підробленні офіційного документу, який звільняє від обов`язків, вчиненому за попередньою змовою групи осіб, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.27, ч.3 ст.358 КК України.

Крім цього, 12 листопада 2021 року приблизно о 23 годині 59 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи на пункті пропуску через державний кордон України автомобільного сполучення Рава-Руська-Гребене , рухаючись на в`їзд в Україну з Республіки Польща, під час перевірки документів, діючи умисно достовірно знаючи про те, що свідоцтво про вакцинацію коронавірусної хвороби COVID-19 вакциною Pfizer КНП Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня Івано-Франківської обласної ради, є підробленим, з метою ухилення від відбування самоізоляції на території України, використала даний підроблений офіційний документ, шляхом пред`явлення його на законну вимогу інспектора прикордонного контролю 2 категорії групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби Рава-Руська відділу прикордонної служби Рава-Руська 2 категорії ОСОБА_3 .

Таким чином, ОСОБА_1 використала завідомо підроблений документ, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України.

Відповідно до вимог ст. 349 ч. 3 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо обставин справи, які ніким не оспорюються, обмежившись допитом обвинуваченого, так як проти такого не заперечують учасники судового провадження. Винуватість обвинуваченого у скоєнні інкримінованого йому кримінального правопорушення стверджується доказами, які є в матеріалах справи. Фактичні обставини справи, які стверджуються цими доказами, не оспорювались в ході судового розгляду ні обвинуваченою, ні іншими учасниками. Судом з"ясовано, чи правильно сторони розуміють зміст цих обставин, чи не мають сумніві у добровільності їх позиції, а також роз"яснено їм, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Обвинувачена ОСОБА_1 в судовому засіданні, після роз"яснення їй суті обвинувачення підтвердила вищевказані обставини у вчиненні кримінального правопорушення, свою вину визнала повністю. У вчиненому розкаюється, просить суворо не карати.

Аналізуючи та оцінюючи усі докази надані стороною обвинувачення, стороною захисту та отриманні судом в ході розгляду справи в їх сукупності та кожен зокрема з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку, суд приходить до висновку, що покази обвинуваченого є належними, допустимими та достовірними і у своїй сукупності усі ці докази перебувають у логічному та послідовному взаємозв`язку, не є взаємосуперечливими та доповнюють і підтверджують ті об`єктивні обставини, які мали місце під час вчинення пред`явленого обвинувачення обвинуваченій ОСОБА_1

Суд також приходить до висновку, що здобутих судом доказів є достатньо для того, щоб прийти до висновку про визнання обвинуваченої винною у вчиненні пред`явленого їй обвинувачення.

Суд кваліфікує дії підсудної ОСОБА_1 за ч.5 ст.27, ч.3 ст.358 КК України, так як вона вчинила пособництво в підробленні офіційного документу, який звільняє від обов`язків, вчиненому за попередньою змовою групи осіб.

Суд кваліфікує дії підсудної ОСОБА_1 за ч.4 ст.358 КК України, оскільки вона використала завідомо підроблений документ.

Таким чином, суд приходить до переконання про винуватість обвинуваченої у скоєнні пред"явлених їй кримінальних правопорушень.

Кримінальне правопорушення передбачене ч.5 ст.27, ч.3 ст.358 КК України за вчинення якого судиться ОСОБА_1 згідно із ч. 2 ст. 12 КК України відноситься до нетяжкого злочину.

Кримінальне правопорушення передбачене ч.4 ст.358 КК України за вчинення якого судиться ОСОБА_1 згідно із ч. 2 ст. 12 КК України відноситься до нетяжкого злочину.

Обвинувачена ОСОБА_1 не вчинила кримінальне правопорушення у стані обмеженої осудності чи у стані неосудності.

Обставини, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження, чи є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності відсутні.

Вирішуючи питання про вид та міру покарання обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, суд виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання та відповідно до ст. 65 КК України бере до уваги: ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, що згідно із ст. 12 КК України є нетяжкими злочинами, враховує наслідки та обставини вчинених кримінальних правопорушень, а також бере до уваги особу винної, її вік, сімейний та матеріальний стан, стан здоров`я, характеризуючі дані, на обліку в лікарів психіатра та нарколога не перебуває, раніше не судима.

Обставини, які пом"якшують відповідальність обвинуваченої ОСОБА_1 є щире каяття у вчинених злочинах та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які обтяжують відповідальність обвинуваченої ОСОБА_1 судом не встановлено.

Санкцією ч. 3 ст. 358 КК України передбачено покарання у виді обмеження волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Санкцією ч. 4 ст. 358 КК України передбачено покарання у виді штрафу до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Таким чином, з врахуванням вищенаведеного, суд вважає, що покарання ОСОБА_1 слід обрати в межах санкції статтей за якими вона судиться, а саме за ч.5 ст.27, ч.3 ст.358 КК Україниу виді 1 року обмеження волі, за ч.4 ст.358 КК України - у виді 1 року обмеження волі, що є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченої та для попередження вчинення нею нових злочинів.

Однак, суд, враховуючи те, що обвинувачена ОСОБА_1 за місцем проживання характеризуються позитивно, щиро покаялася у вчиненому та активно сприяла розкриттю злочину, приходить до висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченої можливе без ізоляції від суспільства, і що обвинуваченуо слід звільнити від відбуття покарання з іспитовим строком відповідно до ст. 75 КК України, встановивши їй відповідний іспитовий термін та покласти на неї обов`язки, передбачені ст. 76 КК України, так як таке покарання є необхідним й достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів.

Цивільний позов не заявлено.

Витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні відсутні.

Долю речових доказів слід вирішити в порядку ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. ст. 368, 370, 371, 373, 374 КПК України, суд,

У Х В А Л И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину:

передбаченогоч. 5 ст.27, ч.3 ст. 358 КК України і призначити їй покарання у виді 1 (один) року обмеження волі;

передбаченого ч.4 ст. 358 КК України і призначити їй покарання у виді 1 (один) року обмеження волі;

На підставі ст. 70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань., остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у виді 1 (один) року 1 (один) місяця обмеження волі.

Речові докази: міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити при матеріалах кримінального провадження.

У відповідності до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробовуванням строком на 1 (один) рік, якщо вона протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить новий злочин і виконає покладені на неї судом обовязки.

Згідно ст. 76 КК України зобов"язати ОСОБА_1 періодично з"являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Вирок може бути оскаржений до Львівського апеляцйного суду через Жовківський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляції учасниками судового провадження протягом тридцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому ст. 395 КПК України з врахуванням особливостей передбачених ст. 394 КПК України.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Відповідно до ч. 6 ст. 376 КПК України копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження копію вироку мають право отримати в суді.

Вирок виготовлено в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

Суддя: Мікула В. Є.

Дата ухвалення рішення 30.11.2021
Зареєстровано 01.12.2021
Оприлюднено 01.12.2021

Судовий реєстр по справі 444/3487/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Вирок від 30.11.2021 Жовківський районний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 30.11.2021 Жовківський районний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 26.11.2021 Жовківський районний суд Львівської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 444/3487/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону