ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

30 листопада 2021 року Справа № 915/1630/21

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Семенчук Н.О., розглянувши клопотання б/н від 24.11.2021 акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі

за позовом: акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ (01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1; код ЄДРПОУ 30019801; електронна пошта: forletter@utg.ua

до відповідача: Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Миколаївгаз (54000, м. Миколаїв, вул. Погранична, 159; код ЄДРПОУ 05410263)

про: стягнення 5411697,72 грн.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "УКРТРАНСГАЗ" звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н, без дати ( вх.№16830/21), в якій просить суд стягнути з Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Миколаївгаз нарахування за прострочення грошового зобов`язання з оплати вартості перевищення замовленої (договірної) потужності в загальному розмірі 5411697,72 грн., з якої: 4293006,08 грн. - заборгованість за надані послуги з перевищення замовленої (договірної) потужності, 488519,65 грн. - пені, 194729,39 грн. - три відсотки річних, 435442,60 грн. - інфляційні втрати, посилаючись на порушення відповідачем умов Договору транспортування природного газу № 1512000711 від 17.12.2015 в частині оплати вартості перевищення договірної потужності.

Ухвалою суду від 15.11.2021 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 13 грудня 2021 року об 13 год. 00 хв.

25.11.2021 до суду від акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ надійшло клопотання б/н від 24.11.2021 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Розглянувши надане клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Як передбачено ч. 2, 5 ст. 197 ГПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196). Пунктом 2 розділу ІІ Порядку № 196 зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (далі - Система) є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

У відповідності до п. 1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання б/н від 24.11.2021 акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ , та провести підготовче засідання, яке призначено на 13 грудня 2021 об 13 год. 00 хв., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку за посиланням на офіційний веб-портал судової влади України vkz.court.gov.ua за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon".

Керуючись ст.ст. 197, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Клопотання б/н від 24.11.2021 акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, - задовольнити.

2. Підготовче засідання в режимі відеоконференції відбудеться 13 грудня 2021 об 13 год. 00 хв., у приміщенні Господарського суду Миколаївської області за адресою: вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54001 (каб.805).

3. Особа, яка братиме участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - представник акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ Пахомова Ольга Анатоліїіна (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

4. Роз`яснити учасникам справи:

- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 ст. 197 ГПК України);

- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ч. 10 ст. 197 ГПК України);

- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ч. 11 ст. 197 ГПК України);

- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 197 ГПК України);

- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.

5. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи "EasyCon" за веб-посиланням: ://vkz.court.gov.ua/.

6. Попередити заявника, що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.

7. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції заявнику необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

8. Попередити заявника про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).

9. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.235 ГПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.О. Семенчук

Дата ухвалення рішення 30.11.2021
Зареєстровано 01.12.2021
Оприлюднено 01.12.2021

Судовий реєстр по справі 915/1630/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 30.11.2021 Господарський суд Миколаївської області Господарське
Ухвала від 15.11.2021 Господарський суд Миколаївської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону