Справа № 404/3546/21
Номер провадження 2-з/404/228/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2021 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі:
головуючого судді Павелко І.Л.
за участі секретаря Проскурня О.О.,
розглянувши заяву представника ОСОБА_1 адвоката Любович Марини Юріївни про забезпечення позову , -
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 адвокат Любович М.Ю. 29.11.2021 року звернулась в суд з заявоюпро забезпечення позову шляхом накладення арешту на спадкове майно, а саме: земельну ділянку площею 8.7 гектарів, що належить спадкодавцю на праві приватної власності відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серія КРМВ № 972; земельну ділянку площею 5,5 гектарів кадастровий номер 3523183600:02:000:0167. Просить заборонити іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору, або передавати майно відповідачеві чи виконувати-щодо нього інші зобов`язання, пославшись на те, що позивач має побоювання, що земельні ділянки будуть реалізовані відповідачем, оскільки згідно відповіді Маловиськівскої районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області 23.06.2021 року свідоцтво про право на спадщину за заповітом на 5/6 часток земельних ділянок, що розташовані на території Мар`янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області отримала ОСОБА_2 .
Судом встановлено, що в провадженні суду знаходиться справа за позовом представника ОСОБА_1 адвоката Любович Марини Юріївни до ОСОБА_2 , треті особи Марянівська сільрада Маловисківського району Кіровоградської області, державний нотаріус Маловисківської районої державної нотаріальної контори Ліпінська Світлана Григорівна про визнання заповіту недійсним.
Ухвалою судді від 26 травня 2021 рокувідкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.
Забезпечення позову покликано, не порушуючи принципів змагальності і процесуального рівноправ`я сторін, його метою є вжиття негайних заходів, направлених на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акту, а також перешкодити спричиненню значної шкоди заявнику.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
У відповідності до ч.3 ст.150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Згідно п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається: до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.
Згідно ч.4 ст. 152 ЦПК України, у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів, а у разі подання заяви про арешт морського судна - тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
Згідно ч.1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову. Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки відповідно до заявлених позовних вимог.
Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може призвести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.
Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.
При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду.
Необхідність застосування заходів забезпечення випливає з фактичних обставин справи, які свідчать про наявність підстав вважати, що незастосування цього заходу призведе до утруднення чи унеможливлення виконання рішення суду в разі задоволення позову, а відтак, не забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Забезпечення позову є тимчасовим обмеженням і його значення полягає в тому, що ним захищаються законні інтереси позивача на той випадок, коли відповідач буде діяти недобросовісно або коли невжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення.
Вивчивши матеріали справи в їх сукупності, проаналізувавши відповідні норми процесуального права, заяву про забезпечення позову, враховуючи роз`яснення Верховного Суду України, приймаючи також до уваги, що між сторонами існує спір щодо визнання заповіту недійсним , та з урахуванням вимог розумності та справедливості, забезпечення збалансованості інтересів учасників справи , суд вважає, що вказана заява підлягає задоволенню, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення.
Керуючись ст. ст.149-153, 260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Любович Марини Юріївни про забезпечення позову - задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на спадкове майно, а саме: земельну ділянку площею 8.7 гектарів, що належить спадкодавцю на праві приватної власності відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серія КРМВ № 972; земельну ділянку площею 5,5 гектарів кадастровий номер 3523183600:02:000:0167 та заборонити іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору, або передавати майно відповідачеві чи виконувати-щодо нього інші зобов`язання.
Копію ухвали про забезпечення позову направити заявнику.
Ухвала підлягає виконанню негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Строк пред`явлення до виконання - 3(три) роки.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала складена 30.11.2021 року.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда І. Л. Павелко
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2021 |
Оприлюднено | 02.12.2021 |
Номер документу | 101530519 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Павелко І. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні